Sayfa 500/1195 İlkİlk ... 4004504904984995005015025105506001000 ... SonSon
Arama sonucu : 9554 madde; 3,993 - 4,000 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade VII

eskiden ,yaşı bizlere yakın olanlar hatırlarlar..

sinemalarda ara verilince adamın biri elinde tahta bir tepsi ile gelir,...buzzz diye bağırırdı,bizlerde alır ve yerdik devre arasında..

aklıma geldide..
    Son düzenleme : radyolog; 20-07-2022 saat: 11:49.
    DÖVÜNMEYİN.NEYE LAYIKSANIZ O ŞEKİLDE YÖNETİLİRSİNİZ

Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    NASIL AMA

Suudi Arabistan, Rusya'dan aldığı yakıtı iki katına çıkarma kararı aldı.
    Suudi Arabistan, Rusya'dan ucuza ithal ettiği fuel oil yakıtı ithalatını iki katına çıkarma kararı aldı.
    Bu gelişme ABD yönetimini kızdırdı.
    Suudiler ABD'ye posta koyuyor. Yaptirimi yokmuymus ki bunun? Hindistan da ucuza alip Avrupaya yolluyormus.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,844
    Yaşlılık işte azaz yazmış siz yazdınız gördüm ama hafıza yerinde alaska frigo dur o.

Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Sayın radyolog

Korkan, endişe eden, zırt pırt hastalanan, kendini zayıf, sağlıksız gören, maskesini takar, toplum içine girer.
    Hatta isterse aylarca, yıllarca kendisini eve hapsedebilir.
    İsterse onuncu, onbirinci, onikinci aşısını da olabilir.
    Bence hiç sakıncası yok.

Dediğim gibi, Kovid hikayesi bitti.
    Kimse yemiyor artık. (Çinliler hariç )
    Neler cektik bu korona aglaklarindan yahu. Bizim ailede bir tek abim ile esi asi oldu. Her ne isse bir tek onlara bulasti simdiye kadar. 15. dozu da olsunlar.

Alıntı Originally Posted by Econfin Yazıyı Oku
    otobüsten banada bulaştı galiba 3 gündür çok kötüyüm bu gün kalkamadım doktora gidecem.
    Gecmis olsun Eco.

Alıntı Originally Posted by nikrece Yazıyı Oku
    Başta ciddiye aldım. Korundum,4 aşı oldum.Bu saatten sonra grip ne ise covitte bana göre o.
    En basindan da zaten ogle idi. Adi liberal medya fisekledi. FUD. Gribin de sabah aksam yaygarasi yapilsaydi ayni korkuyu yayardi insanlara.

"Mutfak masasinin ustunde agzindan kanlar fiskiran 3 cocuk annesi koronadan oldu" diye okuduktan sonra sahsim adina hicbir onemi kalmamisti.

Hicbir degisiklik yok. Liberal medya ve cazgirlari bana bir tane geciremedikleri icin sansliyim. Bu arada buyuklerimize bulastirmamak icin maksimum ozeni gosterdigimizi de belirteyim. Ama hayatima zerre kadar etkisi olmadi. Hatta kuslardan dunya kadar para vurdum korona musibeti sayesinde.

02-04-2020, 19:30 #1613
    666
    Eski Roma'da bayanlar arasinda intiharlar artinca Caligula bu salgini nasil onleyecegini bilememis, ardi ardina kararlar cikarmaya baslamis.

Ilk once yakalananlari giyotinden gecirmis. Yine intihar sayisinda bir azalma yok.

Sonra intihar eden kadinlarin ailelerinin isten cikarmis. Yine bir azalma yok.

Bu sekilde 14 tane yontem denenmis. Ama intiharlar tam hizla devam ediyor. 17,000 kadin olmus.

Intiharlarin onune nasil gecilmis peki?

Caligula'nin kizkardesi Drusila intahar edenlerinin elbiselerinin cikarilip cirilciplak meydanda teshir edecegini soylemesi ile. Butun vakalar kesilmis.
    -----

Stratejik secilmis "korkak", "aglak" gibi gurur kirici kelimeler ile panik cikarmaya, histeri yaratmaya calisanlarin da onune gecilir. Yaptiklari bu cunku.

Evet virus toplumda bagisiklik kazanilmadigi icin hizli bulasiyor. Evet bircok insan hayatini kaybediyor. Ama her sene 100 milyon kisi oluyor zaten. Gidip her vefat edene yas tutuyor muyuz ki de virusun bir ayricaligi olsun?

Olumlerden ziyade insanlarin boyle panik ortamina sokulmasi dogru degil. Tanidiklarim var. Cok panikliyorlar, devamli yatistirmak zorunda kaliyorum. Kuzenlerim kizlar var, evime getiriyorum kaliyorlar bir sure. Cunku panik attagi oluyorlar. Kimse buna bilimsel olarak yaklasmiyor.

Orda WHO diye bir geyik cikmis once "birsey yok", uc gun sonra "%3.4 olum orani" var. Daha sonra da "havadan bulasiyor" diyor. Onu operasyon yapan saglik personeline denilmesinin bir onemi yok. Insanlara Whatsaptan/Face'den forward ediliyor "korona havadan bulasiyor" "%3.4 olum var" diye...

Baska bir tandiigim 45 derece sicakta A/C kullanmiyor. Bir yerde okumuz Singapur'da A/C'den geciiyor diye. Bayilip olup gidecek artik. Sadece kendi kullanmasa da iyi, evdekilere de kullandirmiyor.

ABD acil plan ilan ettiginde baskasi aradi... "bankalardan paralari cekeyim mi, ya bankalar da batarsa, ABD soyle yapmis" diyor.

Medya haber yapmis. "3 cocuklu anne koronadan mutfakta yanliz basina can verdi" diye... Cocuk dedigi 65-71-72 yaslarinda Bir de kanser varmis yazinin icini okuyunca, korona testinin sonucu bile gelmemis. Her yasayan organizmanin bir son kullanma tarihi var, hepimizinki gelecek.

Maalesef i.ne medya, para babalari, kaostan cikari olanlar olaylari korukluyor. Bizim yapacagimiz sevdiklerimize destek, moral olmak. Onlemek icin gerekli tedbirleri aliriz, artik gerisinde ne olacaksa olacak, ne yapsak faydasi yok.

Bir de felaket tellallari var virusten felegi donmus. Anlamadigim olay bu kadar madem korkuyorsun, bu kadar apocalypse senaryosu yaziyorsun, havacilik hisselerinde ne isin var kardesim. Biraz akli olanin uzak durmasi gerekmez mi?

Günaydın TÜRK MİLLETİ

Tüm bulaşlılara geçmiş olsun arkadaşlar.

Acil şifalar.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

Alıntı Originally Posted by kubilayhan23 Yazıyı Oku
    Günaydın TÜRK MİLLETİ

Tüm bulaşlılara geçmiş olsun arkadaşlar.

Acil şifalar.
    günaydın ESKİ DOSTLAR...

Sayfa 500/1195 İlkİlk ... 4004504904984995005015025105506001000 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •