Sayfa 506/1003 İlkİlk ... 6406456496504505506507508516556606 ... SonSon
Arama sonucu : 8022 madde; 4,041 - 4,048 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    %52 yetki verdigine göre bir vergi daha uydurmak lazım ÖTV gibi içinde hem KDV olsun hem öiv hem damga vergisi vs.
    Şimşek vergisi verenin gözlerinde şimşek çaksin
    Gözünde şimşekler çaktırırken gö.ünde de yıldırımlar düşürsün.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2. Öyle bir vergiyi ödemesi gereken ödemez, fitatlama ve maliyet kanalıyla sana bana ödetirler..

3. Ben biraz gerçekçi olacağım.onlarca yıl insanlar 2.0 motor araba alamadı vergisi yüzünden.sıfır 1.6 arabaların bile vergisi insanların belini büküyordu.
    Şahsen mtv nin çok düşük kaldığını düşünüyorum.1.6 ve aşağısı 15 bin , 1.6 üzeri 30 bin gibi rakamlar olmalı.
    Diğer yandan nitelikli konutlar inanılmaz çoğaldı.bugün aylık aidatı 2500-3000 aşağısında sıfır ev yok gibi büyük şehirlerde.( site içi )
    Eve yılda 50 bin aidat ödüyorsunuz, emlak vergisi 1000-1500 tl.bu da aşırı orantısız kaldı.yıllık emlak vergisi 3-4 kat artsa, mtv ler eskisi gibi orantılansa inanılmaz bir ek vergi kaynağı oluşur.keza bu 2 vergi tabanın değil varlıklı kesime getirelecek vergi artışı olduğundan akp oylarını çok ciddi etkilemeyecektir.

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Ben biraz gerçekçi olacağım.onlarca yıl insanlar 2.0 motor araba alamadı vergisi yüzünden.sıfır 1.6 arabaların bile vergisi insanların belini büküyordu.
    Şahsen mtv nin çok düşük kaldığını düşünüyorum.1.6 ve aşağısı 15 bin , 1.6 üzeri 30 bin gibi rakamlar olmalı.
    Diğer yandan nitelikli konutlar inanılmaz çoğaldı.bugün aylık aidatı 2500-3000 aşağısında sıfır ev yok gibi büyük şehirlerde.( site içi )
    Eve yılda 50 bin aidat ödüyorsunuz, emlak vergisi 1000-1500 tl.bu da aşırı orantısız kaldı.yıllık emlak vergisi 3-4 kat artsa, mtv ler eskisi gibi orantılansa inanılmaz bir ek vergi kaynağı oluşur.keza bu 2 vergi tabanın değil varlıklı kesime getirelecek vergi artışı olduğundan akp oylarını çok ciddi etkilemeyecektir.
    Olmaz bence sn sugosu,memleketin ekonomisi doğrudan veya dolaylı inşaat rantına göbekten bağlı.Akp o cenahı ürkütürse inşaat durur ,bu da pek çok zincir iflasa neden olur.Şu anda reis şimşeği başıma bela ettim ucuz konut kredisi de veremiyorum diye kara kara düşünüyordur.Hatırlayın salgının göbeğinde ortalık yıkılıyordu reis ekonomiye cansuyu olarak ucuz konut kredisini açıklamıştı.Şu anda sistem bu ,işler canlansın diyorsan inşaatı canlandıracaksın,nereye kadar o konu ayrı tabi.

5.  Alıntı Originally Posted by AmigoOrhan Yazıyı Oku
    Bu hükümet yine insaflı. Ben olsam hem ÖTV, hem KDV, hem ÖTV'nin KDVsi, hem de devlet fazla kar etti stopajınıda alırım, pompacılık hizmet bedeli %15-20 ekstra, üstüne kompresörle hava basarım bir yerlerine iyice zevk alsınlar düdüklenirken diye.
    illa diyosunuz ki köprü de çok sıra oluyo padişahım

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
    Yeni vergi gelecekse cep telefonu konuşma ücretlerine gelebilir. Saniyesine 1 kuruş vergi koysanız inanılmaz para toplanır. Türk milleti kadar çok cepte laklak yapan başka bir millet yoktur herhalde.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7. Vergi gelecekse dar gelirliye, sabit gelirliye gelmeli. Varliklidan, zenginden vergi almak yakışmaz bize.

8.  Alıntı Originally Posted by AmigoOrhan Yazıyı Oku
    Ben olsam hem ÖTV, hem KDV, hem ÖTV'nin KDVsi, hem de devlet fazla kar etti stopajınıda alırım, pompacılık hizmet bedeli %15-20 ekstra, üstüne kompresörle hava basarım bir yerlerine iyice zevk alsınlar düdüklenirken diye.
    Bu kadar detaylı düşünme Amigo. Direkt şey et...
    Müzmin bir secbul fanıyız. Yerim, içerim, saplarım. Ey yatırımcı nâdânı terk etmeden yaranı arzulama...DM'den babam sen misin diye sormayın lütfen. Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.

Sayfa 506/1003 İlkİlk ... 6406456496504505506507508516556606 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •