Sayfa 515/1009 İlkİlk ... 15415465505513514515516517525565615 ... SonSon
Arama sonucu : 8071 madde; 4,113 - 4,120 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) -III

1.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Türkiye gibi ülkelerdeki enflasyon
    Cari açıktan kaynaklanıyor.!!
    Sahte büyüme dövize böbekten bağlı.!!!
    Sürekli döviz talebi artarak devam etmek zorunda
    Önceden alınan,

borç anapara+ faiz yükü.!!!
    O kadar çok yüksek artık
    Bu sistemin çökme zamanı gelmiş durumda.!!
    İhracatın göbekten ithalata bagımlı hale gelmesi.!!
    Döviz bu sistemde sürekli yükselir.!!!
    Enflasyonda göbekten dövize endeksli.!!
    Bozuk saat bile günde iki defa doğruyu gösterir...

24 saat 365 gün felaket tellalligi ile olmaz bu işler....

Cari açık enflasyonun sebebidir ve döviz cari açık olan sistemde sürekli yükselir boş muhabbetler... Aslında tam da bir önceki rekabetçi kur kafasınin düşünceleri... Bu kafayla faizi sıfır dövizi de uzaya gondermen gerekir ki cari açığın sifirlansin...

Mesele öncelikle yönetilebilir cari açık ve döviz kuru olmalıdır. Bunun ilk şartı kredibilitedir, tahmin edilebilirliktir. İkinci olmazsa olmaz şartı da tasarruftur. Tasarruf ise anca reel getiri sağlamak ile mümkündür.

Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Paramanya aslına bakarsan 181 gün yaptım. Neden 180 gün? Vade bitimi P.tesi gününe denk geliyordu. En iyisi Salı olsun dedim. Açıkçası ilk defa altı aylık mevduat yaptığım için olayı hep %5 olarak düşündüm. Lakin banka cüzdanında net getiri hesaplanmış şekilde bana verildi. Ve kendim de hesapladım Stopajı %5 üzerinden hesaplamış.

Google de stopaj oranlarına baktım. Gün bazında hiç bilgi yok. Hep 6 aya kadar %5, bir yıla kadar %3 şeklinde ifadeler var. Burada asıl soru şu. 181 gün altı aydan bir gün fazla mı? Yıl 365 gün. Olayı tam çözemedim. Ama %3 stopaj olayına dikkat etseydim örneğin 190 gün mevduat yapardım. O da ayrı tabi. Bu benim hatam oldu.

Peki siz 181 günün %3 stopaja dahil olduğunu kesin biliyormusunuz? Çünkü hep altı ay ifadesi var. Gün olarak belirsiz. Olmazsa yarın bir bankaya sorup bir hata varsa düzelttirme yoluna gideceğim. Çünkü 181 gün vade yaptım. Teşekkürler.
    Gecen sene 181gun (%3stp) yaptim denizden .
    30X6 ay 180 +1 yapmanız yeterli.

Hangi konuya baksam bir arkadaş aynı şeyleri yazıyor.
    Lütfen kıymetli kardeşim.
    Bari aynı şeyi her yere yazma.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

4. Lütfen bloomberght yi seyredin stopaj ile ilgili az sonra yorumcular konuşacak saygılar

5. Ne stopajı arkadaşlar. Adamlar tl mevduatcıların ellerine yine verdi. Bunu aralıksız 8 senedir yapıyorlar. Kısa sürede 9,5-10 TL bandına atabilir dolar.

Elinde tl olanlar bence düşünmesin ev alsın. Enflasyon canavarı gelince ev fiyatları yerinde durmaz. Zararı ordan kapatabilirsiniz.

Prof. Veysel Ulusoy Retweeted

Mahfi Eğilmez
    @mahfiegilmez
    Kimse dinlemese de gerçekleri konuşmaya devam etmek gerek. Gerçekleri konuşmazsak bir süre sonra gerçeğin ne olduğu unutulur

https://mobile.twitter.com/mahfiegil...44935585394690

Conversation

Mahfi Eğilmez
    @mahfiegilmez
    Hata yaptığımızı kabul etmenin zayıflık değil erdem olduğunu görebildiğimiz andan itibaren doğruyu bulmaya yaklaşabiliriz.
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

arkadaş buyuk resme bakıp yatırım yapin diyor. burası forum herkes okuyup kendini rahat ettirici yatırım yapmali, her kesin yazdığı bilgiler mutlaka yararlıdır yön gostericidir

8. Size garanti veriririm yıllık yüzde 17 net faiz alıyorsunuz, devalasyon 1 yılda min yüzde 20 olacaktır...

TL mevduatta yakalananlar için 2 fırsat var. Bir eurobond'a gecip uzun dönemde yüksek kupon faizi ile zararı cıkarabilirsiniz. İkincisi kira carpanı makul ev almak.

Birikimlerinizin erimesine musaade etmeyin.

Sayfa 515/1009 İlkİlk ... 15415465505513514515516517525565615 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •