Sayfa 512/548 İlkİlk ... 12412462502510511512513514522 ... SonSon
Arama sonucu : 4381 madde; 4,089 - 4,096 arası.

Konu: DGZTE - Demirören Gazetecilik

1.  Alıntı Originally Posted by 1BRAH1M Yazıyı Oku
    Yükselen kurdan çağrı yapmak zorunda.8.50 'den aşağı alamayacak bu gidişle.
    bu gün kur bize hiç etkisi yok

2. Tüpçü yine uyanıklık peşinde bence. Bu hafta Cuma gününe kadar bekleyecek ve kur u takip edecek. Eğer haftaya Pazartesi kur fiyatının geçen Cuma kapanışı olan 6 tl yi geçeceğine inanırsa 24 Ağustos Cuma akşamı diyecek ki ''çağrıyı 17 Ağustos Cuma gün ki kurla yapıyorum.'' Yok haftaya pazartesi güm ki kur fiyatının 6 tl altında olacağına kanaat getirirse o günün kur fiyatıyla çağrıyı başlatıyorum diyebilir.

3. ben şunu anladım bir hisse nin diyelim 6 tl zorunlu çagrısı var o zaman şirket 5 tl temettü öderse çagrı 1 tl yapacak !!!

ayrıca brüt 29 küsur net 24.küsur ödendi temettü arada 04.4 fark stopaj olarak kesildi nasıl hesaplama olacak ??

4.  Alıntı Originally Posted by elfidaa Yazıyı Oku
    ben şunu anladım bir hisse nin diyelim 6 tl zorunlu çagrısı var o zaman şirket 5 tl temettü öderse çagrı 1 tl yapacak !!!

ayrıca brüt 29 küsur net 24.küsur ödendi temettü arada 04.4 fark stopaj olarak kesildi nasıl hesaplama olacak ??
    Temettü 29 kuruş içinden kesilen vergi senin ödediğin vergi oluyor. 29 kuruşu düşerler muhtemelen. Bayram sonrası Salı gününden önce başlayacağını sanmiyorum Çağrının. Tüpçünün en hızlı şekilde çağrı yapacağı kesin. Her halükarda 8.25 garanti gibi gözüküyor haftaya bu iş biter...

5.  Alıntı Originally Posted by elfidaa Yazıyı Oku
    ben şunu anladım bir hisse nin diyelim 6 tl zorunlu çagrısı var o zaman şirket 5 tl temettü öderse çagrı 1 tl yapacak !!!

Brüt temettüye göre hesaplama yapılır. Çünkü şirketin katlandığı maliyet brüt temettü miktarıdır. O maliyeti fiyattan düşebilir diyor spk efendi.

6.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Brüt temettüye göre hesaplama yapılır. Çünkü şirketin katlandığı maliyet brüt temettü miktarıdır. O maliyeti fiyattan düşebilir diyor spk efendi.
    Yatırımcı nihai 1.42 cent almış olmuyor çağrı parasın dan temettü düşülmesi doğru mu bu konuyu araştıralım şirket parası ile tüzel kişilik benim aklıma yatmıyor

7.  Alıntı Originally Posted by elfidaa Yazıyı Oku
    Yatırımcı nihai 1.42 cent almış olmuyor çağrı parasın dan temettü düşülmesi doğru mu bu konuyu araştıralım şirket parası ile tüzel kişilik benim aklıma yatmıyor
    Aynen o konu benimde aklıma yatmadı ama Hurgz da muafiyet veren bir spk mız var. Sağolsunlar ky yi koruma değil düdükleme mekanizması.

Bir tarafta temettü ödemesini yapan dgzte şirketi. Diğer tarafta çağrıyı yapan Demirören gazetecilik şirketi. İkisi tamamen ayrı kurumsal kişiliğe sahip. Bu konudan birşey çıkartabilirmiyiz acaba....

8. 1.36074 usd aldı doğan hisse başı. Spk 1.41585 usd + faiz açıkladı. Kimsenin böyle bir beklentisi yoktu. Temettü hariç fiyatına geldi zaten. Çağrıyı yapsın yeter. Bunada şükür. 29 kuruş eksik olsun.Çağrı fiyatı gelmiş 8.25 e. Hurgz in durumu ortada. Spk dan bu konuda bir sonuç almayı düşünmek saflık olur. 8.20 ye yazsın alışı tüpçü tüm malı vereyim oda rahat etsin bende...

Sayfa 512/548 İlkİlk ... 12412462502510511512513514522 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •