Sayfa 523/579 İlkİlk ... 23423473513521522523524525533573 ... SonSon
Arama sonucu : 4631 madde; 4,177 - 4,184 arası.

Konu: HALK Cafe - III

1. Aylık kapanış bazında fiyat grafiği 4 standart sapmaya dayanmış, RSI'si 90'larda olan bir hisse ne demektir biliyor musunuz? Gerçekleşme olasılığı milyarda 1 olan bir gelişmeye işaret eder bu. Gelgelelim cart diye gerçek oluverdi işte.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2. Big Tech'i parçalara ayıracaklar çok yakında. Kartelleşme gün gibi ortada. AB ve ABD buna çok yakında çözüm bulacaklar. Biden'in ilk icraatlarından bir işte bu olacak yani Big Tech'i parçalara ayırmak. Buna paralel olarak kriptolarla alakalı bir düzenleme de getirecekler.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3. Hadi diyelim gelecek fiyatlanıyor ama gelecek böyle fiyatlanmaz ki. Ford GM vs gibi klasik oto şirketleri yıllık cironun 0.35 katından işlem görüyorken Tesla 35 katından işlem görüyor. Bunun adı geleceğin fiyatlanması olamaz, olsa olsa manyaklık olur.

Selam TH.
    Dünya korono dan çıkarken tüm hammadde ve gıdalar da ciddi artış var.basılan para da bunlara kayarsa
    Bu enflasyona sebeb olmaz mı.
    Faizleri yukarı tetiklemez mi.
    Bizde tetkikledi faizi yükseltmek zorunda kaldık. Dünya ne yapacak.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

5. Michael Burry 2007 krizi açtığı şort pozisyonlardan milyarlarca dolar kazandı. Ve adı da Big Short'a çıktı, ünlü oldu. Ama 13 yıl sonra o kaznanığı paralardan daha fazlasını Tesla'daki şort pozisyonundan kaybediyor. Adam inatçının önde gideni, taşıdığı İrlanda kanından olsa gerek ancak piyasa ile inatlaşmak ölümcül olabilir. Burada herkes için bir ders var: Borsada müthiş paralar kazanabilirsiniz ama bu kazandığınız parayı koruyabilmek kazanmaktan çok daha önemlidir.

6. Amazon Apple vs gibi Big Tech'in parçalara ayrılıp kartelleşmenin önüne geçmek için AB müthiş baskı yapıyor. Eğer ABD bu konuda aksiyon almazsa AB tek başına gereken düzenlemeleri yapacak bu kartelleşmeyi ortadan kaldırmak için.

7.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    Selam TH.
    Dünya korono dan çıkarken tüm hammadde ve gıdalar da ciddi artış var.basılan para da bunlara kayarsa
    Bu enflasyona sebeb olmaz mı.
    Faizleri yukarı tetiklemez mi.
    Bizde tetkikledi faizi yükseltmek zorunda kaldık. Dünya ne yapacak.
    Kesinlikle haklısın Şahna. Bahsettiğin bu durum enflasyonu artıracaktır, artırmak zorundadır. Böyle bir gelişmeyi tahvil piyasası halihazırda satın almaya başladı bile. Bunu nereden görüyoruz? Gösterge US10T ABD 10 yıllık tahvillerin yıllık getirisinin %2'ye doğru yol almasından.

8. Gösterge US10T ABD 10 yıllık tahvillerin yıllık getirisi bugün %4 artarak %1.2'ye dayandı. Son haftalardaki artış anormal oldu, bunu ekleyeyim. Şu anda pandemi arifesindeki getiriden daha yüksek getiri var. Bu gelişme hayra alamet değildir borsalar için.

Sayfa 523/579 İlkİlk ... 23423473513521522523524525533573 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •