Sayfa 513/679 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523563613 ... SonSon
Arama sonucu : 5426 madde; 4,097 - 4,104 arası.

Konu: BRKSN - Berkosan Yalıtım

1.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    maliyeti kaçtı bu robotun...kaçtan almıştı ?? bitirse de önümüz açılsa..
    Robotun maliyeti hiç sorma dostum
    Robot bu alır satar,tahtaya can verir..

2. Önümüzdeki 1-2 ay inşaat sektöründe faaliyet gösteren sektörler hareketli olabilir..
    Siyasette son gelişmeler bunu gösteriyor..

3. Keko dostum snfm kıyaslaman çok işe yaramış ve tavan olmuş,helal olsun )))

4.  Alıntı Originally Posted by Kazançkapısı Yazıyı Oku
    Keko dostum snfm kıyaslaman çok işe yaramış ve tavan olmuş,helal olsun )))
    sorun değil dostum...brksn akranlarına göre daha da ucuzladı... sanfm un tavan yapabilmesi, aslında 30 milyon gibi düşük sermaye sahibi şirketlerin az kar yapsa bile önünün açık olduğunu ve çok ilginç fiyatlara çıkabildiğini gösteriyor...

sanfm da ödenmiş sermaye 30 milyon idi ve halka açıklık %48 idi...net kar ise 20 milyon idi...berkosanda ise sermaye 31 milyon ,halka açıklık ise %67 idi...net kar ise 62 milyon idi...şu anda sanfm borsa fiyatı 55,90 iken berkosanın ise 32,64 tür.. aradaki farkı görüyorsunuz...

tek dezavantıjımız halka açıklık oranımızın bir miktar fazla olmasıdır...ama bence büyüme isteği ,cirosunun ve karının sürekli artması o dezavantjı göz ardı etmemize neden oluyor...bence her hangi bir sıkıntı yoktur...vakti geldiğinde sanfm u da geçeceğimize inanıyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5. normal şartlarda halka açıklık arttıkça şirket patronları şirketin büyümesi için gösterdikleri çaba azalıyor ve şirketlerine pek sahip çıkmıyorlar o yüzden de büyüme yataya sarar yıllar geçtikçe de gerilemeler başlar...oysa berkosanda böyle bir şey görülmüyor...şirket tüm enerjisi ile yeni üretim bandları kuruyor...avrupadan yeni şirketler alıyor...büyümek için her türlü çabayı harcıyor...buda ciro ve karlılığını artırıyor....berkosan geçen tüm yılda 20 milyon kar yapmış iken bu yıl ise daha üçüncü çeyrekte karını 62 milyona çıkarmıştır...işte bu manzarayı gördüğümüz için halka açıklığın %67 olmasını bir sorun olarak görmedik...

inanıyorum ki önümüzdeki aylarda beklentileri gerçekleştiğinde akranlarını yakalayacak ve belki de geçecektir...berkosanın öz sermayesi de hızla artıyor...ileride yüklü bir bedelsiz açıklarsa rakiplerini çok rahat geçer...en geç o vakte kadar geçeriz onları...benim düşüncelerim bunlardır dostlar...gerisi de nasiptir...sabır sabır sabır...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. berkosanda baskı baskı baskı...bu baskı güzel bir haber ile kalktığında oluşacak patlamayı tahmin edemiyorum...sıkıntı yok dostlar..bırakın baskılasınlar...almak isteyen ve uzun vadeli düşünen yatırımcılara alım fırsatı versinler...küçük egeen vakti geldiğinde nasıl bir hisse olduğunu herkese gösterecektir..benim borsadan tek bildiğim hisseler eninde sonunda ederlerine çıktığıdır...yeter ki aceleniz olmasın ve lazım olmayan nakit ile almış olun...

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    berkosanda baskı baskı baskı...bu baskı güzel bir haber ile kalktığında oluşacak patlamayı tahmin edemiyorum...sıkıntı yok dostlar..bırakın baskılasınlar...almak isteyen ve uzun vadeli düşünen yatırımcılara alım fırsatı versinler...küçük egeen vakti geldiğinde nasıl bir hisse olduğunu herkese gösterecektir..benim borsadan tek bildiğim hisseler eninde sonunda ederlerine çıktığıdır...yeter ki aceleniz olmasın ve lazım olmayan nakit ile almış olun...
    diğer kagıdın atatp dun son anda çok guzel çıktı umarım bugunde burası güzel gider artık kaç gün eksi yaktı endeks rekor kırarken

8.  Alıntı Originally Posted by wracker Yazıyı Oku
    diğer kagıdın atatp dun son anda çok guzel çıktı umarım bugunde burası güzel gider artık kaç gün eksi yaktı endeks rekor kırarken
    inan bazen kocaer atağa kalkıyor ,bazen atatp bazen de berkosan...biliyorsunuz ki son bir ayda berkosan 19 tl den 36 tl yi gördü..ilk önce berkosan çıktı...şimdi son çıkışları hazm etmeye çalışıyor..bence ufak ufak da toparlanıyor....hazm etme işlemi bittiğinde rahatlayacaktır...bence kısa ve günlük düşünmemek lazım...al unut tipindeki bir hissedir...fiyattan çok beklentilerini takip etmek daha doğru olacak...tabi biz yatırımcılarda biraz da sabırsızlık var..kısa sürede kazanıp başka bir hisseye kapağı atma isteği var...ben orta ve uzun düşünecek arkadaşlara sabrı tavsiye ediyorum...tedavüldeki düşük lotu sayesinde herhangi bir olumlu haberde sert çıkma potansiyeli her zaman taşıyor...ben bu ihtimali seviyorum...ki güzel de beklentileri var...

Sayfa 513/679 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523563613 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •