Sayfa 508/881 İlkİlk ... 8408458498506507508509510518558608 ... SonSon
Arama sonucu : 7046 madde; 4,057 - 4,064 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1.  Alıntı Originally Posted by wracker Yazıyı Oku
    temettusu bol ıhracatı bol ama bı tane bıle kucuk yatırımcı yok yazık nerde alıp kagıtları var peşindeler işte bist gercegı bazen baskasına kızmakta haksızız
    Uzun zamandır vesbe adına okuduğum en doğru yorum. Bravo.

Alıntı Originally Posted by 6.sense Yazıyı Oku
    Sanki ele verme operasyonu oldu bugünkü
    Yaşayıp göreceğiz
    Bakacağız dostum. Haklı da olabilirsin. Ama bu ihracat performansıyla devam ederse şirket eninde sonunda ederine gidecektir.

Alıntı Originally Posted by ToKKan Yazıyı Oku
    hissede operasyon yapan grubun maliyetinin yüksek olduğu anlaşılıyor. bu nedenle aşağı doğru değil de önce yükseliş yapıp satışa(düzeltme) geçtiler..
    tabi ki bu durumda yukarı fiyatlardan mal aldıkları için maliyetleri daha da yükselmiş olacaktır. bu nedenle bir süre sonunda muhtemelen tekrar hisseyi yukarı taşıyacaklardır..
    Tokkan yüksek fiyat iyi de en büyük zararı temettücülere oluyor. Hisse pahalı olduğundan fazla lot alamıyoruz. Buralarda portföy az az boşaltılabilir, düşüş trendine girdiğinde yerine koymak için. Belki bu daha mantıklı olur vesbede. Güzel satış fırsatları veriyor çünkü.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
     Alıntı Originally Posted by KADRAJ Yazıyı Oku
    Uzun zamandır vesbe adına okuduğum en doğru yorum. Bravo.

Bakacağız dostum. Haklı da olabilirsin. Ama bu ihracat performansıyla devam ederse şirket eninde sonunda ederine gidecektir.

Tokkan yüksek fiyat iyi de en büyük zararı temettücülere oluyor. Hisse pahalı olduğundan fazla lot alamıyoruz. Buralarda portföy az az boşaltılabilir, düşüş trendine girdiğinde yerine koymak için. Belki bu daha mantıklı olur vesbede. Güzel satış fırsatları veriyor çünkü.
    bende uzun vadeli temettü yatırımı yaptım. pahalı olduğu yorumuna ise hiç ama hiç katılmıyorum. tersine borsanın en ucuz hisselerinden biri ve uzun yolu var.. geri çekilmeler kazanç satışı ve düzeltme olarak düşünülmelidir..
    sektörüne bakalım ve arçelik hissesi ile karşılaştırma yapalım..
    kişisel düşünceye değil de , en doğrusu olan finansallarına bakalım..
    vesbe -FK/ 6.51
    arçelik- FK/ 13.53
    13.53/6.51= 2.07
    arçelikten 2.07 kat daha ucuz..
    bugünkü kapanış fiyatı 20.70
    20.70X2= 41.56 lira ederi olur..
    bazıları arçelik için koç un hisse si diyebilir. ancak tüpraş ın getirisi ortada..
    Grafik Yorumcusu

3. Arçelik İle karıştırmak hata olur , 10 milyon İle bu hisse tavan -taban yaptırılabilir. çok spekülatif .. bu arada elinde tutabilenlere tebrikler ., ben bilançoyu beğenmeyip sattım tekrar ,, 1 tl ucuza alayım derken şimdi uzaklarda şarkısını söylüyorum .. ne zaman satsam daha da gitti .. yalnız bir hikayesi yok ise bilinmeyen,, bu fiyatlar riskli olabilir yeni gireceklere .. yıl sonu bilançosunu beklerim ben bu fiyattan girmek için ..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Pahalı yorumuna temettü esaslı bakınca ben de katılmıyorum. Benim maliyetim 8 tl. Buna rağmen işbank ve teb tahminine göre 2020 ve 2021 de 3 tl temettü vermesi beklendiği için satmıyorum. Çünkü 3 tl temettü 3/20=%15 getiri demek. Bu getiri üstünde 2 yıl temettü verimi olan hisse varsa yazın da bunu satıp o hisseyi alalım.

5.  Alıntı Originally Posted by aktauboy Yazıyı Oku
    Pahalı yorumuna temettü esaslı bakınca ben de katılmıyorum. Benim maliyetim 8 tl. Buna rağmen işbank ve teb tahminine göre 2020 ve 2021 de 3 tl temettü vermesi beklendiği için satmıyorum. Çünkü 3 tl temettü 3/20=%15 getiri demek. Bu getiri üstünde 2 yıl temettü verimi olan hisse varsa yazın da bunu satıp o hisseyi alalım.
    Pahalı demedim . Riskli , Yukarı aşağı oynatılabilir dedim , ayrıca holdingin diğer şirketlerine kefalet vs ilşkin yorumlar vardı , ben pek anlamam.. 3 tl temettü 2020 için ben mümkün görmediğim için bana ucuz gelmedi . Mal alıştan kazanılır fikrine inanırım .Tabi ben genelde pesimist bakarım .

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
    doğruyu TREND söyler. bu hisse bir yıl önce 8-9 liralardan alınıp satılıyordu. yükseliş trendi devam ediyor ve giderek
    dikleşerek hızlandığı gözleniyor..
    https://i.hizliresim.com/5NBQZM.png
    Grafik Yorumcusu

7. VESBE daha bu sene 3 milyar'ın üzerinde sabit yatırım teşviki aldı.

https://www.ekonomi24.com/mercedes-v...i-18102-haber/

Sadece 1.150.000 adet/yıl buzdolabı, 450.000 adet/yıl bulaşık makinası ilave üretim yatırımı (diğerlerini saymıyayım)

Fabrika mal yetiştiremiyor, ürünlerin kalitesi her geçen gün artıyor.

8.  Alıntı Originally Posted by ToKKan Yazıyı Oku
    doğruyu TREND söyler. bu hisse bir yıl önce 8-9 liralardan alınıp satılıyordu. yükseliş trendi devam ediyor ve giderek
    dikleşerek hızlandığı gözleniyor..
    https://i.hizliresim.com/5NBQZM.png
    . Ben trende bakınca cidddi düzletme görüyorum , tabi ben bakkal hesabı yapan amatörüm samimiyetle

Sayfa 508/881 İlkİlk ... 8408458498506507508509510518558608 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •