Sayfa 514/1013 İlkİlk ... 14414464504512513514515516524564614 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 4,105 - 4,112 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Adam cikmis hala Avrupayi tehdit ediyor, gonderirim bak bunlari ha..! diyor, sozunuzde durun.

AB'nin tum duzen ve isleyisine acik tehdit olan bu durumun surmesine izin verirlermi saniyorsunuz.

Tabiki dolarla vuracak, altinla vuracak.

Komşu ülkedeki yönetime, yönetim biçimine, insanların tercihine, Davutoğlu'nun dış politika stratejisi (mezhep temelli yeni Osmanlı diyebilirim) temelinde alenen müdahale edeceksin. Suriyenin kendi içinde huzurlu, mutlu insanlarını iç savaşla yerlerinden edeceksin. Belki hesaplayarak daha büyük olasılıkla hesaplamadığın milyonlarca kişinin kendi ülkeni işgal etmelerine neden olacaksın. Kendi ülkendeki mafyanın para kaynağı haline getirdiği Ege Denizinden Avrupaya geçişi, siyaseten koz haline getirip, kapısında dikeldiğin AB li dostlarının önüne koyacaksın.

Bu mu dış politika da bizim devletimize uygun gördüğümüz yaklaşımlar?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Alman Die Welt gazetesi, önümüzdeki hafta yapılacak AB Dışişleri Bakanları toplantısının gündem maddeleri arasında Avrupa Birliği ile Türkiye arasında 2005 yılından bu tarafa sürdürülen üyelik müzakerelerinin durdurulmasının da bulunduğunu iddia etti.

Bizde çalkantı, dolar kurunu gaza getirecek olgular bitmez...

3.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Bak ben yukarda gerekceleri yazdim, acikladim.

ABD icinde denge ne ?

ABD disinda denge ne ?

Bos bos konusmayin.

Suudi Krali gecenlerde acikladi, ABD'de 60 Milyar dolarim var, vermiyorlar diyor.

Erkekse almak icin ugrassin.

Dunyanin basinda bas edilemez bir eskiya var, siz dengeden soz ediyorsunuz.

Beyin yerine omurilik sogani kullananlar, denge diyor, basamaz diyor.

Cunku ne icerde ne disarda gerceklerle yuzlesmek isine gelmiyor.

Hele de yolsuzluklarin, hile'nin, hukuksuzlugun icin batmis zihniyetin yalakasi olunca.
    ABD içindeki en güçlü denge şu : Sermaye ve Silah baronları. Dışında ise Rusya ve çin.
    Bu dengeler bir şekilde birbirlerini dengeler, bu sebeple ani fiyat değişimleri olmaz.

Sınırsız bir gücü bir Devletin elinde tutuğu cümlesi mantığım almıyor, sizin bunu izah etmeniz için cevap yazdım. Öğrenmek için

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,455
     Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Bunlari bilmeden dolara donmek ya da donmemek kisinin tercihi.

Altin da oyle.

Dunyada ne kadar altin var ?

Iki olimpik havuzu dolduracak kadar deniyor.

Kim diyor ABD.

Gecekten oyle mi ?

Bir yatirim enstrumaninin dunyadaki arz'i ne kadar ? Bilmiyoruz.

Talebi ne kadar ? Bilmiyoruz.

Dikte eden, diyor ki, su kadar altin var, ya da su kadar dolar var.

Insan bilmeden bunlara yatirim yapar mi ?

Yaparsan sen karar vereceksin, burada yukselir 3.74 olur desinler diye soru soracagina, isin ozu'nu ogren once.

Sana su olur bu olur diyenin de dunyadan haberi yok.
    Birader kavgami çıkarmaya çalışıyorsun ? Merak Etme is bilgi konusuna gelince eminim senden çok daha fazla bilgim vardır. Burası dolar topigi. .kisisel meselerin yeri degil. kelimelerine dikkat et.20 yılını finans piyasalarında geçirmiş biriyim . Hazine operasyon birimlerinden tut yurt dışı döviz işlemlerine kadar bir çok birimde çalıştım. Ama öğrendiğim asıl şey hep öğrenilecek birseyler oluşudur. Bu yüzden burdaki insanların fikirlerini ve paylasimlarini önemsiyorum. Bence sende önemsemelisin. Şu saygısız uslubundanda vazgeç.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Son düzenleme : human01; 22-04-2017 saat: 22:20.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by ayberk_08 Yazıyı Oku
    ABD içindeki en güçlü denge şu : Sermaye ve Silah baronları. Dışında ise Rusya ve çin.
    Bu dengeler bir şekilde birbirlerini dengeler, bu sebeple ani fiyat değişimleri olmaz.

Sınırsız bir gücü bir Devletin elinde tutuğu cümlesi mantığım almıyor, sizin bunu izah etmeniz için cevap yazdım. Öğrenmek için
    O halde tarihte biraz geriye gideceksiniz.

Google'a Bretton Woods yazacaksiniz o kasabada yapilmis olan gorusmeleri ve alinan kararlari ogreneceksiniz.

Sonra 1'e 4 olan USD & DM paritesinin neden ve nasil degistigini, ulkelerin neden paralarini dalgalanmaya biraktigini ogreneceksiniz.

ABD'nin bir buyuk ihale almak icin nasil insanlari vurdurttugunu ogreneceksiniz.

Isterse, devlet baskanlarini kendi ulkelerinde tutuklayip ABD Cezaevlerine doldurdugunu ogreneceksiniz.

Sonra dengeler var diyeceksiniz.

Karsinizdaki gucun tum dunyaya ragmen nasil basedilmez bir bela oldugunu idrak edecek sonra dolar mi alsam diyeceksiniz.

Ben kimsenin yatirim tercihine karismam.

Ama dolar satin almanin neye ve kime hizmet ettigini iyi bileceksiniz.

Olur mu ya, TL. dusuyor, yatirimimi korumam lazim diyorsaniz, hic buralarda yazip denge menge sacmalamiyacaksiniz.

6.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    O halde tarihte biraz geriye gideceksiniz.

Google'a Bretton Woods yazacaksiniz o kasabada yapilmis olan gorusmeleri ve alinan kararlari ogreneceksiniz.

Sonra 1'e 4 olan USD & DM paritesinin neden ve nasil degistigini, ulkelerin neden paralarini dalgalanmaya biraktigini ogreneceksiniz.

ABD'nin bir buyuk ihale almak icin nasil insanlari vurdurttugunu ogreneceksiniz.

Isterse, devlet baskanlarini kendi ulkelerinde tutuklayip ABD Cezaevlerine doldurdugunu ogreneceksiniz.

Sonra dengeler var diyeceksiniz.

Karsinizdaki gucun tum dunyaya ragmen nasil basedilmez bir bela oldugunu idrak edecek sonra dolar mi alsam diyeceksiniz.

Ben kimsenin yatirim tercihine karismam.

Ama dolar satin almanin neye ve kime hizmet ettigini iyi bileceksiniz.

Olur mu ya, TL. dusuyor, yatirimimi korumam lazim diyorsaniz, hic buralarda yazip denge menge sacmalamiyacaksiniz.
    Birikim yapmıyalım , ha bire KREDİLER çekmek suretiyle harcama yapalım. Bu mu yani. Dolar almayın demek bu kapıya çıkıyor.

7.  Alıntı Originally Posted by ayberk_08 Yazıyı Oku
    Birikim yapmıyalım , ha bire KREDİLER çekmek suretiyle harcama yapalım. Bu mu yani. Dolar almayın demek bu kapıya çıkıyor.
    Ben kimsenin yatirim tercihine karismam dedim.

Karar sizin.

Ancak ne karar verirseniz verin, bunu bilerek yapin.

8.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Ben kimsenin yatirim tercihine karismam dedim.

Karar sizin.

Ancak ne karar verirseniz verin, bunu bilerek yapin.
    Ülkeme yatırım yapmayı ÇOK AMA ÇOK isterim ama yatırım yapacak ürün yok.
    Büyük güç dediğiniz ABD, bizleri dolar almaya itiyor ve başka imkanımız yok

Sayfa 514/1013 İlkİlk ... 14414464504512513514515516524564614 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •