Sayfa 50/606 İlkİlk ... 40484950515260100150550 ... SonSon
Arama sonucu : 4844 madde; 393 - 400 arası.

Konu: CMBTN - Çimbeton

1.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Var var, bunlarla uğraşan bizim gibi küçük yatırımcılarla da var elbette.
    Senelerdir türlü türlü bilanço oyunlarıyla yatırımcısını sömüren bu yöneticilere umarım hakettikleri cezalar verirler, yatırımcıların mağduiyetleri giderilir. Her sene zarar, temettü yok, hisse fiyatı hep aynı, daha ne kadar göz yumulabilir.

Sermaye Piyasası Kurulu'nun ("SPK") Şirket'e 5 Eylül 2014 tarihinde tebliğ edilen, 2 Eylül 2014 tarih ve 44649743-663.09-286-8709 sayılı kararı ("Karar") ve Karar'da yer alan örtülü kazanç aktarımı iddiası ile ilgili olarak, SPK aleyhine 30.12.2014 tarihinde Ankara 7. İdare Mahkemesi'nin 2014/2266 E. sayılı dosyası ile dava açılmış olduğu ve dava ile ilgili gelişmeler kamuya duyurulmuştu.
    Ankara 7. İdare Mahkemesi'nde açılmış olan iptal davası devam etmekte olup, konuyla ilgili herhangi bir gelişme bulunmamaktadır.
    Yargılama sürecinde bundan sonraki gelişmeler ve diğer hususlarda gerekli açıklamalar kamuya duyurulacaktır.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/595606

Süreç, küçük ortakların ÅŸikayeti üzerine baÅŸlamıştı. Ä°.Ç. isimli yatırımcı, Çimbetonâ₉„¢da 2010-2012 tarihleri arasındaki gelir tablolarında yüksek miktarda giderler tespit etmiÅŸ ve konuyla ilgili sorularını ÅŸirkete yönelterek cevap bulmaya çalışmıştı. Çimbeton ve ÇimentaÅŸ ÅŸirketlerinden tatmin edici bir cevap alamayan yatırımcı soluÄŸu SPYDâ₉„¢de almıştı. Yatırımcı ayrıca SPKâ₉„¢ya da baÅŸvurarak ‘â₉„¢örtülü kazanç transferi incelemesi yapılmasıâ₉„¢â₉„¢ talebinde bulunmuÅŸtu. Konuyu inceleyip yatırımcı maÄŸduriyetini gören SPYD de, her iki ÅŸirketin Ä°zmirâ₉„¢de yapılan Genel Kurul toplantılarına katılarak Åžirketlerin Yönetim Kurullarıâ₉„¢nı ve finansal raporlarını ibra etmemiÅŸ, muhalefet ÅŸerhini toplantı tutanaklarına iÅŸletmiÅŸti.

http://www.kanalben.com/haber/192464...tllik-sok.html
    Bu haber eski haber değilmi

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Y.T.D değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by MSAMSA Yazıyı Oku
    Bu haber eski haber değilmi

Eski haber ama dava devam ediyor, Cimentaş'ın KAP'a gönderdiği dava ile ilgili metin 2017 Mart ayına ait.
    Linke basarsanız görürsünüz.
    Yukarıda bir arkadaş toplu olarak ne yapabiliriz diye yazmıştı, ben de cevap olarak geçmişte bir yatırımcının spk'ya yaptığı şikayetini ekledim, yani herkes hakkını aramalı bir şekilde.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

3. Geçtiğimiz perşembe günü bu tahtadan birileri ciddi mal aldılar.Sebebini bilmiyorım ama bu alışların bu hafta hissenin fiyatına yansıyacağını düşünüyorum .ytd değildir

Y.T.D değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by MSAMSA Yazıyı Oku
    Geçtiğimiz perşembe günü bu tahtadan birileri ciddi mal aldılar.Sebebini bilmiyorım ama bu alışların bu hafta hissenin fiyatına yansıyacağını düşünüyorum .ytd değildir

O alışları ben de farkettim, eğer ki al gülüm ver gülüm değilse bu hafta iyi bir çıkış olabilir. Yoksa öyle sığ bir tahtada onca alış olacak ve tahta eksi kapatacak, olacak iş değil, gerçek alım olsaydı, tavan olurdu o gün diye düşünüyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    O alışları ben de farkettim, eğer ki al gülüm ver gülüm değilse bu hafta iyi bir çıkış olabilir. Yoksa öyle sığ bir tahtada onca alış olacak ve tahta eksi kapatacak, olacak iş değil, gerçek alım olsaydı, tavan olurdu o gün diye düşünüyorum.
    Tahtayı cuma günü özellikle aşağı kapadılar aynen katılıyorum.Yarın 37.00 üstüne atıp kalıcı olursa be ben olacqğını düşünüyorum ilk etapda bu hafta 40.00 civarını bekliyorum

Y.T.D değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by MSAMSA Yazıyı Oku
    Tahtayı cuma günü özellikle aşağı kapadılar aynen katılıyorum.Yarın 37.00 üstüne atıp kalıcı olursa be ben olacqğını düşünüyorum ilk etapda bu hafta 40.00 civarını bekliyorum

40 hiçbir derde derman olmasa da. başlangıç için fena olmaz. Sığ tahta, girdiklerinde çok hızlı yükselir, yeterki zamanı gelmiş olsun.
    AO zaten 36.95 ikenı 36,64 kapatmaları herhalde açıkçı falan var sandılar.

7. maliye ,spk ve rekabet kuruluna da iletilmesi isteğiyle bimere yazılabilir.benzer konularda bimer daha önce birkaç yazıma geri dönüşte bulundul.sonuç geç alınsa da boş durmaktan iyidir.
    özetle şirketin yıllardır zarar ettiği, grup şirketlerine amaçsız gayrimenkul satışı olmasa özkaynak kaybının çok daha fazla olacağı,rekabet kurulunun yüksek fiyattan beton satmak için anlaşma yaptığını iddia etmesine rağmen bu zararların sürekli nasıl geldiğinin araştırılması v.b. konularında yazılabilir.yine ana şirketin sorunlu işlemlerle yatırımcıyı zarara uğrattığı daha önce maliye ve spk tarafından tespit edilmesine rağmen , hala şirketin aralarındaki danışmanlık, isim hakkı gibi birçok konuda şaibe olup olmadığının araştırılması... yazılabilir.
    uygun bir dille dikkat çekmek amaçlanmalıdır.eğer varsa bir suç , gereğinin yapılacağına inancım var.yeter ki hak aransın.
    bu arada,
    tahtanın bir sıkıntısı da benim gibi damla damla toplayan hatırı sayılır oranda k.y dır. spek er ya da geç hatasını görüp basarak mal toplayamayacağını anlayacaktır.
    asla yatırım tavsiyesi değildir

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    YAZDIKLARIM YATIRIM TAVSİYESİ DEGİLDİR

Sayfa 50/606 İlkİlk ... 40484950515260100150550 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •