Sayfa 523/861 İlkİlk ... 23423473513521522523524525533573623 ... SonSon
Arama sonucu : 6883 madde; 4,177 - 4,184 arası.

Konu: BANVT - Banvit

1. Banvit Pişmanlıktır..:(
    Yatırım Tavsiyesi Değildir..

2. Hissenin ederi normal şartlarda F/K ile hesaplanabilir. Yani karın toplam hisseye bölünmesi yoluyla hisse başına kazancına bakılır. Banvitin hisse başına kazancı 2.5 tl. Piyasa şartlarında düzenli temettü veren hiçbir şirketin F/K sı 10 un altında olmaz. Banvit ise uzun zamandır F/K sı 7 lerde. Nedeni de iş bankasının sürekli satış yapması. Normal şartlarda banvitin ederi bugün için en az 25 tl.

Banvit bu sene kâr dagitmayacak. Bu yil ki kârını geçmiş dönem zararlarına saydılar ve geriye 14 milyon tl kaldı. Sirket bu parayi da finansman bulundurmak için dagitmayacak. Banvit kar dağıtımına en erken önümüzdeki sene başlayabilir. Eğer birinci çeyrek kârı en az geçen sene kadar gelirse fiyatı sert bir şekilde yukarı tırmanır. Geçen seneden daha yüksek gelirse 30 lu rakamlar konuşulur. Genel kuruldan sürpriz bir pozitif karar beklemiyorum.

Bence hisseyi etkileyecek tek önemli haber birinci çeyrek bilanço sonucu. O saate kadar iş bankası satışlarını sürdürdüğü sürece hissede bir hareket beklemiyorum. Yatay harekete devam edecektir.

Yatırım tavsiyesi değildir.

3. Maşallah freni patlamiş kamyon gibi...
    Yatırım Tavsiyesi Değildir..

4. Bir mum hazırlıyor ama mavi mi kırmızı mı olacak acaba ? :)

Alıntı Originally Posted by derinlikler Yazıyı Oku
    Bir mum hazırlıyor ama mavi mi kırmızı mı olacak acaba ? :)

sizin görüşünüz nedir acaba sayın derinlikler.

6.  Alıntı Originally Posted by mette Yazıyı Oku
    sizin görüşünüz nedir acaba sayın derinlikler.
    17.20 ile 16.78 önemli rakamlar benim gördüğüm...İndikatörlerde çok dipte normalde tepki gelmeli ama dibinde dibi olduğunu unutmamak gerekir tabi :)

Dibini kim bulmuş.artik bir yerlerden dönmeli.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Alıntı Originally Posted by derinlikler Yazıyı Oku
    17.20 ile 16.78 önemli rakamlar benim gördüğüm...İndikatörlerde çok dipte normalde tepki gelmeli ama dibinde dibi olduğunu unutmamak gerekir tabi :)
    teşekkürler.

Sayfa 523/861 İlkİlk ... 23423473513521522523524525533573623 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •