Sayfa 51/101 İlkİlk ... 41495051525361 ... SonSon
Arama sonucu : 806 madde; 401 - 408 arası.

Konu: orta vade model portföy ( temel-teknik-kademe analizi )

1. Dun 15.02 den birz bende aldim.Fakat ters kolerasyon sebebini anlamis degiliz?

2.  Alıntı Originally Posted by mus_yurt Yazıyı Oku
    Dun 15.02 den birz bende aldim.Fakat ters kolerasyon sebebini anlamis degiliz?
    bir iki sayfa onceki TAVHL toplu alinti paylasimlarina bakarsaniz bu ayrismayi cok onceden ongordugum anlasilacaktir ....

sebebine gelince ... o paylasimlardada soyledigim gibi bence havacilik sektoru henuz dip olusumunu tamamlamadi falat TAVHL sektorle yollarini bir sure ayristiracak gibi duruyor ....

son haftayi izleyenler goreceklerdirki TAVHL in ciktigi gun diger sektor hisseleri eksi oluyor ... sektor hisseleri çıktığında ise TAVHL eksi oluyor ....

ben daha oncede soyledigim gibi TAVHL lehine poztif ayrisma bekliyorum ...

peki digerleri çıkarken TAVHL in dusmeside nesi diye akliniza takiliyor olabilir ....

son bir haftada 6 aydan fazla TAVHL tutup digerlerinin ivmesine dayanamayip hisseden cikop diger sektor hisselerine giren cok kisi oldu ... sektor ky yi bir miktar daha hisselere cektikden sonra havacilik sektorunun dip olusumuna devam edecegini bu surecte ise TAVHL in pozitif ayrismasinin hakkini verecegini ongoruyorum ....

ky diger sektor hisselerini bir muddet daha tasirken uzerinden ky yukunu nispeten atan TAVHL in makasi acacagi kanaatindeyim ...

mesela THYAO da cogu ky hareket baslamadan degilde zaten guzel prim yaptikdan sonra TAVHL den THYAO na gecis yapti ....

muhtemelen sektorun dip olusumunun sonlarina dogruda TAVHL gidiyor digerleri gitmiyor diye dusunup diplerden diger sektor hisselerini satip tepeden TAVHL e girecek ve digerlerinin cikisini kaciracak....

borsada dongu boyle arkadaslar ....hep diyorum borsa bi psikoloji savasidir... galip gelen kar eder....

3. Cevabiniz icin tesekkurler konunun basindan beri takibinizdeyim.

4. bugun sirf bir forumdasin mesajini gec gormemin mahcubiyeti uzerine onun hatrina karaladigim bir grafigi buraysda koyuyum egitim calismasi olsun ..

TKFEN

arkadaslar el yordamiyla cizilmis ve sadece mantaliteye vurgu yapan kabataslak bir cizim ...

hisse model portgfoye falan girmedi bu seviyeldrden girmeside soz konusu bile degil ..

bunu altini cizerek belirmek istiyorum ....

sadece teknik mantaliteye dair egitim amacli paylasiyorum ...

benim cizimler telden el yordami susu pusu yok kusura bakmayin

grafik 5 tepesi uzerinde X ile isaretli fiyat hareketini tekrarlamasi olasi diyor ....

sirketin temeline beklentisime haberime bilancosuna dair bi fikrim yok .... izleme listemdede degil ...

o yuzden sadece teknik egitim amacli bakmanizi rica ediyorum .

5.  Alıntı Originally Posted by Aksakal Yazıyı Oku
    bugun sirf bir forumdasin mesajini gec gormemin mahcubiyeti uzerine onun hatrina karaladigim bir grafigi buraysda koyuyum egitim calismasi olsun ..

TKFEN

arkadaslar el yordamiyla cizilmis ve sadece mantaliteye vurgu yapan kabataslak bir cizim ...

hisse model portgfoye falan girmedi bu seviyeldrden girmeside soz konusu bile degil ..

bunu altini cizerek belirmek istiyorum ....

sadece teknik mantaliteye dair egitim amacli paylasiyorum ...

benim cizimler telden el yordami susu pusu yok kusura bakmayin

sayin se7en bu grafigi pc progrmindan duzgun cizilmis ve hedefinde goruldugu bi sekilde cizip atmaniz mumkunmudur ...

aslinda ayni cizgi numara ve harfler kullanilacak lakin daha anlasilir olur diye dusunuyorum .....

6. TAVHL

maliniza sahip cikin arkadaslar ...

algiya yenilmeyin ...

7.  Alıntı Originally Posted by Aksakal Yazıyı Oku
    TAVHL

maliniza sahip cikin arkadaslar ...

algiya yenilmeyin ...
    Hocam merhabalar... Tahvl iyice olgunlaşıyor mu?

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by qwerty78 Yazıyı Oku
    Hocam merhabalar... Tahvl iyice olgunlaşıyor mu?

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    birkac sayfa önceki toplu alinti mesajlarini okumanizi oneririm....

bol kazanclar

Sayfa 51/101 İlkİlk ... 41495051525361 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •