Sayfa 525/993 İlkİlk ... 25425475515523524525526527535575625 ... SonSon
Arama sonucu : 7937 madde; 4,193 - 4,200 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVIII

1. Gelecekte hukuki düzenlemeler özgürlükler olursa DNA testi ile bu çözülür.

2.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Gelecekte hukuki düzenlemeler özgürlükler olursa DNA testi ile bu çözülür.
    keşke olay ulu hakana kadar gelip dayanmasaydı, hoca soyundan gelmek çok zoruna gider bazılarının..

3.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    keşke olay ulu hakana kadar gelip dayanmasaydı, hoca soyundan gelmek çok zoruna gider bazılarının..
    Bu konu ile ilgili İlber Ortaylı Murat Bardakçı gibi bir sürü eser var. Sultan İbrahim in dönemi ayrıntılı anlatıyor. O dönemde Varvarlı paşa ve ipşir paşa olayı var. Evliya Çelebi de yazmış.

4. Malumunuz ambalaj üreticisiyim.ambalaj diyip geçmeyin,özellikle benim gibi gıda ambalajı.
    Ana Hammaddem karton.4-5 ay evveline dek tonuna 23-24 bin tl verdiğim bile oldu.şu an tonu 13.000 tl.
    Ancak gelin görün ki bir kuruş fiyat indiremiyoruz.sektörümde ambalajcısından cafesine, pastanesine devamlı zam.unun çuvalı 500-550 tl iken fırınlar zam yaptı en son ekmeğe.şu an un 340 tl tmo destekli.ülke de üreticinin tek derdi işletme maliyetleri.faturalar, sgk , kiralar, eleman giderleri aldı başını gitti.hammaddeciden çok elemana, sgk ya , faturalara ödeme yapıyor bugün tüm işletmeler.
    Sadece bilginiz olsun diye yazdım.

Özet; hammadde fiyatları nerdeyse %50 düştü ancak fiyatları indireni .ikiyolar.

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku

Özet; hammadde fiyatları nerdeyse %50 düştü ancak fiyatları indireni .ikiyolar.
    Kısaca üretici ve esnaf vatandaşı düdüklemekten çok hoşlandılar ...Grup yapıyorlar ...

6.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Kısaca üretici ve esnaf vatandaşı düdüklemekten çok hoşlandılar ...Grup yapıyorlar ...
    Hayır , üretim aşamasında yapılan ekstra kar devlete gidiyor enerji vergi ve işletme maliyetleri olarak.

7. Şiir gibi bir ŞEHİR ❇️🌼❇️...
    ...
    https://youtu.be/gdsi0zYTzQk

8. Üretim aşamasındaki kar vergiye değil bence TV reklam ana sponsorluklarına bilbord ve metro Marmaray reklamlarına gittiğini görüyorum ben çevremden .

Eleman masrafı %5 -10 bile değil bu firmaların acaba farklı bir Türkiye’de mi yaşıyorum

Sayfa 525/993 İlkİlk ... 25425475515523524525526527535575625 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •