Onemli Gunler Banner
Sayfa 522/997 İlkİlk ... 22422472512520521522523524532572622 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 4,169 - 4,176 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by lukas Yazıyı Oku
    14,30 bono oranı yüzde 10 sotopaj 14,30*0,90=12,87 net
    12,87 nete gelecek mevduat stopaj yüzde 15 (15,15*0,85=12,87) olmuyor mu
    ben mi yanlış yapıyorum !!!!!
    Daha önce belirtmiştirm 14,30 ve 14,50 meduat karşılığı gelen oranlar. bu oranlara %15 stopaj konulmalı.

2.  Alıntı Originally Posted by joli Yazıyı Oku
    Daha önce belirtmiştirm 14,30 ve 14,50 meduat karşılığı gelen oranlar. bu oranlara %15 stopaj konulmalı.
    Bono için bu oranlar çok düşük bana göre0.50 puan için değmez diye düşünüyorum. 2018 ilk altı ayında gösterge faiz 16-17 ye çıkabilir dediler Bloomberg de az önce şayet dolarda %10 luk bir sıçrama daha olursa.

3. ‘Faiz lobisinin de faizlerin de üzerine gitmekte kararlıyız’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gelecek hafta Başbakan Yıldırım ve bakanlar ile kamu banka yöneticilerinin bir araya geleceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar dönüşü uçakta aralarında Gazete Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir'in de bulunduğu gazetecilerin sorularını yanıtlarken, yüksek faiz eleştirisinde bulundu. Enflasyonun faizle doğru orantılı olduğunu belirten Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Enflasyonla faiz arasındaki ilişki sebep netice ilişkisidir. Sebep faizdir, netice enflasyondur. Bugüne kadar bu dediğim de hep çıkmıştır. Bugün de aynı tezi savunuyorum. Faiz yükseldikçe enflasyon yükselecektir; asla düşmeyecektir. Ama ne yazık ki biz bunu ilgili arkadaşlara anlatamıyoruz. Hepsi ‘Ben bankayım, daha yüksek kâr nasıl elde edeceğim ona bakarım’ diyor. Faizi yükselterek kendi kârını artırmanın gayreti içerisinde ama öbür tarafta enflasyon milleti, vatandaşı inim inim inletiyor. Onun umurunda değil. Şu anda maalesef bu süreç hâlâ devam ediyor.†“Belki önümüzdeki hafta Sayın Başbakan, ilgili bakanlar, bazı devlet bankaları bir araya gelmek suretiyle bu konuyu müzakere edip çok kararlı adım atıp bu faiz lobisinin de bu faizlerin de üzerine gitmekte kararlıyız†diyen Erdoğan şöyle devam etti:

‘BAŞARMALIYIZ’

“Faiz lobisinin üzerine gidilmezse ne olur? Birincisi, enflasyon aşağıya çekilemez, ikincisi yatırımlar artmaz, üçüncü olarak da istihdam artmaz. Ama biz bunu halledersek, enflasyon düşecektir, yatırım artacaktır, istihdam artacaktır. Bu işi başarmamız lazım.â€

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ARKANA BAK TAM ORADAYIM
    Gönderi
    1,672
     Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    Sebep faizdir, netice enflasyondur.................. diyen Erdoğan şöyle devam etti: ........................
    Sebep enflasyondur, netice faizdir diye biliyordum ben. İlginç....

Faiz düşünce enflasyon mu düşermiş?

Test edelim o zaman; MB %1 faiz ile bankalara TL fonlasın, bakalım enflasyon yarım puan düşecek mi?
    I WANT TO PLAY A GAME ==> ( twitter'a gel )

5. enflasyon düşmeyecek benzin artacak fed faiz arttıracak enflasyonu indirmek için faiz arttırmak lazım ama beton var ! faiz inerse enflasyon iner benzin zammı da otomatik

6. Enflasyon inim inim inletiyor

Reis Suçluyu Hemencikte Buldu:" FAİZ LOBİSİ "

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Enflasyon milleti inim inim inletiyor. Faiz lobisinin üzerine gitmekte kararlıyız. Faiz yükseldikçe enflasyon asla düşmeyecektir†dedi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Enflasyon milleti inim inim inletiyor. Faiz lobisinin üzerine gitmekte kararlıyız. Faiz yükseldikçe enflasyon asla düşmeyecektir†dedi.

http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi...tiyor-2094037/

7.  Alıntı Originally Posted by SAW Yazıyı Oku
    Sebep enflasyondur, netice faizdir diye biliyordum ben. İlginç....

Faiz düşünce enflasyon mu düşermiş?

Test edelim o zaman; MB %1 faiz ile bankalara TL fonlasın, bakalım enflasyon yarım puan düşecek mi?
    Şu söylediğinizi yanındaki sözüm ona ekonomi danışmanlarıda biliyor ama ağanın sözünün üstüne söz söylenirmi. Aynen sizin dediğinizi bende çok istiyorum çok değil bir aylığına yapsınlar.

LG-K535 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 522/997 İlkİlk ... 22422472512520521522523524532572622 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •