Sayfa 50/156 İlkİlk ... 40484950515260100150 ... SonSon
Arama sonucu : 1248 madde; 393 - 400 arası.

Konu: Uzun Vadeli Yatırım

1. Sn apa sabrınızdan dolayı tebrik ediyorum sizi

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Yuzde 500 yaniliyorsun
    Yanlışınız var işyat 2012 sen buyana % 100 kazandırmış yatırdığınız parayı temettülerle geri almışsınız.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

3. değerli arkadaşlar , öncelikle hisse senedi yatırımcılıgında temettünün gelir olup olmadığını tartışmayalım , kesin ve net gelirdir çünkü vergisini bile öderiz. Erhan beyin geçmişteki yorumlarını okuyanlar bilir şirketler temettü dagıtmasa matamatiksel olarak etkisi yada etkisizligine ilişkin paylasımlarını okumuşsanız biliyorsunuzdur, bunu matamatiksel olarak ıspatlamıştir ve bu sadece matamatiksel olarak doğrudur. Borsa,şirketler ve yatırımcılar yani realite ise formule edilerek anlatılan sadece matematiksel bir olgu değildir, düşer yükselir kar eder zarar eder emek vardır sabır vardır.. burda gereksiz bir tartışma yaratmak gibi bir amacım yok fakat temettü yatırımcılıgına gönül veren inanan bu işe yeni başlayacak arkadasların aklını karıştırmayalım..saygilar

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by ASELİŞ Yazıyı Oku
    Yanlışınız var işyat 2012 sen buyana % 100 kazandırmış yatırdığınız parayı temettülerle geri almışsınız.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app
    Aselisim hisse senedi bahsi gecen tarihten itibaren yaklasik yuzde 100 gitmis temettulerle hisselerini cogaltan birinin kazanci yuzde yuz.

Arkadas 30 bin tl 155 bin tl oldu diyor
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

5.  Alıntı Originally Posted by apa Yazıyı Oku
    değerli arkadaşlar , öncelikle hisse senedi yatırımcılıgında temettünün gelir olup olmadığını tartışmayalım , kesin ve net gelirdir çünkü vergisini bile öderiz. Erhan beyin geçmişteki yorumlarını okuyanlar bilir şirketler temettü dagıtmasa matamatiksel olarak etkisi yada etkisizligine ilişkin paylasımlarını okumuşsanız biliyorsunuzdur, bunu matamatiksel olarak ıspatlamıştir ve bu sadece matamatiksel olarak doğrudur. Borsa,şirketler ve yatırımcılar yani realite ise formule edilerek anlatılan sadece matematiksel bir olgu değildir, düşer yükselir kar eder zarar eder emek vardır sabır vardır.. burda gereksiz bir tartışma yaratmak gibi bir amacım yok fakat temettü yatırımcılıgına gönül veren inanan bu işe yeni başlayacak arkadasların aklını karıştırmayalım..saygilar

Apacim ayni gorusteyim ozman dogruyu soyleyin

30 bin tl nin 155 bin olmadigini soyleyin.

Dogruyu konusuyor olsaniz ben niye burasi yanlis hesaplanmis diyeyim.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

6. Erhan bey ne kadar olduğu önemli değil hesaplanır fakat ben eksikmi anlatıyorum sizin temettü veren şirketleri değerlendirmeleriniz,temettü ye bakış açınız ve yatırım mantığınız benim bakış acımla uyuşmuyor..temettü olmazsa olmazı bu işin

7. Çok ilginç bir bakış açısı. Matematiksel olarak doğru ama gerçek hayatta o işler öyle değil!

Yani bildiğimiz su, H2O, matematiksel olarak 2 hidrojen 1 oksijen atomundan oluşur ama gerçek hayatta iş değişir, 3 Carbon 2 azot atonundan oluşur gibi birşey mi bu?

2+2 matematiksel olarak 4'tür ama temettü söz konusu olunca 5 mi oluyor?

8.  Alıntı Originally Posted by apa Yazıyı Oku
    Erhan bey ne kadar olduğu önemli değil hesaplanır fakat ben eksikmi anlatıyorum sizin temettü veren şirketleri değerlendirmeleriniz,temettü ye bakış açınız ve yatırım mantığınız benim bakış acımla uyuşmuyor..temettü olmazsa olmazı bu işin

mesele temettü hisse alın veya almayın meselesı değil.

2012 de İş yatırım alan bırı 30 bin TL sini 155 bin yapmışmıdır yapamamışmıdır meselesı.

Biz bunu tartısıyoruz bunu konusuyoruz.

Benim veya bir baskasının azından temettü hissesi almayın ben temettüye söyle böyle bakıyorum veya baska bir şekilde bir anlatım cıktımı cıkmadı.

Biri cıktı dediki tememettü verimliliğine bakarak yatırım yaptıgımda İş yattan param şu kadar katlamıs dedi.

Bakın sadece bunu dedi. hayır kardesım hesabın yanlıs dogrusu 2012 de yatırım yapan bırının parası bugun %100 aldıgı temettü ile lot arttırmasına rağmen dedim.

BİTTİ GİTTİ TEMETTÜYE BAKIŞMIŞ CIKISMIS KOTUYMUS IYIYMIS BUNUNLA ILGILI TEK BIR KELAMIMI OLDU MU ? OLMADI eeee

KONUMUZ BU TEMETTÜYE BAKIŞ ACIMIZ DEGIL.

DOĞRUYU ANLATTA İSTERSEN TEMETTÜ DİYE YERİ GÖĞÜ YIK AMA BİLMEYEN BIRINE OGRENMEK ISTEYEN BIRINE İŞ YATIRIM ALIRSAN 30 BİN TLLIK BUGUN 155 BİN TL OLDU DEME CUNKU DOGRU DEGIL. BENIM MESELEM BU Bunu Ben DEGIL ASLINDA SIZIN DEMENIZ LAZIM

DUR ARKADAS İŞ YATTA OYLE OLMAMIS DIYE DOGRU ANLATMANIZ LAZIMKEN. BASKA KONULARA GIRIYORSUNUZ HIC SES ETMIYORSUNUZ.

TEMETTÜYE BAKIŞ ACISI MESELESI DIGER BASLIKLA ALAKALI KONULAR. BİRİ BİRŞEY SORMUŞ BENDE YOK OYLE DEGIL BOYLE DEMISIM NE VAR BUNDA YLANMI SOYLMISIM YADA SIZE TERS BIRSEYMI SOYLEMISIM YADA BASKA BIRSEYMI YAPTIM NE YAPTIM BEN.

NEDEN BU SUSKUNLUK NEDEN HER SEFERINDE BENIM MUDAHLEM GEREKIYOR NIYE KIMSE DUR YA USTAD NAPTIN SEN IS YATTA NASIL 155 BINI BULDUN DIYE SORMAZMI YA

PES

Sayfa 50/156 İlkİlk ... 40484950515260100150 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •