Sayfa 519/1312 İlkİlk ... 194194695095175185195205215295696191019 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,145 - 4,152 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Benim de takip ettiğim bir bölgeydi Konyaaltı 6 ay önce çok rahat alabileceğim evleri almak şimdi artık çok zor, Alanya da aynı şekilde çok artmış sadece kaleiçinin arka tarafları ve çevre yolu tarafı biraz daha ucuz kalmış, bu fiyatlardan alanlar genelde yabancılar veya dolar, faiz, altından ümidini kesen yatırıcılar herhalde ben de anlayamadım bu işi.
    Benim merak ettigim ayni evler yunan adalarinda kac euro? Cunku yabanci olsam ikisini karsilastirirdim.

2. Kiracilarla ev sahipleri kavga dovus

Alisicaz artik buna

https://odatv4.com/guncel/kiracilarl...8OCKs8xJQ&s=09

3.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Benim merak ettigim ayni evler yunan adalarinda kac euro? Cunku yabanci olsam ikisini karsilastirirdim.
    2021 yazinda ana kara Yunanistan'da sadece Yunanlilarin bilip de gittigi huzurlu ve deniz kenari bir köyde bakimsiz bir dublekse 60bin euro istendi

4.  Alıntı Originally Posted by M3RT85 Yazıyı Oku
    2021 yazinda ana kara Yunanistan'da sadece Yunanlilarin bilip de gittigi huzurlu ve deniz kenari bir köyde bakimsiz bir dublekse 60bin euro istendi
    valla bedava. 1 milyon TL eder bizde bu fiyata bakimsiz dublex zor bulursun

Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Hocam, kendin yazmışsın ya, adam her ay 50 bin zam yapıyor diye. Yukarıda çılgınfenci de yazmış, satışlar durur ama piyasa düşmez diye. (Gerçi bu arkadaş geçen sene konut alanlarla aklı sıra t..k geçiyordu ama sonradan kafası dank etti )

Maalesef konut piyasasının geldiği durum bu...
    değişmeyen hiçbir şey yoktur. geçen sene karşıydım fakat sonradan bu fikrimin hatalı olduğunu gördüm. yanlış yapmışım

6. Bu twit tüm olayı özetliyor. Şu an peşin para ile emlak almak uygun değil fakat minimum peşin üzerine kredi çekip emlak almak mantıklı olabilir. Öyle yapacaksan da ticari emlak çok daha mantıklı. Emlak fiyatları emlak iç dinamiklerinden ziyade akıl dışı ekonomik politikalar nedeniyle yükseliyor. Bu politikalar öyle ya da böyle terk edilmek zorunda kalacak. O gün geldiğinde TCMB faizi %50 seviyelerinde ev kredisi faizleri yıllık %70-80 bandına gelince bu fiyatlar burada kalmaz. Ha TL bazında kalır belki ama dolar bazında katiyen kalmayacak. Şu an evi olan adam satıp, hisseye geçse veya satıp kredi çeksin 2 emlak daha alsa veya ticari emlağa dönse mantıklı olabilir.
    Amatör bir yatırımcıyım, yatırım tavisyesi değildir. Kendi analizlerimi sizinle paylaşıyorum, siz de sorgulamadan kabul etmeyin lütfen.

7.  Alıntı Originally Posted by TyphoonTrader Yazıyı Oku
    Bu twit tüm olayı özetliyor. Şu an peşin para ile emlak almak uygun değil fakat minimum peşin üzerine kredi çekip emlak almak mantıklı olabilir. Öyle yapacaksan da ticari emlak çok daha mantıklı. Emlak fiyatları emlak iç dinamiklerinden ziyade akıl dışı ekonomik politikalar nedeniyle yükseliyor. Bu politikalar öyle ya da böyle terk edilmek zorunda kalacak. O gün geldiğinde TCMB faizi %50 seviyelerinde ev kredisi faizleri yıllık %70-80 bandına gelince bu fiyatlar burada kalmaz. Ha TL bazında kalır belki ama dolar bazında katiyen kalmayacak. Şu an evi olan adam satıp, hisseye geçse veya satıp kredi çeksin 2 emlak daha alsa veya ticari emlağa dönse mantıklı olabilir.
    hocam faizleri nereye yükseltiyorsun şu an bile borcun faizi asıl borcu geçmek üzere.

50% yi geçtim TR nin orta vadede (5 yıl) 30% faizi umarım görmez.

30% faiz ve milyonlarca mülteci ile oluşacak işsizlik ortamında sokakta yürümek dahi mümkün olmayacaktır.

mevcut hükümetin faiz politikası ne kadar akıl dışıysa 50% civarı faiz de aynı derecede akıl dışıdır.

Naci Ağbal ı rahat bıraksalar 20% civarı faizle takılacaktık ama cehalet baskın geldi.

Sayfa 519/1312 İlkİlk ... 194194695095175185195205215295696191019 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •