Sayfa 504/1001 İlkİlk ... 4404454494502503504505506514554604 ... SonSon
Arama sonucu : 8007 madde; 4,025 - 4,032 arası.

Konu: Yatırım Fonlarına, Borsa Endekslerine ve Hisselere W Bakışı-2

Alıntı Originally Posted by aydinc Yazıyı Oku
    Hasan abi benzerlik var portföylerde
    Sende ne var ciger
    Ozet geciver

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
     Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Sende ne var ciger
    Ozet geciver
    şöyle abi
    Döviz olarak;
    CHF USD
    ----
    FON olarak ;
    TDG IPV FPE
    ----
    BYF ;
    GLDTRF USDTRF

3. Webster üstad, para işlerinden çok anlamam ama bence ne alırsan al kayıtdışı olsun. Tanıdığım tüm üst düzey zenginlerin ortak kesişim noktası devlete az vergi vermeleri ve kayıtdışı olmaları.

kör tuttuğunu şey yaparmış misali eğer kayıtlı olursan vergi ile öperler. ne yap et kayıtdışı ol.

kayıtdışı ekonomi olmak için yatırım tavsiyelerim şunlar:

RİSKSİZ KATEGORİ:
    1) taksi plakası al çünkü götürü vergi 2) fiziki commodity (buğday, arpa, mercimek, nohut, zeytinyağı, ayçiçek yağı, fındık, fıstık, soğan, sarımsak vs vs) al ambara at stokçuluk yap çünkü vergisi yok 3) köyde tarım arsası al çünkü vergisi çok az hatta ekmesen bile üstüne tarım teşviği alırsın 4) pazarcı veya kabzımal birisi ile ortak ol çünkü gelir vergisi yok, halde ve pazarda alım satım götürü vergi

ORTA RİSKLİ KATEGORİ:
    5) çifte vatandaşlık al yurtdışından bıyıklı yabancı görünerek yerli eurobond al çünkü yabancıya stopaj yok hiç vergi vermezsin

YÜKSEK RİSKLİ KATEGORİ:
    6) borsadan hisse HSYF al çünkü gelir vergisi yok 7) kapalıçarşı kuyumcudan fiziki külçe altın/gümüş al çünkü vergisi yok

Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Ustadlar
    Elime yaklasik 400 k gececek
    Kes tl olarak
    Ufak bir miras bolusmesinden
    Siz olsaniz bunu direk neye cevirirdiniz?
    Tahminen aralik ortasi gelecek

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Webster üstad, para işlerinden çok anlamam ama bence ne alırsan al kayıtdışı olsun. Tanıdığım tüm üst düzey zenginlerin ortak kesişim noktası devlete az vergi vermeleri ve kayıtdışı olmaları.

kör tuttuğunu şey yaparmış misali eğer kayıtlı olursan vergi ile öperler. ne yap et kayıtdışı ol.

kayıtdışı ekonomi olmak için yatırım tavsiyelerim şunlar:

RİSKSİZ KATEGORİ:
    1) taksi plakası al çünkü götürü vergi 2) fiziki commodity (buğday, arpa, mercimek, nohut, zeytinyağı, ayçiçek yağı, fındık, fıstık, soğan, sarımsak vs vs) al ambara at stokçuluk yap çünkü vergisi yok 3) köyde tarım arsası al çünkü vergisi çok az hatta ekmesen bile üstüne tarım teşviği alırsın 4) pazarcı veya kabzımal birisi ile ortak ol çünkü gelir vergisi yok, halde ve pazarda alım satım götürü vergi

ORTA RİSKLİ KATEGORİ:
    5) çifte vatandaşlık al yurtdışından bıyıklı yabancı görünerek yerli eurobond al çünkü yabancıya stopaj yok hiç vergi vermezsin

YÜKSEK RİSKLİ KATEGORİ:
    6) borsadan hisse HSYF al çünkü gelir vergisi yok 7) kapalıçarşı kuyumcudan fiziki külçe altın/gümüş al çünkü vergisi yok
    Ufkumuzu actiginiz icin tsklr ustadim

Regal ustadim heryerim fena agriyor
    Cok yuklendim sanirim

6. Saydıklarınizdan en kolay uygulamalı olanı yüksek riskli kategori

7. Aft gibi çin hisselerine yatırım yapabileceğimiz bir fon var mi? Yakın zamanda güç dengelerinin batıdan doğuya geçeceğini düşünüyorum. Bankalarımız bizi mağdur etmez sanırım. Vardır değil mi öyle bir fon.

Yazılarım yatırım tavsiyesi değildir.SM-M307FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    Aft gibi çin hisselerine yatırım yapabileceğimiz bir fon var mi? Yakın zamanda güç dengelerinin batıdan doğuya geçeceğini düşünüyorum. Bankalarımız bizi mağdur etmez sanırım. Vardır değil mi öyle bir fon.

Yazılarım yatırım tavsiyesi değildir.SM-M307FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hayir malesef yok
    Arti tam da dedigim gibi abd bugun bombayi patlatti
    Belliki bu virus abd nin isiymis
    Tedavi bulunmus bakin asi demiyorum tedavi
    Bu cok cok onemli
    Trumpi tahta tasir

Sayfa 504/1001 İlkİlk ... 4404454494502503504505506514554604 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız