Sayfa 500/1002 İlkİlk ... 4004504904984995005015025105506001000 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 3,993 - 4,000 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

Gerçi amerikalılar da enflasyon konusunda yalan söylüyorlar da bizim kadar işin b.... nu çıkarmıyorlar.

2.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Borsaya gelince uzun süredir gavurlar bambaşka bir şeye hazırlık yapıyor gibiler,adamlar her fiyatdan her fırsatta kaçıyorlar.Bir bildikleri var ya neyse.
    Neden kaçar gibi gidiyorlar diye sormaya korkuyorum desem kaç kişi inanır ???

Bu soruyu ocakta paralı üstad geçinen tiplere sordum maalesef abuk sabuk cevaplar aldım hatta bi tanesi gitsinler bizim için daha iyi tahtaların çıkışını engelliyorlar dedi , sonra yakın zamanda Isik Gökte yi izledim "nerede o güzel insanlar neden gidiyorlar ve gelmiyorlar o güzel insanlari kazanmalıyız " gibi konuştu şimdi bunların hangisi doğru ???

Akla gelen fikirlerimi yazmak istemiyorum ,ancak bıyıklı yabancı tarzı durum düşülerek mümkünse son 20 yılın ki , 2001 ve 2008 global krizlerini de görmek üzere bist teki yabancı hareketinin ciddi bir yoruma ihtayaci var.

Maalesef yorumlar analitik olmaktan uzaklaşıp duygusal , hatta romantik saçmalama düzeyine düşüyor , bunu Mr .Spack bilimselliği ile analize ihtiyaç var.

Valla 2001 öncesi de 2008 öncesi de önce gavurlar çıkış yapmıştı.Biz olayı en son şeettik.2001 de dolardaydım da 2008 de baya dayak yedik.Bu ara gene bir kağıda dayanamadım girdim.Ama kafam karışık.Hele 6 aylık bilançosu gelsin duruma göre bakacağım artık.

4. 0.75%'im bist100'de.

Maksat heyecan olsun.

Coin'de daha çok param var şu an :D

Yabancı borsalar güzel bence. Buraya yumulacağım daha çok. ABD çökünce dünya çöküyor. TC çökmüş, çıkmış kimsenin umrunda değil.

5. Dünyada basılan para ile , bistteki şirketlerin mal ve hizmet potansiyelini karşılaştırın veya var olan emlak portfoylerini , nereden bakarsanız bakın bu anlam veremediğimiz (vermek istemediğimiz ) fiyatlamanin pek çok hisse için hatta özellikle bist 30 için önemli bir nedeni olmalı , bistte yabancı oranı 40 larda , bir iki bankayı da çıkarın bakalım yabancı oranı ne olmuş , bu durum dünyada borsalarin rekor kırdığı bir dönemde olması işi fevkalade mühim bir hale getiriyor . Yani bütün dünyada çöküş olsaydı tamam derdik .Fiyatların karlılık ve diğer rasyolarla neredeyse ilişiği kesildi.

Valla iyi yerden yakalarsan borsadaki para da hiç bir yerde yok,o yüzden ben borsayı severim,ama az ama çok borsada hep param olur, ilerde de olacak,serde kumarbazlık var maalesef.

Ama elbet şirket seçimi kağıt seçimi çok önemli,misal bankaların bilançoları külliyen yalan,bir kuruş yatırmam.Bu bilançolara spk nın izin vermesi aslında sermaye piyasalarımızın ayıbı ama maalesef bizim memleket böyle.

8. Heyecan arayanlar için Kipris ta var

Sayfa 500/1002 İlkİlk ... 4004504904984995005015025105506001000 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •