Sayfa 507/1002 İlkİlk ... 7407457497505506507508509517557607 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 4,049 - 4,056 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

Alıntı Originally Posted by hazalb Yazıyı Oku
    ben kendi adıma güvenilir buluyorum. dün yine bir güncelleme geldi uygulamaya . sürekli geliştiriyorlar kendilerini. hiç olmazsa bu aft afs hoy gibi fonlarda olmasını isteyip de bir şey yapamadığım etf leri kendim alıp satabiliyorum. şükür etf oldukları için düşüşlerde eskisi gibi seyretmek zorunda kalmadım hemen gardımı aldım. şimdilik onlardan kardayım yani bencmark olarak onları aldığımı farz edersek onları epey bir geçtim denebilir. yine de paramın büyük kısmı ppzde çünkü en nihayetinde ben türkiyedeyim o etf ler amerika borsasında. ve en nihayetinde bir uygulamadan bahsediyoruz. tavsiyem paranızın %75 ni burda risksiz bir fonda tutun geri kalanıyla ib broker ameritrade ya da midas gibi uygulamalarda kendiniz değerlendirin. artık bizim yabancı fon yöneticilerine para kaptırmayın. hiç biri serbest fonlar hariç bir ley yapmıyor. kendim kazanabildikçe onlara daha çok kızmaya başladım. üstelik profesyonel olan onlar. ne yani kabahatimiz nitelikli yatırımcı olmamak mı. yok artık bundan sonra komisyon falan.
    Dostum çoğu serbest fon da berbat...
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Bu aralar temettü yatırımcılığı çok popüler.
    Yabancı borsalarada yatırım yapan temettü veren fonlar olsa iyi olurdu. Sektörde kripto gibi bu konuda da eksiklik var bence
    güzel bir noktaya parmak bastınız. Yerli yatırımcının yurt dışından hisse ve temettü alamamasının en büyük nedenleri komisyon oranları ve yurt dışı temettü gelirine uygulanan gelir vergisi maalesef.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    güzel bir noktaya parmak bastınız. Yerli yatırımcının yurt dışından hisse ve temettü alamamasının en büyük nedenleri komisyon oranları ve yurt dışı temettü gelirine uygulanan gelir vergisi maalesef.
    aslında temettü etf lerine yatırım yapan bir fon var türkiyede. yapı kredi nin ytd kodlu fonu. çoğu yabancı hisse fonu elindeki "dividen" olanlardan. ama içinde sadece onlar yok maalesef. bist ten hisse de var ve başka yatırım kalemleri. komisyon oranı da yüksek. temettü fonlarına yatırım yapıyor diye almıştım. ama o da bir ara epey eksi gitti ve karım eridi. ppz de kalsaydım o dönem az biraz da olsa geçecekti.
    işte ben bu gibi şeyler yüzünden bu midası çok sevdim.

4.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    Midas güvenilir mi

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Valla ben thodex vb. Şeyleri gördükten sonra osmanliyatirima bile şüphe ile bakıyorum.

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by hazalb Yazıyı Oku
    aslında temettü etf lerine yatırım yapan bir fon var türkiyede. yapı kredi nin ytd kodlu fonu. çoğu yabancı hisse fonu elindeki "dividen" olanlardan. ama içinde sadece onlar yok maalesef. bist ten hisse de var ve başka yatırım kalemleri. komisyon oranı da yüksek. temettü fonlarına yatırım yapıyor diye almıştım. ama o da bir ara epey eksi gitti ve karım eridi. ppz de kalsaydım o dönem az biraz da olsa geçecekti.
    işte ben bu gibi şeyler yüzünden bu midası çok sevdim.
    zaten aylardır hep büyük kurumların fonlarının aktif yönetilmediğini konuşup durduk. dediğiniz fonda benzer durum olmuş sanırım.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

6. Konuşulandan bağımsız olarak ben de bu temettü işini çözemedim bir türlü. Sağda solda çok övülüyor bu "temettü yatırımcılığı"

Geçen aylarda bir miktar goody hissesi almıştım aldığımın ertesi günü temettü vermiş şirket (haberim bile yoktu). Verdiği temettü nakit olarak hesabıma yattı ama aynı oranda maliyetim arttı. Yani bir cepten alıp diğerine koydu. Tüm temettü dağıtımları bu şekilde oluyorsa bu işten kârımız nedir ben anlamadım? Ben temettüyü "ekstra" dağıtılan para/hisse sanıyordum ama öyle değilmiş.

7.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    Konuşulandan bağımsız olarak ben de bu temettü işini çözemedim bir türlü. Sağda solda çok övülüyor bu "temettü yatırımcılığı"

Geçen aylarda bir miktar goody hissesi almıştım aldığımın ertesi günü temettü vermiş şirket (haberim bile yoktu). Verdiği temettü nakit olarak hesabıma yattı ama aynı oranda maliyetim arttı. Yani bir cepten alıp diğerine koydu. Tüm temettü dağıtımları bu şekilde oluyorsa bu işten kârımız nedir ben anlamadım? Ben temettüyü "ekstra" dağıtılan para/hisse sanıyordum ama öyle değilmiş.
    Temettü de bir de vergi kesintisi oluyor . Aslında ilk etapta zarardayiz. Benim anladığım şu;
    Uzun vade yatırımda alınan temettü ile yeniden lot alınıyor. Bir süre sonra hisse fiyatı arttığında cebinizden para çıkmadan koyunuz arttigindan kazanıyorsunuz (bileşik getiri)
    Bende bimaş vardı 64 lira maliyetli temettü verdi sonra onla da bim hissesi aldım 61 TL ye kadar düştü hisse, sonradan 73 e kadar çıktı.

Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Temettü de bir de vergi kesintisi oluyor . Aslında ilk etapta zarardayiz. Benim anladığım şu;
    Uzun vade yatırımda alınan temettü ile yeniden lot alınıyor. Bir süre sonra hisse fiyatı arttığında cebinizden para çıkmadan koyunuz arttigindan kazanıyorsunuz (bileşik getiri)
    Bende bimaş vardı 64 lira maliyetli temettü verdi sonra onla da bim hissesi aldım 61 TL ye kadar düştü hisse, sonradan 73 e kadar çıktı.
    Alper hocanın bu konuda güzel bir bilgiseli var ekte...

https://twitter.com/alperunsalg/stat...916196865?s=21

Sayfa 507/1002 İlkİlk ... 7407457497505506507508509517557607 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •