Sayfa 514/1019 İlkİlk ... 144144645045125135145155165245646141014 ... SonSon
Arama sonucu : 8146 madde; 4,105 - 4,112 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - V

1.  Alıntı Originally Posted by GrandturkInvest Yazıyı Oku
    yeni bilgi, özel bankalara mevcut müşterilerinizin 10%'unun döviz mevduatını TL mevduata çevirmeye ikna edin, yoksa zorunlu karşılık olarak mb tutulan döviz için yıllık 1.5% komisyon ödeyeceksiniz talimatı gitmiş. Bilgi özel banka merkez şube müdüründen alınmıştır.
    Hocam bu yeni değil. 28 Aralık'ta tebliğ ettiler. Aynı günde basında haberi düşmüştü.
    kaynak
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2. 2022 ilaç krizi

20 yıldır ilaç sektörünün içinde, eczane eczacısı ve ilaç firması çalışanı olarak bulunan bir eczacı olarak şöyle yorumluyorum bu krizi. öncelikle bu kriz sadece her yıl şubat ayında yapılan kur ayarlamasına bağlı zam sebebiyle değil. çok bileşenli bir problemle karşı karşıyayız.

kur artışına bağlı zam bir sebep tabii ki. ancak devlet uzunca bir zamandır, ameliyat malzemeleri gibi hastanede kullanılan bir çok tıbbi cihaz ve malzemenin parasını medikal firmalarına ve ilaç firmalarına ödemiyor. birikmiş çok ciddi bir borcu var. bunun yanında “dolarla mı yaşıyoh” diyerek populizm yapıyorlar ama ilaç ve ilaç üretimi için gereken tüm maddeler döviz ile alınıyor. döviz kuru her sene şubat ayında hükümet tarafından belirleniyor ve bu kur 2021 yılında 4,70 tl civarında sabitti. gerçek euro kuru ise şu anda 16 tl civarında. ilaç firmaları ve medikal firmaları zaten gerçek olmayan bu kur oranı ile kazançlarının büyük bir kısmından devlet lehine feragat ediyorlar.

bunun yanında ise ülke ekonomisi yaşadığı döviz krizi ile iflasın eşiğinde. şubat ayında devlet yeni bir kur belirleyecek ilaç için ve bunu 2023 yılı şubat ayına kadar da sabit tutacak. peki bu yıl kur belirlendikten sonra diyelim ki kuru da 6,15 tl yaptı, ki aşağı yukarı gerçekleşecek rakam da bu, örneğin mart ayı başında euro kuru 25 tl’ye yükselirse ne olacak? yükselmeyeceğinin bir garantisi var mı?

tüm bunları bir arada düşünün, işte ilaç krizinin aşağı yukarı sebebi bu. ve daha kötüsü bu ekonomik durum böyle devam ettiği müddetçe bu kriz artarak devam edecek. malesef.

3.  Alıntı Originally Posted by temel analizci Yazıyı Oku
    Yanlış açıdan bakıyorsun öncelikle ev fiyatları TL bazında arttı çünkü TL değer kaybetti bu bir, ikinci bende o zaman eskiden verilen krediler 0.70 değil 0.30 muş derim o zaman. ;) Bundan sonra piyasa böyle senin iddianın doğruluğunun kabul görmesi için ev fiyatlarının TL bazında düşmesi lazım ki buda im- kan-siz. Bu yüzden sacmalamayi bırakın alacaksanız alın almiyacaksaniz tukkanin önünü kapatmayin
    Hayirdir emlakçı misin müteahhit mi, dükkân falan???

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,504
     Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Bünyesel..
    Benim on yıldır kolesterolüm yüksek, beslenmeyle aldığım çok düşük, bir tarafımı yırttım düşmüyor ilaçsız.
    Ayni durumdayim..

Lipitor kullanmadan dusuremiyorum..

Onun da yan etkilerinden korkuyorum..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ayni durumdayim..

Lipitor kullanmadan dusuremiyorum..

Onun da yan etkilerinden korkuyorum..

Syg,
    LİPİTOR ile aynı tip ilaçlarla) bildirilen diğer yan etkiler: • Uykusuzluk ve kabus görmeyi içeren uyku bozuklukları, hafıza kaybı, kafa karışıklığı (konfüzyon) • Cinsel zorluklar • Depresyon • Sürekli öksürük ve/veya nefes darlığı veya ateş içeren solunum problemleri, • Şeker hastalığı (diyabet).

Senin biran önce İstanbul u terk etmen lazım.!!
    Yoksa başın dertten kurtulmaz.!!!

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,504
     Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    bu video kafanızda ki soru işaretlerini giderebilir.

Bu video eski mi??

FDA yumurta masum imis demedi mi sonra??

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Pavarotti dinlemesi lazim kollestrol icin.bir duble de aksamlar ilac niyetine.baska turlu dusmez o meret
    Yuruyus yapman lazim 30 km yürü
    Yururkende hak hukuk adalet de

8. Hareket etmeden sırf ilaçla kendinize işkence edersiniz. Bu hastalıkların hepsi kan akışının vücutta yeterince hızlı olmamasından kaynaklı.

Yeterince hareket etseniz, ne kırmızı et, ne bira bana mısın demez vücut. Hollanda'da bakın 80'lik dedeler pedal atıp bira gömüyorlar. Nasıl oluyor bu iş?

Sayfa 514/1019 İlkİlk ... 144144645045125135145155165245646141014 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •