Sayfa 51/130 İlkİlk ... 41495051525361101 ... SonSon
Arama sonucu : 1036 madde; 401 - 408 arası.

Konu: TEZOL - Europap Tezol Kağıt Sanayi A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Şayet son anda bir aksilik çıkmaz ise, Ailece Genel Kurula katılmayı planlıyoruz. Başarı dileklerimizle birlikte, yönetim kurulunun kar payı teklifine ilaveten, 2020 karından da en az %10 da olsa nakit kar payı dağıtımı yapılmasını önermeyi düşünüyorum.
    Tebrikler

Sumaş'tan hatırlıyorum sizi, yine aynı sayfada olmak güzel

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,503
    Hisse üzerinde olumsuz yorum yapanların temel savı 2020 karının dağıtılmama kararıydı. Şu anda bu olumsuzluk giderildi. Patron da hisse alımlarına devam ediyor. Miktardan ziyade sürekliliği önemlidir.

Syg.

3.  Alıntı Originally Posted by Neweco Yazıyı Oku
    Tebrikler

Sumaş'tan hatırlıyorum sizi, yine aynı sayfada olmak güzel
    Teşekkürler Sn. Neweco, bende sizi hatırlıyorum. Sumaş topiğinde de iyi bir ekip vardı.. Burada da bilinçli yatırımcıların çoğunlukta olduğunu görüyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Şayet son anda bir aksilik çıkmaz ise, Ailece Genel Kurula katılmayı planlıyoruz. Başarı dileklerimizle birlikte, yönetim kurulunun kar payı teklifine ilaveten, 2020 karından da en az %10 da olsa nakit kar payı dağıtımı yapılmasını önermeyi düşünüyorum.
    Genel kurula planladığımız gibi katıldık, çok olumlu izlenimler edindik. 2020 yılı karından da nakit kar payı dağıtılması yönünde, benim teklifime gerek kalmadan; hakim ortaklardan Şükrü Erhan Bey, tamda benim düşündüğüm oranda nakit kar payı dağıtılması için önerge verdi ve oy çokluğuyla kabul edildi. Dilek ve temenniler bölümünde, kağıt mendil üretmeyi düşünüp düşünmedikleri yönündeki soruma, karlı görmedikleri için düşünmediklerini beyan ettiler.

5.  Alıntı Originally Posted by Börsianer Yazıyı Oku
    Hisse üzerinde olumsuz yorum yapanların temel savı 2020 karının dağıtılmama kararıydı. Şu anda bu olumsuzluk giderildi. Patron da hisse alımlarına devam ediyor. Miktardan ziyade sürekliliği önemlidir.

Syg.
    Katılıyorum Sn. Börsianer, hatta toplantı sonrası sohbet esnasında edindiğim izlenimime göre, şirket halka açılmamış olsa bu yıl nakit kar payı dağıtmaya bile bilirmiş..

6. Şirkette bır sıkıntı yok sadece beklenti yaratıp sonra cayması KY da "acaba" sorusunu akla getirdi. Sonuçta borsada yeni bir firma ve malum hırsız arsız adam piyasa da bolca var. Patron alımı sonrası simdilik negatif bir durum yok. Yukarı çekip mal boşaltırlarsa art niyet arararım...

Bol kazançlar.
    YTD.

SM-A530F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Fikirlerim beni baglar asla yatirim tavsiyesi degildir.

7. Merhaba. Bizler de büyük beklenti ile hisseye yatırım yaptık ancak döviz kurunun ikiye katlandığı dönemde ne yazık ki birikimlerimizi koruyamamış olduk. Patronun 15bin TL dolayında alım yapmasını doğrusu hiddetle karşılamıştım, bunun hisseyi savunmak ile bir ilgisi olamaz diye ancak son günlerdeki gelişmeler umutlarımızı yeniden yeşertti.
    Öncelikle genel kuruldan 2020 kârının da dağıtılması kararı çıkması bu sayede dağıtılabilir karın yüzde 70 inin dağıtılacağı taahhütünün de altı doldurulmuş oldu. Keşke ay başında olumsuz olarak yorumlanan genel kurul başlıklarını bu şekilde açıklamasalardı, tüm ay boyunca satış baskısı yedi hisse durduk yere.
    Biraz önce de Ersin Bey'in açıklamaları ekranlara düştü. Özet olarak enerji kaynaklı maliyetlerin arttığını, yeni fabrika yatırımının bir ay kadar gecikeceğini, yeni finansmana ihtiyaçları olmadığı, kağıt ürünlerine zam beklediğini belirtirken can alıcı ifade ise, "Bu şekilde devam edersek bir süre sonra geri alıma başlayacağız, bilanço ile hisse fiyatı birbirine uymuyor" açıklaması oldu.

Dediğim gibi keşke daha erken destekleyip, satış baskısını engelleselerdi. Endeks yükselirken yerinde saymasına göz yumdular ama önce kâr dağıtım politikasına sadık kalınması, şimdi ise hissede geri alım söylemi hisse üzerindeki satış baskını hafifletmek için önemli olur diye düşünüyorum.

Siz üstadların bu son dönem gelişmelerine dair görüşlerini almayı çok isterim. Saygılar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,503
    Alım yapılan miktar 15.000 adet hissedir. Hisseler 1 TL nominal değerde olduğundan 15.000 TL nominal 15.000 adede (eski deyimle lot’a) eşittir.

Syg.

Sayfa 51/130 İlkİlk ... 41495051525361101 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •