Sayfa 500/836 İlkİlk ... 400450490498499500501502510550600 ... SonSon
Arama sonucu : 6685 madde; 3,993 - 4,000 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1. enerjiler diri duruyor bugun...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

2.  Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    Sn. cumbaba,

Bedelli için önce bedelsiz sürecini nihayete erdirmesi gerekiyor. Cari fiyatı yüksek olan hisselerde düşük oranlı bedelliler zaten bedelsiz etkisi yaratıyor. Nakite ihtiyacı var ise bedelli yapması mantıklı olur ancak patronların da bu bedeli şirkete enjekte edecek olmaları gerekiyor. Bildiğiniz üzere hakim hissedar satışları sonrası patronlar şirkete sıfır faizli TL kredi verdiler. Şirketin nakit yaratmakta da bir sıkıntısı yok. Net FAVÖK ve kar marjlarını düzeltebilirlerse ki 12 aylık bilançoda bunu göreceğiz, tahtanın önü açılır. Artık yıllık milyar dolar ciroya koşan bir yapıdan bahsediyoruz. Europower halka arzının SPK onayının ise sizin yazdığınız gibi uzun bir süre sonra değil seçim öncesi yapılacağını tahmin ediyorum. SPK bu boyutta bir gecikmeyi kimseye açıklayamaz.
    Umarim sizin dediginiz gibi olur, acikcasi ben olabildigince gercekci olmaya calistim. SPK malum halka arzlarda surprizli secimler yapiyor, yorumsuz.

3.  Alıntı Originally Posted by hissedar01 Yazıyı Oku
    Depolama konusuna paldir küldür girmek diye yapilan tanimlama biraz hatalı olmuş bence. Çünkü savaş öncesi ukraynada depolama tesisi kurmuş bu şirket. Kontrolmatikle iş birliği yapilabilirse çok büyük adım olur. Çünkü onun alacağı işlere malzeme tedariki çok büyük ciro artışı sağlar. Astor ile olan kiyas ise piyasayinin yaptığı bir şey. Ister yanlış olsun ister doğru astor fiyatı arttigi sürece gesana olan talep de artiyor. Günlük al sat işini yapabilenlerin mutlaka ikisini birden takip etmesi faydalı olur
    Paldir kuldur demeyelim sizin dediginiz gibi olsun. Ancak GESAN Kontrolmatik gibi kendi bataryasindan ziyade, Cin'den ithal ettigi bataryalarin montajini yapiyor. Finansal raporlarinda pil yonetim sistem yazilimi gelistirme asamasinda olduklarini soyluyorlardi diye hatirliyorum, dogrulamak icin bakmak lazim. Yani ozetle batarya isinde su asamada, yuksek katma deger yaratma durumunda degil, bu sartlarda marjlar dusuk olur. Bir de ayrica Cin gibi bir ulkenin ureticilerine bagli olmanin yaratacagi olumsuzluklar da var.

Yuksek marj icin GESAN kendi icinde bu ise cok onceden baslamaliydi. Kontrolmatik burada yuksek marjlarla yoluna devam edecek.

4.  Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    Değerli yorumlarınız için teşekkürler, netkarım harcı için biraz iyimser davrandığınızı düşünüyorum. %15-20 arasında olacaktır. Sektörden biri değilim ancak depolama işinin çok ciddi bir hendeği olduğunu düşünmüyorum. Bir ortaklıkla çok rahatlıkla bu işi kotarabilir.

Depolama işi enerji Arzi için olmazsa olmaz, şirketimiz mutlaka bir yerden Bu işin içine girmek zorundadır. Geleceğinden de şüphem yok. Çünkü kontrol matik full kapasite çalışsa bile talebe yetişmesi mümkün değil.

Şirketin iş alma konusunda önümüzdeki 5 yılda kesinlikle sorun yaşayacağını düşünmüyorum. Bu işlerin finansmanını yürütmek marjları arttırmak konusunda da şirkete güvenmekten başka çaremiz yok.

Daha önce de söylediğim gibi bu şirketin dibi 20 milyar TL'dir.

Olağanüstü durumlar olmadığı müddetçe bu fiyatlardan toplamaya devam edeceğim inşallah.

Ayrıca bu süreci neye evrileceğide, şirketin yıllar sonra kaç fkdan fiyatlanacagi konusunu derinden etkileyecektir. Nihayetinde hikaye etmeye doğru fiyat kazanç oranı düşecektir.

O günlere çok var daha , bence biz yatırımcılar olarak şirketi sürekli araştırıp bu sürecin keyfini çıkaralım.

Hepimize bol kazançlar.
    Kar maji 15% 20% arasi olsa da guzel olur, bakalim zaman ne gosterecek.

5. Citi takas 1.491.487 olmuş. Artmaya devam ediyor. Astor pd 2 milyar dolar , gesan 1,4 milyar dolar. Fark açıldıkça ucuz kaldığını farkedenler olacaktır.

6. Hadi bakalım yükselt artık vitesi ...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

7.  Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    Sn. cumbaba,

Bedelli için önce bedelsiz sürecini nihayete erdirmesi gerekiyor. Cari fiyatı yüksek olan hisselerde düşük oranlı bedelliler zaten bedelsiz etkisi yaratıyor. Nakite ihtiyacı var ise bedelli yapması mantıklı olur ancak patronların da bu bedeli şirkete enjekte edecek olmaları gerekiyor. Bildiğiniz üzere hakim hissedar satışları sonrası patronlar şirkete sıfır faizli TL kredi verdiler. Şirketin nakit yaratmakta da bir sıkıntısı yok. Net FAVÖK ve kar marjlarını düzeltebilirlerse ki 12 aylık bilançoda bunu göreceğiz, tahtanın önü açılır. Artık yıllık milyar dolar ciroya koşan bir yapıdan bahsediyoruz. Europower halka arzının SPK onayının ise sizin yazdığınız gibi uzun bir süre sonra değil seçim öncesi yapılacağını tahmin ediyorum. SPK bu boyutta bir gecikmeyi kimseye açıklayamaz.

Hocam bu konu hakkında kime açıklama yapması gerekiyor? 3-5 ay bile uzayabilir benim gözümde zira tamamen kafalarına göre çalışan yerler, kimseyede bir açıklama yaptıklarını görmedim, yanlış mı biliyorum?

Alıntı Originally Posted by ikasemre Yazıyı Oku
    Hocam bu konu hakkında kime açıklama yapması gerekiyor? 3-5 ay bile uzayabilir benim gözümde zira tamamen kafalarına göre çalışan yerler, kimseyede bir açıklama yaptıklarını görmedim, yanlış mı biliyorum?
    Doğru biliyorsunuz ancak insanların artık her konuda canına tak etti bu tür keyfi uygulamalar. Her SPK bülteni sonrası SPK mail yağmuruna tutuluyor. Başvurunun üzerinden belli bir süre geçtikten sonra en azından şirketten bir açıklama gelmesini beklerim.

Sayfa 500/836 İlkİlk ... 400450490498499500501502510550600 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •