Sayfa 52/1002 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 409 - 416 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Yeni DEM politikası fon yöneticisi bir kafadan mı çıktı diye şüpheleniyorum. Milletin dövizi toplayıp MB kendisi Bitcoin Yabancı Borsalarda yatırım yapacak. Kur artışında vatandaşa sadece kur farkını verecek, üste kalan getiriyi kendi kasasına atacak

Birileri sunlari duzeltsin ya......

yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Bu ne ya rezil ettiler iyice
    Viop eksi 4.5
    Bakkal dukkanina cevirdiler
    Savasmi cikti mk

4. IPB , GZN , YZK daha niceleri hicbiri kacamamis. Ongorulemez bir durumdu. Kendimizi perisan etmeye uzulmeye gerek yok. Pazartesi aksamina kadar mantikli olani yapiyorduk. Her finansal okuryazarin yaptigi gibi. Gerci finansal okuryazar olmayan mehmet amca ayse teyze de altina yatirim yapiyordu. Onlarada yazik oldu.

Neyse fiyatlar yeterki dussun insanlarin alim gucu artsin , yasam sartlari yukselsin.

Yeni mevduat hesabinda dolari %30 dusurecek kadar ne var ben anlayamadim. Ulkede gercek enflasyon %50 , ilk ceyrekte %35 enflasyon beklentisi var ekonomistlerin.

Insanlar sanki yanlis anladi bu olayi %14 faiz alacagiz bir de dolar % 20 yukselirse onu alacagiz toplam %34 faiz diye anlamis olabilirler mi acaba diyorum ? Dun aksam aciklanan teblige gore sadece %20 alirlar.

Yatirim tavsiyesi degildir.

5.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Dolara longmu acti bu serefi yoksunlar
    Eic bile eksi 3.5 getirmis
    Aklimda deli sorular
    Bunu basarabilmeleri icin agiz birligi yapip fondakileri nasil biktiririz kaciririz yontemi izlemis olmalari lazim
    hakikaten yuh yani. bunlarda döviz pozisyonu varmıydı? vardıysa döviz hergün +8 yazarken niye böyle yükselmediniz? rpd'yi telefonla arayıp bilgi alan biri olursa burda paylaşabilirmi arkadaşlar? gerçi günün ilerleyen saatlerinde rakamlar değişebiliyor ama.

6. Daha Pazar akşamı ısrarla faizi düşüreceğini söylüyordu, Afrikalı çocukların önünde şov yapıyordu. Doları bilerek yükseltmek değil de nedir bu? Madem böyle bir çalışma vardı elinizde Pazartesi sabahı mı aklınıza geldi? Haftalardır açıklasaydınız.

Dolar yükselirken bu fonları alan insanlar, çifte kavrulmuş zararlar içerisindeler. Başka ülkelerde olsa hükümete ve şahsına tazminat davaları açarlar. Ama tabi burası son on yıldır muz cumhuriyeti.

Ayrıca hala oy yağdıran insanları düşündükçe doların düşmesine sevinmiyorum. Onların alım gücü artmasın efendim. Bütün bunları başımıza bela eden tiplerin niye alım gücü artsın? Kendi gerizekalılıklarını, cahilliklerini bütün bir ülkenin başına bela ettiler. Sadece hükümetin saçmalıklarını görmesine rağmen elinden bir şey gelmeyen garibanlar için üzülüyorum. Oy atanlar daha beter olsun diyeceğim de aynı gemideyiz maalesef.

7. IJA rüştünü ispatladı -0,83 getirmiş tebrikler

8. Dış borsalar toparlanmış gözüküyor. Buraya olumlu yansımaz mı?

Eurobond fonlar da dahil hepsi anlaşmış gibi %24 düşmüşler

Azimut çoklu varlık yabancı fon sanmış kendini herhalde. %8 kayıp nedir.

Sayfa 52/1002 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •