Onemli Gunler Banner

Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 524/1014 İlkİlk ... 24424474514522523524525526534574624 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 4,185 - 4,192 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    -güvenlik
    -çocuk parkı
    -spor tesisi
    -
    -

gibi, liste daha da uzatılabilir.

Normalde, ödenen vergilerden (emlak vergisi dahil) devletin karşılaması gereken hizmetleri 2.ci defa (mükerrer) ödersen 2.000tl ye ulaşılır !

Karakola bir işin düşsün , görürsün .
    ben bu hizmetlerin onemini cok iyi anliyorum hatta gerekli bence

ama rakam fazla ucuk

yani guvenlik gorevlisi kac kurus aliyorki bilmem kac yuz daireye bolunecekte kurus olur o

Ilginc rakamlar hakkaten

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Kelimenin tam anlamiyla, dolandircilik oluyor.

Begenmiyorsan mahkemeye git diyor adam.
    Anlamakta gucluk cekiyorum

Muteahhit farkli apartman yonetimi farkli

Apartman yonetimicisini apartman sakinleri secer

ee kendi sectikleri adam yada adamlar nasil uckaat yapiyor ilginc hakkaten

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Dairenin büyüklüğünün brüt 112 m2 olduğu belirtilmiş. Plana bakınca netinin 66 m2 olduğu görülüyor. Yani m2 fiyatı 13 bin tl civarında.

Dairenin 26. katta olması da ilginç bir ayrıntı. Türkiye gibi "bişey olmaz" mentalisindeki insanların ülkesinde 26. katta ev alan insanda beyin yoktur. Bedava verseler oturulmaz bir konut nihayetinde.
    Atasehir civarinda 26 kattan uzun o kadar cok bina varki

hepsi aptalmi?

4.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Anlamakta gucluk cekiyorum

Muteahhit farkli apartman yonetimi farkli

Apartman yonetimicisini apartman sakinleri secer

ee kendi sectikleri adam yada adamlar nasil uckaat yapiyor ilginc hakkaten
    O durum eskiden di, simdi markali projelerde yonetimi birakmiyor muteahhit.

Asil parayi oradan kazanacagini biliyor.

Bir de yeni yeni yonetim sirketleri turedi.

Bahce duzenlemesi yaptiriyor, su kadar veririm, su kadarlik fatura alirim diyen.

Bu memleketin ne sahtekari biter ne de kerizi.

Peki bunun hukuki alt yapisi varmidir ?

Belki vardir.

Zaten sen itiraz edince, cevap hazir, mahkemeye git dava ac, UYAP numarani al, odemeye devam et.

5.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    O durum eskiden di, simdi markali projelerde yonetimi birakmiyor muteahhit.

Asil parayi oradan kazanacagini biliyor.

Bir de yeni yeni yonetim sirketleri turedi.

Bahce duzenlemesi yaptiriyor, su kadar veririm, su kadarlik fatura alirim diyen.

Bu memleketin ne sahtekari biter ne de kerizi.

Peki bunun hukuki alt yapisi varmidir ?

Belki vardir.

Zaten sen itiraz edince, cevap hazir, mahkemeye git dava ac, UYAP numarani al, odemeye devam et.
    Gözlemleriniz çok doğru.

Yeni projelerde yaşam başlarken müteaahidin belirlediği bir site yönetim kurulu görev yapıyor, bunu engellemenin bir yolu yok. Site sakinlerinin yapması gereken mümkün olduğunca hızlı bir şekilde genel kurula gidilmesini sağlamaktır.

Tabi bu geçişe önderlik edecek site sakinlerinin dirayetli olması gerekiyor. Müteahhit yönetimi bırakmamak için elinden geleni yapacaktır. Sitenin güvenlik görevlileri sizi asansörde sıkıştırabilir, evinizdeki eksiklikler için müteahhitin kalfasından destek alamayabilirsiniz.

Müteahhitin yönetimi sürdürme konusunda ısrarlı olmasının saymakla bitmeyecek kadar nedeni var.

- İnşaatın kalfasını (ve uygun gördüğü elemanları) site bordrosuna sokarak kendi eksikliklerini yine size mal eder.
    - Belirlenen yönetim firmasından sözleşme imzalamasıkarşılında kendi şirketlerine menfaat sağlarlar.
    - Sitede devam eden müteaahit faaliyetlerinde kullanılan elektrik-su falan giderleri ortak giderlere ekleyip size ödetirler.
    - Aidatları olması gerekenden düşük tutarak size kazık atarlar. İlk dönemlerde aidatların düşük tutmalarının 2 nedeni vardır. birincisi devam eden daire satışlarına katkısı vardır. Daire alırken o andaki aidatın 400 tl yerine 250 olması size fiyatı ve daireyi çekici gösterir. Ayrıca müteahhit henüz satamadığı daireler için düşük aidat ödemiş olur. Daire satışları bittikten sonra birikmiş borcu dairenin yeni sahipleri ödeyecektir nasıl olsa.

Becerebilen site yönetimini kendi yan şirkatlerine ihale edilmesini sağlayarak yıllar süren bir inek sağma operasyonunu da uygulayabilir. Bu uğurda şirketin sahibi site sakinlerinin toplantılarına helikopter destekli saldırılar bile yaparlar, çünkü burası Türkiye Teksas Cumhuriyetidir.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

6. Bir de o binada hakim savci varsa, onlardan aidat falan almaz.

7. aidat olayini bende cok dusunmustum zamaninda..
    Fakat 20 sene mecidiyekoy de yasayip 2 arac icin her ay 400 lira toplam otopark kirasi veriyordum..
    Su an 460 lira aidatim var..sitede yazin 4 tane acik kisin 1 tane olimpik boyda kapali havuz.200 m2 full donanim spor salonu,cocuk parki,2 adet numarali otopark..ozel guvenlik,sitenin kendi boyacisi,elektrikcisi,tesisatcisi vs vs..Sanirim 460 tl boyle bir hizmet almak icin cok degil su zamanda..
    Yonetimi site sakinleri yapiyor bu arada..

8.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    aidat olayini bende cok dusunmustum zamaninda..
    Fakat 20 sene mecidiyekoy de yasayip 2 arac icin her ay 400 lira toplam otopark kirasi veriyordum..
    Su an 460 lira aidatim var..sitede yazin 4 tane acik kisin 1 tane olimpik boyda kapali havuz.200 m2 full donanim spor salonu,cocuk parki,2 adet numarali otopark..ozel guvenlik,sitenin kendi boyacisi,elektrikcisi,tesisatcisi vs vs..Sanirim 460 tl boyle bir hizmet almak icin cok degil su zamanda..
    Yonetimi site sakinleri yapiyor bu arada..

Sayın Sugosu,

Mesele aidatın yüksekliği değil, toplanan aidatın hakkının verilip verilmemesidir. Sizin verdiğiniz örnekteki otopark ödemesi çok isabetli değil. Siz evi alırken otoparkın parasını ödediniz zaten. Şu anda otoparkla ilgili ödemeniz aydınlatma, temizlik ve güvenlik giderleri ile sınırlıdır. Otopark ve yaya girişleri abartılı sayıda değilse bu masraflar zaten araç başına 40-50 TL'yi geçmez.

Site yönetiminde site sakinleri varsa içiniz rahat olabilir. Ödediğiniz 460 TL'nin hakkını alıyorsunuzdur büyük ihtimalle. Bizim yukarıda bahsettiklerimizin sizin örnekle bir ilgisi yok.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Sayfa 524/1014 İlkİlk ... 24424474514522523524525526534574624 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •