Sayfa 50/581 İlkİlk ... 40484950515260100150550 ... SonSon
Arama sonucu : 4645 madde; 393 - 400 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. Bu altın fonları neden altından az getirir hiç anlamamisimdir

2.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Altın fonunda bekleyenlere müjde... Altın fonu altının reel fiyatından geride kalmıştı. Şu an baktım yoncanın altın fonu günlük te %5 kar yazmış..
    Hocam bende GTA var ama tefastan baktım günlük kazanç %0,4. Sen nerden baktin?

3.  Alıntı Originally Posted by bozdogan82 Yazıyı Oku
    Hocam bende GTA var ama tefastan baktım günlük kazanç %0,4. Sen nerden baktin?
    O dünkü getiri dostum. Bankaya gir imkanın varsa her akşam saat 20-21 arası güncelleniyor. Net kemiksiz % 5 verdi.

4.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    O dünkü getiri dostum. Bankaya gir imkanın varsa her akşam saat 20-21 arası güncelleniyor. Net kemiksiz % 5 verdi.
    Dediğin gibi şimdi baktim tefasta 0,461164, bankada 0,484259. Sağlam yükselmiş.

5.  Alıntı Originally Posted by bozdogan82 Yazıyı Oku
    alım işlemi sırasında adet olarak belirtince %20 blokaj uyguluyor. Maksat belirtilen adette fonu almayı garantilemek.

Eğer alımda tutar belirtirsen blokaj oranı %1.

100 adet fon almak istiyorum ile 100 TL lik fon almak istiyorum farklı değerlendiriliyor.

Kârdan belirli fonlarda %10 stopaj alınıyor. Stopaj istisnası olan fonlarla ilgili önceki sayfalarda güzel ve ayrıntılı bilgiler var.
    Bilgilendirme için teşekkürler. Basitçe örnek vermek gerekirse, Azimut para piyasası fonu alacağım, 10.000 TL meblağ civarlarında. Banka hesabı üzerinden aldığımız zaman, ne gibi kesintileri oluyor. Firmanın açıkladığı günlük kazancı, anında o gün hesabımıza geçiyor, peki parayı çekmek istediğim zaman, kesinti oluyor mu? Yönetim ücreti kesintisi, 1 yıl dolduktan sonra mı alıyorlar?

Saygılar.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by SNOOPY Yazıyı Oku
    Arkadaşlar satış valörü 1 gün olan değişken fonları nasıl topluca görebiliriz.
    buraya yazarsam topluca görürsün.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Alıntı Originally Posted by Finans2023 Yazıyı Oku
    Bilgilendirme için teşekkürler. Basitçe örnek vermek gerekirse, Azimut para piyasası fonu alacağım, 10.000 TL meblağ civarlarında. Banka hesabı üzerinden aldığımız zaman, ne gibi kesintileri oluyor. Firmanın açıkladığı günlük kazancı, anında o gün hesabımıza geçiyor, peki parayı çekmek istediğim zaman, kesinti oluyor mu? Yönetim ücreti kesintisi, 1 yıl dolduktan sonra mı alıyorlar?

Saygılar.
    -PPZ fonunda alış valörü yok o yüzden adet olarak da girseniz tutar olarak da girseniz farketmez istediğiniz kadar alabilirsiniz
    Adet/Tutar olarak girildiğinde oluşan fark alış valörlü fonlarda oluşuyor

-Kesinti yok, tüm kurumlarda aynı fiyattan alınıp satılabilir. Masraf/komisyon/makas vs. yok
    Bazı fonlarda stopaj var o yüzden satışta kardan %10 stopaj kesilir, ama PPZ'de stopaj yok kesinti olmaz.
    MKK/saklama vs. gibi ücretler var, ayda bir defa alınır ama bu tüm kurumlarda var(yasal kesintiler), çok da düşük meblağlar olduğu için takılmaya gerek yok(bence)

-Yönetim ücreti kesintisi her gün fonun fiyatından düşülüyor.
    Tefaşta açıklanan fiyat yönetim ücreti düşülmüş fiyattır, ayrıca kesinti olmaz.

8. Rpd -0,48
    yay +0,47
    mac -3,69
    yas -3,05
    rık +0,35
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

Sayfa 50/581 İlkİlk ... 40484950515260100150550 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız