Sayfa 505/913 İlkİlk ... 5405455495503504505506507515555605 ... SonSon
Arama sonucu : 7300 madde; 4,033 - 4,040 arası.

Konu: KUTPO - Kütahya Porselen

1. Öyle şirketler vardırki bilançosuna bakar asla satamazsınız ama o hisseden kan kusmussunuzdur...usd bazlı maliyet yüksekse 5.5 lira dağıtılmamış geçmiş yıl karı halen duruyorsa ve bu hisse 5.5 liraysa ...nasıl verilir bu hisse ama birileri veriyor ...

temiz ve beğendiğim bir bilançoya sahip. Ancak tahtada enteresan bir sıkıntı var. sabır gerektiren bir süreç yaşanıyor anlaşılan. bugün biraz pozisyon açtım. hayırlısı bakalım. bol kazançlar

3. DOĞALGAZa yapılan zamlar ne kadar etkiler?Piyasadaki bu durgunluk satışlarını çok kötü etkiler mi?
    Önceden bilinene kötü bir durumu şimdiden satıyor olabilir mi?

4. Şirket olması gerekenden ucuz. Bu konuda herkes hemfikir. Ancak şirketin hem temel olarak hem de takasında birtakım problemler var.

Birincisi doğalgaza 3 ayda %50'nin üzerinde zam geldi. Muhtemelen ithal ettiği hammaddeler de var. Bu ikisinde nasıl bir maliyet artışı olduğunu net olarak bilmiyoruz.İkincisi sektör nedeni ile piyasada oluşacak durgunluktan mutlaka etkilenecektir ama bunun miktarını da bilmiyoruz.

Bence asıl sorun emeklilik fonlarında büyük miktarda mal olması. Emeklilik fonlarında çözülme olmadan hisse ciddi bir prim yapmaz bence.

Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Şirket olması gerekenden ucuz. Bu konuda herkes hemfikir. Ancak şirketin hem temel olarak hem de takasında birtakım problemler var.

Birincisi doğalgaza 3 ayda %50'nin üzerinde zam geldi. Muhtemelen ithal ettiği hammaddeler de var. Bu ikisinde nasıl bir maliyet artışı olduğunu net olarak bilmiyoruz.İkincisi sektör nedeni ile piyasada oluşacak durgunluktan mutlaka etkilenecektir ama bunun miktarını da bilmiyoruz.

Bence asıl sorun emeklilik fonlarında büyük miktarda mal olması. Emeklilik fonlarında çözülme olmadan hisse ciddi bir prim yapmaz bence.
    bazı handikaplar olduğu muhakkak. şirket yeni yatırım kararı almış. komple yeni yatırım. 75 mio tl tutarında. 6 aylık bilançoda 42.5 mio tl alınan sipariş avansları mevcut. muhtemelen full kapasite çalışıyor ve kapasitesi artık yetmediği için bu yatırımı yapıyor diye düşünüyorum. Cironun 1/3'ü zaten ihracat. Ayrıca net döviz pozisyonu da 24 mio tl pozitif. Doğalgaz giderlerinin Üretim giderleri içindeki payı dipnotlar da yazmıyor.

Emeklilik fonları uzun vadeli düşünenler için tampon görevi görmüştür hep. Sürekli de almaya devam ediyorlar. Demek ki bizde bir bant yakalayıp al-sat yapacağız mecburen. bol kazançlar

6. yakin vade de bir cacik olmaz bundan ben bugun kutpo dosyasini kapattim umit verici bisiler hissedersem geri donerim...

SM-G615F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Doğalgaz ve elektrik zammı herkes için geçerli sanayi hisselerinde ...ithalat varsa satışların %40 ı ihracat ki bu yıl sonu %50 yi geçer e döviz pozisyonu artı...ithalatcı döviz borcu olanlar yükselirken biz yükselmeyi bırak düşüyoruz...

8. Maliyetler artıyor.Enflasyon ciddi yüksek.Genel iç piyasa çok kötü durumda.şirketin durumu iyi olmasına rağmen kuvvetli bir işlem ve alıcı yok. Ben de izlemeye geçtim.Kalanlara bol şans.

Sayfa 505/913 İlkİlk ... 5405455495503504505506507515555605 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •