Sayfa 515/983 İlkİlk ... 15415465505513514515516517525565615 ... SonSon
Arama sonucu : 7864 madde; 4,113 - 4,120 arası.

Konu: HURGZ - Hürriyet Gazetecilik

1. B maddesinde ''Halka açık ortaklık paylarının herhangi bir genel kurul toplantısında kullanılmamış olması*veya ortaklık yönetim kurulunda herhangi bir değişiklik yapılmaması*şartıyla, denilmektedir . Devirin gerçekleştiği 16.5 .2018 tarihinde , Bir gün önceden istifa eden üç kişinin yerine , Demirören grubu yönetim kuruluna 3 üye atadı . Dolayısıyla yönetim kurulunda her hangi bir değişiklik yapılmaması kuralı bozuldu . Bu durumda SPK, eski ve yeni yönetim kurulu listelerini karşılaştırdığında B maddesine dayalı bir muafiyet talebini reddetmesi gerekir . Aksi bir karar ileride yargıdan döner.

2. İki şeyi geri getiremezsin bir ölümü iki güveni.itibar gitimi parayla da satın alınmaz.

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. arkadaşlar spk kanunu o kadar açıkki herkezde bir acaba bilmedigimiz gormedigimiz bir çelişki arkadaşlar bence kagatı yoneten yapıcıyla alakalı olmasın çünkü tüpcü takasa baktıgımızda yüzde 70 yakın bir mal almış geri yüzde 30 kalır çagrıya gitse inanın 3 de 1 malını verir buda parasal 16 milyon yapar ki tüpcü bu kadar lafı yemez benim beynim acaba diyor bu görüşle birde arkadaşlar 6 aylık da hatırı sayılır bir kar geliyor bu da ilginç sanki birilri mal toplasın diye mi oldu

4.  Alıntı Originally Posted by ERHAN11 Yazıyı Oku
    B maddesinde ''Halka açık ortaklık paylarının herhangi bir genel kurul toplantısında kullanılmamış olması*veya ortaklık yönetim kurulunda herhangi bir değişiklik yapılmaması*şartıyla, denilmektedir . Devirin gerçekleştiği 16.5 .2018 tarihinde , Bir gün önceden istifa eden üç kişinin yerine , Demirören grubu yönetim kuruluna 3 üye atadı . Dolayısıyla yönetim kurulunda her hangi bir değişiklik yapılmaması kuralı bozuldu . Bu durumda SPK, eski ve yeni yönetim kurulu listelerini karşılaştırdığında B maddesine dayalı bir muafiyet talebini reddetmesi gerekir . Aksi bir karar ileride yargıdan döner.
    Sayın ERHAN11, buradaki. "ortaklık yönetim kurulunda herhangi bir değişiklik yapılmaması*şartıyla," ifadesi hangi yönetim kurulunu kast ediyor acaba. Devir yapılmadan onceki Doğan holding yonetimini mi yoksa devirden sonra ki Demirören yönetimini mi?
    Anlaşılması zor bir ifade. Spk bunu daha açık yazabilirdi. Aslında herşey çok net ama şimdi bu adamlar neden böyle bir muafiyet başvurusunda bulundu. Acaba tebliğ de bir açık mı buldular. Bunları düşününce tebligdeki her cümleye bir anlam yüklüyoruz doğal olarak.
    Umarım sizin dediğiniz doğrudur.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Sayın balıkadam , tebliğdeki yönetim kurulundan , devir yapıldıktan sonraki yönetim kurulu kastediliyor . ( Yani şirketin % 50 den fazlasının hisselerini ele geçiren ve zorunlu çağrı yapmakla yükümlü olan kişi yada ortaklardan söz ediliyor.) % 50 yi geçen yeni sahibe deniyor ki , ''Genel Kurulu toplamadıysan veya yönetim kurulunu değiştirmediysen '' yani şirketin kaderiyle ilgili bir işlem yapmadıysan ,bu arada aldığın hisselerin % 50 den fazla kısmını satarak ( azınlığa düşerek ) veya tamamını satarak , zorunlu çağrıdan kurtulabilirsin. Diyor. Ama demirören devir günü 16.5 2018 de bir gün önce boşalan üç yeni yönetim kurulu üyesi atadı . Atananlardan biri de Milliyet gazetesinin icra kurulu başkanı . Yani demirören şirketinden . Ayrıca 6 haziran 2018 de Hürriyet gazetesinin Olağanüstü Genel Kurul toplantısı var. O toplantı gerçekleşirse yine b maddesi çalışır. Yani Demirören grubu çoğunluk paylarıyla genel kurul yapmış olur ki , o tarihten sonra çoğunluk paylarını satsa bile çağrı zorunluluğundan kurtulamaz. Esas mesele demirörenin şu anda parası yok . Doğan gurubuna 1 haziran 2018 tarihine kadar 61 milyon dolar ödemesi gerekiyor . ( satış sözleşmesindeki ''16.5 2018 de KAP a düşen '' incelerseniz görürsünüz.) Adam zaman kazanmak ve ekonomik durumunu toparlamak için bizi ve Doğan gazeteyi SPK ya havale etti . ( Bir işin uzamasını istiyorsan komisyona havale edersin .) Burada asıl iş SPK ya düşüyor. Bu zamanı demirören e kullandırmak istiyorsa 2-3 ay da karar verir . SPK Dürüst çalışıyorsa normal iş akışı içinde sonuçlandırır . Bunu biz dışarıdan anlayamayız.

6. DEmiören in , 1 haziran 2018 e kadar doğan gurubuna ödemesi gereken tutarı yukarıda 61 milyon $ yazmışım , Şimdi baktığımda 67 milyon $ olduğunu gördüm . Aklımda yanlış kalmış . Parası olsaydı 16 .5 2018 de ,devir günü öderdi . E hürriyetin halka açık kısmı da az değil yani. 44 - 45 milyon $ , Herkes zorunlu çağrıya katılsa 200 milyon TL nin üstünde bir para tutar. SPK mevzuatında , SPK isterse, bu tutarı önceden teminat altına aldırabiliyor , veya kefil isteyebiliyor.

7. Arkadaşlar madem bize madik atma hesabındalar bizde kendi çapımızda gerekeni yapalım işte listemiz...

DEMİRÖREN HOLDİNG BÜNYESİNDE OLAN ŞİRKETLER

Enerji

Milangaz
    Oto Milangaz
    Moil

Sanayi
    Demirören Ağır Metal
    Parsat Piston
    MS Motor Servis
    D-Mermer

Turizm
    Kemer Country
    Kemer Country Club
    Kemer Country Hotel
    Konut Projesi Yatırımları
    Lidya Flats
    Seyhan Park Evleri

AVM İşletmeciliği
    Demirören İstiklal

Liman İşletmeciliği
    Zeyport
    Dolfen İskelesi

İnşaat
    Lidya Yapı

Medya
    Milliyet Gazetesi
    Vatan Gazetesi
    Milliyet.com.tr
    Gazetevatan.com
    Milliyet İnternet TV
    Skorer.com
    Uzmanpara
    PembeNar

E-Ticaret
    Milliyetemlak.com

Eğitim
    Ata Eğitim Kurumları

8. Elliot sayımına güvendiğiniz biri var mı Hurgz ı saydırabilmek için? Sayım çok önemsediğim bir durum. Emilgudea vardı bir ara ama o da yazmıyor artık. Twitterdan birkaç kişiye sordum ama dönüş yapmadılar

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 515/983 İlkİlk ... 15415465505513514515516517525565615 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •