Onemli Gunler Banner
Sayfa 513/1024 İlkİlk ... 134134635035115125135145155235636131013 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 4,097 - 4,104 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Bugün temdit yaklaştığı için mt sordum oranımız 14.50 dedi mt bugün için .

Yani burada yazan rakamlar mevduat gücüne göre alınabilir gibi daha neyi amaçlıyorlar bazıları anlamış değilim

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    sizinki hangi banka?

2. Tüm yazılanları okudum. Amacım; cevap verip topiği daha fazla bunaltmamaktır.. Yazılan her şeye cevabım vardır lakin niyetlerin anlaşıldığını düşünüyorum.. Bence herkes nasibini aldı da...

Ayrıca çok şiddetli eleştirilmişim lakin en az 10 adet itibar puanı aldığımı da eklemek isterim...

Kıssadan Hisse;

- Dün büyük bir süpermarketten 3,25 TL den aldığım günlük SÜT ü; bugün 4,70 TL den aldım....
    - Bugün büyük ülkenin büyük ulusal bir haber kanalını, üşenmedim 50 adet reklamını peş peşe izledim...

30 tanesi inşaat, ev konut reklamı,

10 tanesi mücevharat(Pırlanta,İncik Boncuk) ve kalan

10 adet reklam ise; banka faiz reklamı idi...

Reklamların ardından başlayan; Siyasi haberlerde ise "Açın Büyük Türkiye'nin önünü... Engel Olamazsınız... Başaramayacaksınız" anlamına varan avaz avaz siyasi haberler...

İnanın sizi bilmem; tartışmakta istemem; ama bence,çok tuhaf bir ironi idi...

Allah (c.c) bu ülkede altta kalanın " Yar ve Yardımcısı Olsun..."

Bu arada pazartesi sabah Vakıfbank dan vadem gelicek... Aldığım oranı paylaşacağım...

Herkese bol kazançlar...
    Son düzenleme : selka; 11-05-2017 saat: 20:21.

3. bankacılık toplam kredi hacmi 1.891 milyar toplam mevduat 1.638 milyar...bankacılık oz kaynakları gecen hafta 10.7 artarak 330 milyardan 366 milyara yukseldi...merkez bankası rezervi gecen hafta 3.2 milyar dolar arttı....

4.  Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    Bence tefecilik ile bankacılığı karıştıran sizsiniz !

Küçük bankaları aşağılamak çok saçma bir davranış sonuçta bu ülkenin ilgili otoritesi çalışma izni vermiş ve kontrol ediyor.
    Ulaşamadığınız oranlar nedeni ile küçüklere MUNDAR diyorsunuz .Halkbank ,Akbank ,Vakıfbank ,Finansbank' ın oranları oldukça iyi ve ülkenin en büyük bankalarından ama ben Ykb den şaşmam diyorsanız keyfiniz bilir.Yazılan oranlara ''inanıp inanmamakta'' kişisel tercihiniz elinizin altında telefon olduğuna göre arayın karşılaştırın ama küçümsemek ya da tefeci diyerek aşağılamak çok saçma ! Madem Ykb den şaşmayacaksınız o zaman bu başlığa bakmayın derim.
    anlaşamayız ama memorex doğru söylüyor.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

5.  Alıntı Originally Posted by ayberk_08 Yazıyı Oku
    Değerli Üyeler,

Aklıma, şu (2.) iki tespit takılıyor:

Son beş (5.) yıldır gerek şahsi çevremde gerekse işte bu forumlar kanalıyla Ülkenin ciddi derecede Ekonomik krize girdiğine dair birçok defa işittim. Bu itibarla Kredi Garanti Fonu, dövizde artış ve reel sektörün duruma bakarak hak verdim, destekledim.

Diğer taraftan Borsamıza kayıtlı Ereğli %450 kar artışı, Tüpraş %950 kar artışı, Aselsan %188 kar artışı ve Ford Oto %34 kar artışı yakalayarak güçlü karlar açıkladığını net biçimde gördüm. Bu kapsamda Ekonominin iyi olduğu yönde düşünmeye başladım. Zira bu açıklanan karlar ancak güçlü Ekonomik ortamlarda açıklanabilir.

Saygılarımı sunarım.
    Yukarıda belirtmiş olduğum iki tespitim bu aralar çarpışıyor.
    Hangisinin doğru olduğunu hiç bir tartışmaya mahal bırakmadan zaman gösterecektir.

6. Ayrıca bir Konu hakkında görüş bildirme ihtiyacı hissettim. Söyle ki:

Forumumuz da bazı Üyeler, küçük Bankaların tefeci olduğuna ilişkin yazılar yazıyorlar. Halbuki Bankacılık sistemi, hepimizin bildiği üzere, faiz mukabilinde paramın alımı ve satımı üzerine kurulmuş bir sistem olduğu için tüm Bankalar yasal Tefecidir. Bu tefeciliği tüm Bankalar yapıyor. Zira işleri bu. Bu çerçevede Küçük Bankaların tefecilik (Yüksek Mevduat faizi verdiği için. ) yaptığını söylenmesi saçma duruyor ve hatta kötü niyetli söylendiğini düşünüyorum.

Saygılarımla takdirinize sunarım.

7.  Alıntı Originally Posted by ayberk_08 Yazıyı Oku
    Yukarıda belirtmiş olduğum iki tespitim bu aralar çarpışıyor.
    Hangisinin doğru olduğunu hiç bir tartışmaya mahal bırakmadan zaman gösterecektir.
    Dikkat ederseniz Tüpraş ve Aselsan tamamen devletin kendi ekonomik işleyişinde çok sıkı bürokratik kurallara göre işleyen işletmeler. Keza ereğli ise tamamen çok volatil bir emtiaya bağlı yine tekel konumunda bir işletme. Ford oto ise bilançosuna bakarsanız neredeyse türkiye iç pazarıyla hiç ilgisi yok diyebileceğimiz bir bilanço karlılığına sahip.

Ekonomik krizleri açık seçik görebilmek için ise daha çok *genç işsizliği*, enflasyon ve devletin teşviği çıkarıldığında gerçekleşen öz büyüme verisi ile görebiliriz.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,496
     Alıntı Originally Posted by ayberk_08 Yazıyı Oku
    Değerli Üyeler,

Aklıma, şu (2.) iki tespit takılıyor:

Son beş (5.) yıldır gerek şahsi çevremde gerekse işte bu forumlar kanalıyla Ülkenin ciddi derecede Ekonomik krize girdiğine dair birçok defa işittim. Bu itibarla Kredi Garanti Fonu, dövizde artış ve reel sektörün duruma bakarak hak verdim, destekledim.

Diğer taraftan Borsamıza kayıtlı Ereğli %450 kar artışı, Tüpraş %950 kar artışı, Aselsan %188 kar artışı ve Ford Oto %34 kar artışı yakalayarak güçlü karlar açıkladığını net biçimde gördüm. Bu kapsamda Ekonominin iyi olduğu yönde düşünmeye başladım. Zira bu açıklanan karlar ancak güçlü Ekonomik ortamlarda açıklanabilir.

Saygılarımı sunarım.
    Yukarida saydiginiz kagitlardan 3 tanesi benim portfoyun temel kagitlari.
    Ilk 3 ayda olusturulmak istenen algi ile bu sirketlerin karlari biribirlerine taban tabana zit.
    Bir defa daha anladim ki iyi bir borsa yatirimcisi isabetli, dogru kararlar alarak yatirim yapmak istiyorsa sadece sirket bilancolari ile ilgilenecek, her turlu haber, forum, yorum, arastirma, analiz v.s den uzak duracak.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 513/1024 İlkİlk ... 134134635035115125135145155235636131013 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •