Sayfa 516/806 İlkİlk ... 16416466506514515516517518526566616 ... SonSon
Arama sonucu : 6444 madde; 4,121 - 4,128 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1. Bir gün gelecek Ege endüstri mim ulaştığı yerlere ulaşacak . O potansiyel fazlasıyla yok mu sizce ?

2. Şu 19,85 FK İLE işlem görüyor eğer kar 668 trilyon gelirse FK düşer bu günkü fiyata göre. Buda şu demek. Türk traktör 20 FK ile işlem görebildiğine göre net karın 668 trilyon gelmesi halinde yine 20 FK ile işlem görmesi için piyasa fiyatının yükselmesi ve 250 TL olmadı gerekir. Hesap ortada . Hesabı şöyle yapın. 668 net karı şirketin sermayesi olan 53.369 a bölün. Çıkan rakamı 20 ile çarpın . 250 TL yi bulursunuz.zaten net kar 668 trilyon gelirse çok yüksek bir temettü ihtimali ile aracınkurumlar da fiyat güncellemesi yapacak hedef fiyatları yukarı revize edecektir. Kesinlikle AL SAT TUT TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

3. Birde ilerleyen yıllarda net kar daha da artabilir satış adetleri aynı kalsa bile . Neden mi ? Çünkü traktör fiyatları fiyat artmış durumda. Bir arkadaş ımızın. Ağustos ayında yaklaşık 2 ay sıra bekleyerek 130 bine aldığı traktör bugün 170 bin olmuş. Ve talep devam ediyor. Çünkü gelecek tarımda. Bu pandomim döneminde bu daha iyi anlaşıldı Türkiye’de de dünyada da.

4.  Alıntı Originally Posted by İSTİNYELİ Yazıyı Oku
    Bir gün gelecek Ege endüstri mim ulaştığı yerlere ulaşacak . O potansiyel fazlasıyla yok mu sizce ?
    Yıllarca Egeene alternatif şirketler aranmıştır. Ancak, egeenin alternatifi yine kendisi olmuştur.
    Egeen gibi bir şirket olmak için çok sağlam ihraççı ve sürdürülebilir olması gerekiyor.
    Şirketin piyasadaki dolaşan lotunuzun minimum olması, aynı zamanda her yıl fiyat rekabetine de şirketin dayanabilmesi lazım.

Bu şartları sağlayan veya sağlayabilecek 3 hisse ya çıkar yada çıkmaz.

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

5.  Alıntı Originally Posted by İSTİNYELİ Yazıyı Oku
    Birde ilerleyen yıllarda net kar daha da artabilir satış adetleri aynı kalsa bile . Neden mi ? Çünkü traktör fiyatları fiyat artmış durumda. Bir arkadaş ımızın. Ağustos ayında yaklaşık 2 ay sıra bekleyerek 130 bine aldığı traktör bugün 170 bin olmuş. Ve talep devam ediyor. Çünkü gelecek tarımda. Bu pandomim döneminde bu daha iyi anlaşıldı Türkiye’de de dünyada da.
    Gelecek tarımda söyleminize bir Hektaş yatırımcısı olarak katılıyorum.

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

6. hocam EGEEN ile kıyaslamam TTRAK fiili dolaşımda 13.23 milyon hissesi var EGEEN in 1.091 milyon yani nerdeyese 12 katı fazla hisseye sahip bugün egeen 47 bin lot işlemli TTRAK bunu 12 katı ne olması gerek 564 bin ama olan ne 139 bin lot işlem hepsi bu. yani hissenin resmen ümüğünü sıkıyor birileri.

7.  Alıntı Originally Posted by İSTİNYELİ Yazıyı Oku
    Şu 19,85 FK İLE işlem görüyor eğer kar 668 trilyon gelirse FK düşer bu günkü fiyata göre. Buda şu demek. Türk traktör 20 FK ile işlem görebildiğine göre net karın 668 trilyon gelmesi halinde yine 20 FK ile işlem görmesi için piyasa fiyatının yükselmesi ve 250 TL olmadı gerekir. Hesap ortada . Hesabı şöyle yapın. 668 net karı şirketin sermayesi olan 53.369 a bölün. Çıkan rakamı 20 ile çarpın . 250 TL yi bulursunuz.zaten net kar 668 trilyon gelirse çok yüksek bir temettü ihtimali ile aracınkurumlar da fiyat güncellemesi yapacak hedef fiyatları yukarı revize edecektir. Kesinlikle AL SAT TUT TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Hocam 668 m yıllıklandırılmış kar inanılmaz güzel olur ancak bunun için4. çeyrek 308 m. olması gerekiyor bahsettiğiniz satış rakamlarıyla bakıldığında bana sanki 250-260 m civarı gelecekmiş izlenimi verdi. diyelim ki 668 m değil de 610m oldu yine 20 FK ile 220 gibi rakam çıkar. Benim asıl beklentim ise 21 1. çeyrekte yıllıklandırılmış karın 800 m yaklaşması ve 15 HBK ile iyice güzelleşmesi olacak. Tabi bu öngörüde 20 fk için değer 300 olur. Yazdıklarım sadece tahmin olup yatırım tavsiyesi olamaz

Sayfa 516/806 İlkİlk ... 16416466506514515516517518526566616 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •