Onemli Gunler Banner
Sayfa 521/1002 İlkİlk ... 21421471511519520521522523531571621 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 4,161 - 4,168 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1. Eğer hata yoksa Rpd fon bugün için %2.37 getirmiş görünüyor.

2.  Alıntı Originally Posted by Corbaciyan Yazıyı Oku
    Cok fazla genelleme ve kumesellistirme yapiyorsunuz, nacizane tavsiyem marjinal orneklemelerden yola cikip dogru ve mantikliyi aramayiniz, ulasamayacaksiniz kendinizi yoracaksiniz. Gunumuzde binbir cesit benzemezin ozellikleri var ve bunlari klasik olcumlemeler ile istatistiksel degerlemelere yansitmanin imkansiz oldugu bir donemdeyiz. Global olarak da olcumlemelerde sapmalarin zirveleri yasanmakta..

Ornek vermem gerekir ise

A partiye oy vermiyorum deyip verenler
    Asi karsiti gibi gorunup asi olanlar
    Faize karsi olup parasi mevduatta olanlar

Var da var o yuzden klasik degerlendirmeler vaktinizi calar.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    hocam her siyasi görüşten kişi bu cehalet kampanyasının esiri durumunda o konuda haklısınız tek bir tarafa fazla yüklenmişim özür diliyorum. ama aşı karşıtı olup olmama ve yolsuzluk yanlısı olup olmama konuları eşit demokratik fikirlerin tartışması konuları değildir. misal ben kuran türkçe okunsun derim sen arapça okunsun dersin tartışırız iki eşit fikirdir. bunlar öyle değil, bunlar karanlıkla aydınlığın, ilimle bağnazlığın savaşı direk. devletin bekası için hırsızlık yağma mübahsa önce senin evinden başlasınlar diyeyim gönüllü çıkmaz, tıp sana aşıyla komplo kuruyorsa bir daha istisnasız hiçbir nedenle hastane ve eczaneye gitmeyeceğine yemin et diyeyim gönüllü çıkmaz. bill gates komplocu sahtekar değil, onun icat ettiği bilgisayarda onun ücretli ürünü windowsu ve office'i lisans anahtarını kırarak kullanan sen komplocu sahtekarsın. üstelik nankörsün. reddet abi windowsu. bill gatesin ürününü evinin gözünün içine kadar sokma göreyim.
    Son düzenleme : friendly_1980; 14-09-2021 saat: 00:45.

3.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    hocam her siyasi görüşten kişi bu cehalet kampanyasının esiri durumunda o konuda haklısınız tek bir tarafa fazla yüklenmişim özür diliyorum. ama aşı karşıtı olup olmama ve yolsuzluk yanlısı olup olmama konuları eşit demokratik fikirlerin tartışması konuları değildir. misal ben kuran türkçe okunsun derim sen arapça okunsun dersin tartışırız iki eşit fikirdir. bunlar öyle değil, bunlar karanlıkla aydınlığın, ilimle bağnazlığın savaşı direk. devletin bekası için hırsızlık yağma mübahsa önce senin evinden başlasınlar diyeyim gönüllü çıkmaz, tıp sana aşıyla komplo kuruyorsa bir daha istisnasız hiçbir nedenle hastane ve eczaneye gitmeyeceğine yemin et diyeyim gönüllü çıkmaz. bill gates komplocu sahtekar değil, onun icat ettiği bilgisayarda onun ücretli ürünü windowsu ve office'i lisans anahtarını kırarak kullanan sen komplocu sahtekarsın. üstelik nankörsün. reddet abi windowsu. bill gatesin ürününü evinin gözünün içine kadar sokma göreyim.
    Ilkesel fikirleriniz ideal olanlar ancak yasadigimiz dunya boyle degil bunu kabul etmekle baslamaniz iyi olacaktir

Insan irki icinde barindirdiklari sonsuzdur. Refahi yuksek ulkelerde de bahsettiginiz sahte kullanimlar cok yaygin afrikada da cok yaygin ikisinin nedenselleri farkli sonucu ayni

Asi olmak istemeyen biri illa neden sunmak zorunda olmamali. Ben kendim asi oldum ancak birilerini asi olmuyor diye fasizan baskici tacizler veya kurallar ile de asi olmaya zorunlu kilmak da mesela benim ilkelerime aykiri.

Her konu da fikir tartisilabilir kendimize mantiksiz veya cahil gelen fikirleri gormezden gelmek o fikirlerin olmadigini gostermez var olan yok sayilamaz. Madem biz kendini akilli sananlar her seyi bilenler sonucu degistiremiyorsak ki bakin bu ulkede hergun ne sacmaliklar ne aymazliklar oluyor duzen degismedi senelerdir. O zaman bizde de sikinti var sandigimiz kadar akilli degiliz, belki kendimizi oldugumuzdan farkli konumlarda goruyoruz.

Demokrasi, insan haklari, hukukun ustunlugu, evrensel degerler yoktur kendimizi kandirmayalim. Bu kavramlar bireye, ulkeye, irka ve cografyaya gore degiskendir. Ilkesel bazda uygulanmaz sadece kullanilir.

Bu sebep ile yormayiniz kendinizi inaniyorsaniz dogruyu yapiyorsaniz ahiretinizi kurtarirsiniz inanmiyorsaniz da vicdani rahat bir birey gozlerinizi kapatirsiniz.

insanı iradesi ve sosyolojik özellikleri olan primat olarak gördüğüm için insanların yaptığı birçok davranışa hiç şaşırmıyorum. İrade bütün o içten gelen primat dürtülerini bastırmak ve kontrol etmek için vardır.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

5.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Eğer hata yoksa Rpd fon bugün için %2.37 getirmiş görünüyor.
    hata vardır. o getiriyi yapacak kalem yok portföy dağılımında.

6.  Alıntı Originally Posted by Corbaciyan Yazıyı Oku
    Ilkesel fikirleriniz ideal olanlar ancak yasadigimiz dunya boyle degil bunu kabul etmekle baslamaniz iyi olacaktir

Insan irki icinde barindirdiklari sonsuzdur. Refahi yuksek ulkelerde de bahsettiginiz sahte kullanimlar cok yaygin afrikada da cok yaygin ikisinin nedenselleri farkli sonucu ayni

Asi olmak istemeyen biri illa neden sunmak zorunda olmamali. Ben kendim asi oldum ancak birilerini asi olmuyor diye fasizan baskici tacizler veya kurallar ile de asi olmaya zorunlu kilmak da mesela benim ilkelerime aykiri.

Her konu da fikir tartisilabilir kendimize mantiksiz veya cahil gelen fikirleri gormezden gelmek o fikirlerin olmadigini gostermez var olan yok sayilamaz. Madem biz kendini akilli sananlar her seyi bilenler sonucu degistiremiyorsak ki bakin bu ulkede hergun ne sacmaliklar ne aymazliklar oluyor duzen degismedi senelerdir. O zaman bizde de sikinti var sandigimiz kadar akilli degiliz, belki kendimizi oldugumuzdan farkli konumlarda goruyoruz.

Demokrasi, insan haklari, hukukun ustunlugu, evrensel degerler yoktur kendimizi kandirmayalim. Bu kavramlar bireye, ulkeye, irka ve cografyaya gore degiskendir. Ilkesel bazda uygulanmaz sadece kullanilir.

Bu sebep ile yormayiniz kendinizi inaniyorsaniz dogruyu yapiyorsaniz ahiretinizi kurtarirsiniz inanmiyorsaniz da vicdani rahat bir birey gozlerinizi kapatirsiniz.

keşisel tercihler konusunda kesinlikle haklısınız, aids gibi bulaşmayan bir hastalık olsa kesinlikle yine haklısınız ama bu derecede bulaşıcı bir hastalıkla beni ve yakınlarımı tehlikeye atmaya ne hakkı var? toplum geleceğini ilgilendiren bir konuda özgürlük olur mu? olur derseniz o zaman insanlar askere gitmemek, ilköğretime gitmemek hatta kanunlara uymamak konusunda da özgür olmalı. peki dünya bu olgunluğa ulaştı mı? ben de hayalini kuruyorum gelecekte orduların tamamen kaldırıldığı bir dünya ama yakın zamanda imkansız. askerlik sevmediği açık olan suriyeli ve afganların ne hale düştüğü ortada. askerlik zorunluysa aşı da zorunlu olmalı. yunanistan bile kamuda zorunlu tutuyor türkiye onda da zorlamıyor bu da tuhaf bir ikiyüzlülük ne zaman bu kadar demokrat oldunuz? o da aşı masrafı çıkmasın derdinde herhalde.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
    Dün bahsettiğim işcepten ppz vb fon alıp satamama durumu çözülmüş, bugün talimat kabul ediyor...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Son dagilimlara gore bazi fonlarin hisse kisimlarinin saat 18 itibariyle tahmini getirileri;

GBC +1.50
    AOY +0.53
    TGR +0.56
    RPD +3.05
    IPB +0.45
    TGE -0.15

Ayrica mac ve nnf +0.80 civari gozukuyor.

Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Eğer hata yoksa Rpd fon bugün için %2.37 getirmiş görünüyor.

Alıntı Originally Posted by sturk16 Yazıyı Oku
    hata vardır. o getiriyi yapacak kalem yok portföy dağılımında.
    Bekledigimiz gibi Mac ve nnf diger hisse yogun fonlara gore iyi getirdi borsanin eksi kapatmasina ragmen.

Rpd hisse pozisyonu sadece %6 olmasina ragmen turevde dogru pozisyondan dolayi iyi getiri elde etmis gozukuyor. Hisse portfoyu dun +3.05 idi. Darisi Ipb nin basina diyelim. 1 ileri 1 geri gidiyoruz. En azindan para kaybetmiyoruz Ipb de. Aslinda kaybediyoruzda neyse. Boyle avutayim kendimi biraz daha

Sayfa 521/1002 İlkİlk ... 21421471511519520521522523531571621 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •