Anket Sonuçlarını Gör: Şu anda 1612 olan vadeli, ekim sonu nerede olur?

Oylayan
59. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • 1700 üstü

32 54.24%
  • 1500 altı

16 27.12%
  • Arasında bir yerde

11 18.64%
Sayfa 513/1004 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523563613 ... SonSon
Arama sonucu : 8028 madde; 4,097 - 4,104 arası.

Konu: Viop XXXV

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İZMİR CUMAOVASI
    Gönderi
    2,324
     Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Kusura bakmayın içim çok dolu çok zoruma gitti. Birine anlatmaz yazmasam delirecem.
    Üstad
    senin yaptığın iyiliklerin belkide 100 katından fazlasını cebimden binlerce tl harcayarak yapıyorum
    daha yeni okullar açılırken yaklaşık 700 öğrenciye giyim,krtasiye,bilgisayar ve burs yardımı yaptım
    senin dediğin gibi içlerinde mutlaka hak etmeyenler oluyor
    ama pire içinde yorgan yakılmaz
    biz iyilik yapmaya devam edelim
    yüce rabbim incir çekirdeği kadarda olsa yapılan tüm bağışlarımızı kabul eylesin
    kal sağlıcakla
    Bizim ATATÜRK sevgimiz, Anayasanın ilk 3 maddesi gibidir.
    Değişmez, değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez.

2. Karahindibağ değil mi o
     Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Hatta geçen udi hindinin yağının olduğunu öğrendim. Boğaz ağrısı enfeksiyonu için en etkili yöntem bu. Özellikle çocuklar için
    M2101K9AG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Abiler öncelikle kovid için kekik yağıni. Bıyığı sakalı olan varsa parmağınla şişenin deliğine koy alt üst yapıp elindeki bulaşığı (yarım damla kadar) sakala bıyığa cilde temas ettirmeden sürülür. Sakal bıyık yoksa maskenin nefes alma bölgesine kapaktaki bulaşık kadar dışardan sür. Çok sürerseniz nefes zor olur. Arada maskeyi aşağı indirsen bile o koku Yeter. Gittiğin her yerde o koku dışardan alınır. Bu akciğeri de temizler. Çok fazla insan ile temas edip eve girmeden önce bir damla kekik yağı ni gargara yaparak bol suyla yut yada gargara yaparak tükür. Yutulduğunda daha etkili. Burundan da kokla. Evdeki toplu oturmada kaynamış suya iki üç damla kekik yağı koyun buharı ile ortamı dezenfekte eder bulaşığı önler. Kekik yağı çok keskin bir yağ kaşıkla içilmez her ne yaparsan bir damla yeter. Her gün içmeyin yutmayın gargara yaparak tükürün. Dış ağrısına bir pamuga bir iki damla kekik yağı koyun sadece ağrıyan dişin üstüne koyun. Bir iki seferde ağrı enfeksiyon geçer.

4.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    O kadar ağır o kadar zor durumlarda kaldım ki. Biri alkollü kaza yapıp anahtarı arabanın üstünde bırakıp kaçmış. Biri hastabakici olarak üniversite hastanesine kattım habersiz nöbetine gelmedi birim sorumlusu akşam üstü aradi senin adam işe gelmedi diye. Öğrenci iken okuldaki arkadaşlara anket şirketine kefil oldum. Bunlar promosyonlari hediyeleri eş dost dağıtıp anketleri çöpe atmış. Başhekim o anket şirketinin kardeşiymis. Az kaldı okuldan dolandırıcı diye atılıyordum. Sümüklü çocuk abi abi diye peşimden koşar bir öğün yemek için. bu gün doçent olmuş acayp tavır içinde. okulun karşısında ki kafeteryaya karni aç parası olmayana yemeği ver benim hesaba yaz demiştim. Kafeterya sahibi beni çağırdı sen bunlara böyle bakıyorsun onlarda parti yapıp kerizin hesaba yaz demişler adamın bile zoruna gitmiş. Ben hiç bir şekilde menfaat istemiyorum insan olsun yeter ben bunların karşılığını ahirette bile olsa alırım. Totos eskiden abi derdi yaşı küçük benden adam olmuş ismimle hitap ediyor. İçim doldu kafayı yiyecem çok ağrıma gitti.
    Abim surekli sınavdayız. Bu olanlardada vardır bir hayır diyip sabırla yolundan vazgeçme.

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Benim açımdan başarı kriteri, standart sapması düşük, istikrarlı reel getiridir. Bak abartmıyorum, bu konuda yazdıklarım bir kitap olurdu herhalde derleyebilseydim. Uzmanlık alanım da budur zaten.

Yani, kritodan ya da sayısal dan, ya da 50 sene önce aldığı arsadan apartman diken adam benim gözümde çok başarılı sayılmaz. Olsa olsa çok şanslıymış derim.

Benim nazarımda, yıllık ortalamada, enflasyonu-dövizi-bşst100 ü en az 5 yıl boyunca, en az %10 yenen başarılıdır bence. Bir de yıllık bazda mümkünse eksiyi görmeyecek, portföy tepe değerinden %10 aşağı düşmeyecek vsvs.
    abi bende başarı ne onu sorun derken bunu kast ettim.

yani senin için başarı ne ?

ömrü hayatında grafik dahi görmemiş birinin coinden voleyi vurması başarı değil !! idda- loto vs çıkması gibi birşey.

ama kazanmış mı ?

kazanmış bitti.

başarılı olmak başka konu. yani en büyük fon yöneticileri senelik %20 üzerinde büyüdümü kendilerini başarılı görüyor olmasının bir nedeni var.

%20 . yaw tr de faize koy zaten % 20 . başarı mı şimdi bu değil.

önemli olan gerçekten kendini tanımak yatırımcı kimliğini tanımak.

insanın bu kimlite kendini gerçekleşirmesi içinde önce kendinisini iyi tanıması lazım . öngörüsü tutması lazım.

mesele milyonlar kazanmak değil. sonuçta 100 milyonu olan kişi 1 milyon kazanması marifet değil.

öngörü başarı ile en çok ilintili olan şey

öngörüde bulursun az veya çok yüksek paran vardır ben dersin düşüş bekliyorum hisseler benim alabileceğim bölgelerde değil ucuzlamasını beklersin aklıa mantığına yatmıyordur çünkü dipten % 800 yükselmiş hisseyi almak. az beklersin çok beklersin ama olurs beklentin doğrultusunda fiyatlar gerçekleşip o bahsettiğin hisseleri ucuzdan toplayıp sonra yüksek karla satabiliyorsan evet başarmısındır. burda paranın azlığı çokluğu önemli değil.

6.  Alıntı Originally Posted by oyunagelenadam Yazıyı Oku
    Karahindibağ değil mi o

M2101K9AG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    hayır o kolesterolü düşürür. Bu toz halinde hindistan kökenli bir ağacın dalı. Bunun tozu çocuklar yada büyüklerin kullanımına aç olması sebebini zordu yağı daha kolay olur ben kekik yağı kullandığım için hiç kullanmadım ama kardeşim çocuklara çok iyi kolay olduğum söyledi udihindi yağı icin.

7. Bende antibiyotik sıfır artık. Sadece hastane de olanlar kaldı. Hatta prostatit için damar yolu ile tedavi ile mesaneye verme arasında dağlar kadar fark var. Çok geç oldu ama mesaneye vererek üç beş günde geçiyor. Bir ay damardan aldım geçmedi. Şuan prostatit ile ilgili literatürde olmayan tedavi uyguluyorum az kaldı bir umut olacak

8. Prostatit enfeksiyonu için tıp dünyası çok aciz. Daha 20 li yaşlarda intihar düşünüyor çocuklar

Sayfa 513/1004 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523563613 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •