Sayfa 525/759 İlkİlk ... 25425475515523524525526527535575625 ... SonSon
Arama sonucu : 6069 madde; 4,193 - 4,200 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1. bu arada bu gün şirket ile görüştüm...şirket oldukça olumlu konuştu...geçen yılın aynı çeyreğinden daha iyi bir bilanço bizi bekliyor diyebilirim...zaten tahminlerim de o yönde idi...aşağı yukarı tahminlerim tutacak...geçen yıldan daha iyi olacak ama ne kadar daha iyi onu bilmiyorum...acaba süpriz bir bilanço da yollayabilir mi ?? işte o belli olmaz...

şirket ile görüştüğümde ülkemizdeki ekonomik krizden etkilenip etkilenmediğimizi sordum...biz hiç etkilenmedik dedi..çünkü biz ihracatçı bir firmayız dedi..ama ben bilançoya baktığımızda ihracat miktarının çok az olduğunu gördüğümüzü söyledim...kendileri de ihracatı iştiraklerinin aracılığı ile yaptıklarını söylediler..çoğunluk ihracat oluyormuş...rakamları sordum bunu tam olarak söyleyemeyeceğini söyledi...herhalde öyle bir ayrım yapmak zor olmalı...

aylar sonra tekrardan blcyt şirketi yatırımcı ilişkilerinden bayanın sesini duymak çok güzel bir duygu idi..çünkü geçmişte de her aradığımda doyurucu cevaplar vermişlerdi..hiç yuvarlak ve kaçamak cevaplar vermiyordular...bu konuda onlara tüm yatırımcı dostlarım adına teşekür ediyorum...sağolsunlar var olsunlar...ben onlara başarılarının devamını diliyorum..

başka şirketleri aradığımızda neredeyse dayak atmadıkları kalıyordu..blcyt gerçekten de profesyonel ve yatırımcı dostu..balık baştan kokarmış...iyi bir patronu olanın iyi de personelleri oluyor...tekrardan tebrikler...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. şirket ile görüştüğümde şirketimizin ederinin neden bu kadar düşük olduğunu söyledim..kendileri de bana hak verdiler...şirketin bu aralar borsa fiyatına herhangi bir müdahaleleri olup olmayacağını sordum...şu anda yok dediler...ama ileride müdahale edebilirler izlenimi edindim...çünkü kendileri de gerçekten de bu fiyatlardan memnun olmadıkları izlenimi edindim..

bakalım bilançomuz nasıl gelecek...bu baskı nereye kadar devam edecek ??
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. ekonomik krizin sert vurduğu ülkemizde şu anda borsada bulunan şirketlerin çok büyük bir kısmı kötü bilançolar yolluyorlar...bu kötü ortamda geçen yıla göre daha iyi bilanço yollayacak şirketlere ileriki günlerde kayışlar olacaktır..eğer ki süpriz güzel bilançolar yollamayı başarabilen şirketler olursa bunlar her türlü kötü endekste dahi piyasadan pozitif ayrışmayı becereceklerdir..

bu kötü ortamda cirosunu ve karını artırmayı başarabilecek hisseler dimdik ayakta kalacaklardır...umarım en kısa sürede blcyt hakketiği fiyatlara ulaşır...

4.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    bu arada bu gün şirket ile görüştüm...şirket oldukça olumlu konuştu...geçen yılın aynı çeyreğinden daha iyi bir bilanço bizi bekliyor diyebilirim...zaten tahminlerim de o yönde idi...aşağı yukarı tahminlerim tutacak...geçen yıldan daha iyi olacak ama ne kadar daha iyi onu bilmiyorum...acaba süpriz bir bilanço da yollayabilir mi ?? işte o belli olmaz...

şirket ile görüştüğümde ülkemizdeki ekonomik krizden etkilenip etkilenmediğimizi sordum...biz hiç etkilenmedik dedi..çünkü biz ihracatçı bir firmayız dedi..ama ben bilançoya baktığımızda ihracat miktarının çok az olduğunu gördüğümüzü söyledim...kendileri de ihracatı iştiraklerinin aracılığı ile yaptıklarını söylediler..çoğunluk ihracat oluyormuş...rakamları sordum bunu tam olarak söyleyemeyeceğini söyledi...herhalde öyle bir ayrım yapmak zor olmalı...

aylar sonra tekrardan blcyt şirketi yatırımcı ilişkilerinden bayanın sesini duymak çok güzel bir duygu idi..çünkü geçmişte de her aradığımda doyurucu cevaplar vermişlerdi..hiç yuvarlak ve kaçamak cevaplar vermiyordular...bu konuda onlara tüm yatırımcı dostlarım adına teşekür ediyorum...sağolsunlar var olsunlar...ben onlara başarılarının devamını diliyorum..

başka şirketleri aradığımızda neredeyse dayak atmadıkları kalıyordu..blcyt gerçekten de profesyonel ve yatırımcı dostu..balık baştan kokarmış...iyi bir patronu olanın iyi de personelleri oluyor...tekrardan tebrikler...
    Ben patronun gayet şeffaf ve dürüst olduğunu düşünüyorum..aynı zamanda temettüsü güzel bir beklenti oluşturmuştur..bilici yatırım holding’in karlılık ivmesini sürdüreceğini umuyorum...

5. file:///C:/Users/dunya/Downloads/Tekstil%20%C4%B0hracat%20Kay%C4%B1t%20Rakamlar%C4% B1%20-%20%C5%9Eubat%202019.pdf

bu arada ülkemizin 2019 yılı ocak ve şubat aylarında tekstil ürünleri ihracat miktarı geçen yılın aynı ayına göre ocakta %3,7 ,şubatta ise %6,6 azaldığı bilgisini bir dostum benim ile paylaşmıştı...

olumlu da olsa olumsuz da olsa bilgi saklamadan paylaşmak şefaf olmamızın gereğidir...

ülke olarak ihracatta bir gerileme olmuş olabilir ama blcyt ın ürünleri genelikle çok kaliteli ürünlerdir ve bu ürünleri alanlar genelikle elit müşterilerdir...o yüzden de bu gerilemeden blcytın ihracatının etkilenmemiş olma ihtimali var..

bir dahaki aramamda bunu da şirkete soracağım...bakalım bana neler anlatacaklar...

6. 1.62 den çok cimrisin ..

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    file:///C:/Users/dunya/Downloads/Tekstil%20%C4%B0hracat%20Kay%C4%B1t%20Rakamlar%C4% B1%20-%20%C5%9Eubat%202019.pdf

bu arada ülkemizin 2019 yılı ocak ve şubat aylarında tekstil ürünleri ihracat miktarı geçen yılın aynı ayına göre ocakta %3,7 ,şubatta ise %6,6 azaldığı bilgisini bir dostum benim ile paylaşmıştı...

olumlu da olsa olumsuz da olsa bilgi saklamadan paylaşmak şefaf olmamızın gereğidir...

ülke olarak ihracatta bir gerileme olmuş olabilir ama blcyt ın ürünleri genelikle çok kaliteli ürünlerdir ve bu ürünleri alanlar genelikle elit müşterilerdir...o yüzden de bu gerilemeden blcytın ihracatının etkilenmemiş olma ihtimali var..

bir dahaki aramamda bunu da şirkete soracağım...bakalım bana neler anlatacaklar...
    Az önce şirketi aradım yatırımcı ilişkilerinden şerife eda hanım..bu raporu kendisinin de gördüğünü kendilerinin bu durumdan etkilenmediklerini tam tersi ciro da ve karlılıkta artış meydana geldiğini dolayısyla iyi bir rakam sunacaklarını belirtti..aramadan evvel uzun konuşmayı planlayarak ağzından laf almayı düşünmüştüm ancak kendisi çok net ve samimi bilgi verince fazlasıyla tatmin oldum..

8. çaktılar malı hadi hayırlısı hiçde hayırlıya benzemiyor ama bakalım.

Sayfa 525/759 İlkİlk ... 25425475515523524525526527535575625 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •