Sayfa 523/988 İlkİlk ... 23423473513521522523524525533573623 ... SonSon
Arama sonucu : 7903 madde; 4,177 - 4,184 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1. Yıllık büyük ve küçük otobüs üretimi 1550 olmuş bu yıl. İveco için 5 yıl toplamda 5000 otobüs hatrladığım kadarıyla kap açıklaması buydu. 1000 otobüs yıllık iveco için üretecek ortalama yıllık. Pazar durumuna göre nihai sayılar değişebilir yazıyordu. Otobüs tarafı için güzel bi etkisi olacak gibi. İveco için otobüsler gönderildikçe bilançolardaki etkisini daha net görürüz

2. Üretime geri döndü
    27 Şubat 2020

13 yıl önce Türkiye’deki üretimine son veren Iveco, yeniden ‘Türkiye’ dedi. Iveco markalı otobüsler Otokar’ın Sakarya’daki fabrikasında üretilmeye başlanacak

Faaliyetlerini CNH Industrial N.V (Case New Holland) çatısı altında sürdüren küresel otobüs üreticisi Iveco Bus, Otokar ile “Iveco†markalı otobüslerin Sakarya’daki fabrikasında üretilmesine yönelik anlaşma imzaladı. Böylelikle Iveco, Türkiye’de Koç Topluluğu ile Otoyol çatısı altındayken 2007 yılında sonlandırdığı üretim macerasına, yine Koç bünyesindeki Otokar ile dönmüş oldu.

Üretime geri döndü

Stratejik adım

Sessiz sedasız görüşmeler sonrası her iki şirket tarafından yapılan ortak açıklamaya göre, anlaşma kapsamında Otokar, Iveco Bus’ın uluslararası pazarlara hitap eden mevcut otobüslerinin yanı sıra Doğu Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Asya’daki pazarlar için geliştirilecek farklı otobüs modellerinin de üretimini Türkiye’de yapacak. 2021’de başlaması öngörülen üretim için, FPT Industrial motorlarından yararlanılacak. Iveco Bus’ın İtalya, Çek Cumhuriyeti ve Fransa’da üretim tesisleri bulunuyor.

Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, Sakarya’daki fabrikada Otokar markalı otobüslerin yanı sıra Iveco Bus modellerini de üretileceklerini belirtirken, “Bu üretim ve tedarik anlaşmasını, uzun soluklu bir iş birliğinin çok önemli ve stratejik bir ilk adımı olarak değerlendiriyoruz†dedi.

CNH Industrial Global Otobüs Bölüm Başkanı Sylvain Blaise ise “Bu işbirliği sayesinde üretim kapasitemizi artıracağız†ifadesini kullandı.

2007’de çekilmişti

1966’da kurulan Otoyol, ilk etapta treyler üretimine başlamış, 1979’da şanzıman ve Türkiye’de uzun süre popüler olan Fiat 50NC seri üretimiyle faaliyetlerini sürdürmüştü.

1989’da fabrikasını İstanbul’dan Arifiye’ye taşıyan Otoyol, Iveco ile lisans anlaşmasını imzalayarak markanın hafif kamyonlarını da üretmeye başladı. 1994’te M29 Midibüs, 1995 yılında ise 85.14 orta sınıf kamyon üretimine giren Otoyol, 1996 yılında M50 Belediye midibüsü, 120.14 orta sınıf kamyonu kattı.

1999’da 250 E 21 ağır kamyon üretimine de giren şirket, 2000 yılında yeni otobüs üretim birimini faaliyete geçirdi. 2002’de Otoyol Eurobus seri üretime alındı. Bu otobüs, yurt dışı pazarlarına da Iveco markasıyla taşınırken, şirketin kendi evi olan İtalya’da bile kullanıldı.

Iveco, son olarak Otoyol tesislerinde Eurocargo ve Daily’yi ürettikten sonra, 2007’de tesisin kapanmasıyla Türkiye’de üretimi bıraktı, ancak otobüs hariç ticari araçlarının distibütörlüğü sürdü. Otoyol’un fabrikası bir yıl sonra Otokar’a satıldı.

https://www.milliyet.com.tr/yazarlar...-dondu-6153735
    daha öncede bu haberin linkini 27 ekimde yapıştırmıştım güncel olsun diye tekrar yaptım linki açıpta okuyabilirsiniz yukardaki yazıyı kopyaladım bazen düzgün olmayabiliyor . y t d

3.  Alıntı Originally Posted by Otokar Yazıyı Oku
    Hocam zırhlı satışlarının en iyi olduğu ay olmuş son 6 ayda. Link attığım hesap benim kendi profilim. Haziranda açmıştım hesabı. Hazirandan sonraki ayları ay adı ve otkar olarak aratırsanız hepsi var profilde. Genel olarak iyi bir üretim ve satış olmuş
    Evet takıp edeceğim sizi hesabınızdan arama yaptırdım ve bulduğum sonuçlar...

temmuz: iç dış toplam: 142
    ağustos----------------: 133
    eylül-------------------: 249
    üçüncü çeyrek toplam satışlar---->524 adet,
    4. çeyrek toplam satışlar---------->630 adet

son çeyrekte 106 adet fazladan satış var... bilanço önem arzediyor...

4.  Alıntı Originally Posted by kartopu Yazıyı Oku
    ,

https://www.milliyet.com.tr/yazarlar...-dondu-6153735
    daha öncede bu haberin linkini 27 ekimde yapıştırmıştım güncel olsun diye tekrar yaptım linki açıpta okuyabilirsiniz yukardaki yazıyı kopyaladım bazen düzgün olmayabiliyor . y t d

tşk. sn kartopu,

5. gün finalinde 2 530 900 islem toplamında 37 bin lot miktarınca nakit girişi var

6. 2 mil. işlem hacmi, 256 bin pozitif yönde devam ediyor

7. alımlar 305 bin lira ulaştı

Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku
    alımlar 305 bin lira ulaştı
    Alcar, Jantsa vb. gibi tahtaların aksine hiç boşluk bırakmadan yoluna ilerliyor. Bugün açılış sonrası gördüğü seviye bile manidar. Dünkü kapanış 409,9 TL bugün gördüğü en düşük seviye 410 TL. Bu da mı tesadüf diyesi geliyor insanın. Bunun yanında diğer tahtalardan çok daha fazla abartılı değerlenmeyi hak ettiği gerçeği ortada. Bence gün gelecek diğer tahtalar Otokar'ı takip edecek. Neyse, biz birkaç arkadaş topicte yazışmaya devam edelim.

Sayfa 523/988 İlkİlk ... 23423473513521522523524525533573623 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •