Sayfa 508/567 İlkİlk ... 8408458498506507508509510518558 ... SonSon
Arama sonucu : 4530 madde; 4,057 - 4,064 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,425
    Valla bu devran böyle gitmez... Toplamaya devam...
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

BloombergHT - Sabah Raporu programında finansal enstrümanlardan bahsedilmiş. Dinlemekte fayda var.

https://open.spotify.com/episode/3fk...40b024cd6&nd=1

Seçim bitti şükür. Belirsizliklerin önemli bir kısmı geçti. Dünya artık kararını verir ve muallakta olan ilişkiler netleşir.
    Biden bile hemen tebrik mesajı atmış (tatil olmasına rağmen). Fransa İngiltere' de çok uzatmadan mesajları atmış.

Tayyip' te artık popülist davranmak zorunda değil. Ya da şöyle söyleyeyim. Bugünden yerel seçim moduna girmesi çok mantıksız olacağını düşündüğüm için ekonomiyi biraz serbest bırakır inşallah.

İlk yapılacak iş sanırım dövizin biraz rahat bırakılması. Sonrasında enflasyon yükselir vs.

Çelik sektörü zaten durgunluk döneminde. 2.çeyrek çelikte kârlılık, 1.çeyreğe göre biraz yüksek gelebilir ama 3.çeyrek yine zorlayıcı olacak. 4.çeyrekte artık daha olumlu bir hava göreceğimizi düşünüyorum. Doların da değeri stabil olmuş olur. Ereğli biraz daha rahatlar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,425
    Maşallah bugünde iyiydi... Ha 50 tl de olsa satmam.... en az 5-6 yıl bekletecem elimde.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Maşallah bugünde iyiydi... Ha 50 tl de olsa satmam.... en az 5-6 yıl bekletecem elimde.
    Çok çektirdi çok, ama yılmadan bekleyeceğiz...

6.  Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    Çok çektirdi çok, ama yılmadan bekleyeceğiz...
    Deprem öncesi 33 tl sonrası 55 tl ve seçim öncesi 27/28 tl civarı epeyce oyalandı bu fiyat aralığında imkanım oldukça aldım inşaat sektörü fovarim tüm ortaklara bereketli kazançlar dilerim
    Bu kişisel görüşüm olup kimseyi bağlamaz saygılarımla

7. Phllip dün tahtayı sildi süpürdü.. Phillip Oyak tada 33 42 hareketini başlatan kurum.. Umarız bu hafta sonuna kadar 40 ın üzerine çıkarız..İnşaat mevsimi başladı.. Deprem bölgesi inşaatları artık İsdemir e yarayacaktır. Ereğli den bağımsız olarak İsdemir in ralli yapacağını düşünüyorum..

Tosyalı İskenderun yatırımı tamamlanmış.
    4 milyon ton/yıl. Tabi tam kapasiteye ulaşması ne kadar sürer bilmiyorum.

(haberde 10 milyon ton' dan bahsetmiş ama yanlış anlaşılmasın, o rakam tosyalının tüm dünya üretim miktarı)

https://www.steelradar.com/en/haber/...ariseki-plant/

Sayfa 508/567 İlkİlk ... 8408458498506507508509510518558 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •