Sayfa 526/861 İlkİlk ... 26426476516524525526527528536576626 ... SonSon
Arama sonucu : 6883 madde; 4,201 - 4,208 arası.

Konu: BANVT - Banvit

1. Yazık ettiler onca ky..:(
    Yatırım Tavsiyesi Değildir..

2. 15 kademe verdi şuursuz tavuk kapanış seansında. Yuhh..

3. Ağlamak istiyorum artık ya. Şaka mısınız siz kardeşim taşşak mı geçiyorsunuz. Banvitin fabrikası havaya uçtu da haberimiz mi yok. Bütün dükkanlarını kapatan soktuğumun bimeksi bile bu kadar istikrarlı düşmedi ya. 3 aydır her gün kesintisiz düşen hisse mi olur lan

******* borsanizi da yatırımınızı da. Bilanço okuyarak hisse alın derler birde. Ulan bu bilanço kimde var lan ocağına soktuklarım. Soktuğumun yataşı 2 den 36 oldu F/K sı 20+ larda. ******* sizin yapacağınız işi

4.  Alıntı Originally Posted by KFAT4 Yazıyı Oku
    Ağlamak istiyorum artık ya. Şaka mısınız siz kardeşim taşşak mı geçiyorsunuz. Banvitin fabrikası havaya uçtu da haberimiz mi yok. Bütün dükkanlarını kapatan soktuğumun bimeksi bile bu kadar istikrarlı düşmedi ya. 3 aydır her gün kesintisiz düşen hisse mi olur lan

******* borsanizi da yatırımınızı da. Bilanço okuyarak hisse alın derler birde. Ulan bu bilanço kimde var lan ocağına soktuklarım. Soktuğumun yataşı 2 den 36 oldu F/K sı 20+ larda. ******* sizin yapacağınız işi
    Kitapsız şerefizler sanki gavur malı verdikçe veriyor kim ki bu operasyon çocuğu maliyeti ne , bu hızla nereye gelecek. S.ktumun şirketi açıklama da yapmıyor .

5.  Alıntı Originally Posted by EKO78 Yazıyı Oku
    Sayın keko geçen gün marketdeki tavuk fiyatlarinin öneminden bahsetmistiniz ve yanlis hatirlamiyosam 6.25 gibi fiyatlar söylemistiniz ben haftasonu bir market zincirince fiyat kontrolü yaptim 7.95 tl kdv dahil etiket vardi. 7.36 kdv haric fiyata denk geliyor. Fiyatlarda bir artis olabilir mi??
    dostum bilmiyorum ama bu gün yolumun üzerindeki markete tekrardan bakarım...en son bir hafta önce almıştım ve fiyatı 6,25 tl idi...bir de yanında ilk defa gördüğüm ak tavuk markası vardı...onun da fiyatı 5,95 tl idi...görünüşü de güzel görünmesine rağmen ben banvit aldım...batmanda bir kaçtane markete baktım hepsi de banvitleri kampanyaya koymuşlardı ve de uygun satıyorlardı...

bilmiyorum batmandaki fiyat ile diğer illerdeki değişir mi ??
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6.  Alıntı Originally Posted by KFAT4 Yazıyı Oku
    Hissenin ederi normal şartlarda F/K ile hesaplanabilir. Yani karın toplam hisseye bölünmesi yoluyla hisse başına kazancına bakılır. Banvitin hisse başına kazancı 2.5 tl. Piyasa şartlarında düzenli temettü veren hiçbir şirketin F/K sı 10 un altında olmaz. Banvit ise uzun zamandır F/K sı 7 lerde. Nedeni de iş bankasının sürekli satış yapması. Normal şartlarda banvitin ederi bugün için en az 25 tl.

Banvit bu sene kâr dagitmayacak. Bu yil ki kârını geçmiş dönem zararlarına saydılar ve geriye 14 milyon tl kaldı. Sirket bu parayi da finansman bulundurmak için dagitmayacak. Banvit kar dağıtımına en erken önümüzdeki sene başlayabilir. Eğer birinci çeyrek kârı en az geçen sene kadar gelirse fiyatı sert bir şekilde yukarı tırmanır. Geçen seneden daha yüksek gelirse 30 lu rakamlar konuşulur. Genel kuruldan sürpriz bir pozitif karar beklemiyorum.

Bence hisseyi etkileyecek tek önemli haber birinci çeyrek bilanço sonucu. O saate kadar iş bankası satışlarını sürdürdüğü sürece hissede bir hareket beklemiyorum. Yatay harekete devam edecektir.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    koyu renk ile belirlediğim yorumun bu gün aynı karı getirecek bir hisse için doğrudur...yani banvit 2018 yılında da 254 miyon kar getirecekse hissenin olması gereken fiyatı 20-25 tl dir...ama borsa bu güne değil yarına bakar...banvitin bu yüksek cirolara rağmen çeyreklerde 37 milyon civarı kar getirme ihtimalini hiç düşünüp buna göre hesap yaptınız mı ?? eğer böyle bir şey olsa o vakit hissenin ederi ne kadar olur ??

işte bu gün piyasa banviti bu günün fiyatı olan 20-25 tl lere getirmiyorsa söylediğim ihtimalden dolayı getirmiyor...iş yatırım bu ihtimale göre satış yapıyor...banviti çeyrek çeyrek takip etmek gerekiyor...birinci çeyrekte 2017 yılının birinci çeyreğindeki gibi 30 milyon kar getirecek mi ?? eğer getirirse ve hatta daha fazlasını getirirse o vakit hisse moral bulup toparlanacaktır...birinci çeyreği bu şekilde teyit ettikten sonra bu sefer de en önemlisi olan ikinci çeyreği takip etmek gerekiyor..çünkü en kritik olanı budur...2017 yılı ikinci çeyrekte tam 70 milyon kar getirmiş idi...asıl sınav o vakit olacak...market fiyatlarını doğru takip edebilirsek aslında önceden bir öngörümüz olacaktır...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Alıntı Originally Posted by m_tech Yazıyı Oku
    Kitapsız şerefizler sanki gavur malı verdikçe veriyor kim ki bu operasyon çocuğu maliyeti ne , bu hızla nereye gelecek. S.ktumun şirketi açıklama da yapmıyor .
    gavur aldı iyice gavur oldular. 1 aydır yazıyorum. banvite, spkya, bimere.
    spk ve bimerden olağan cevaplar geliyor. banvit şeyine bile sallayıp cevap bile vermiyor. bunlar hakikaten operasyon çocuğu olmuş ortaklarım. zarar büyük Allahlarından bulsunlar.

8. geçmişte temel analizi yeni yeni öğrendiğimizde hisselerin neden değerine girmediğini veya bazı hisselerin neden temel ederinin üzerine çıktığını anlayamıyorduk...ama işin püf noktası gelecek beklentisidir...piyasalar ve tahta yapıcılar buna göre hareket ediyor...diyelim ki hisseyi 25 tl ye çıkardılar sonra da 2018 ilk çeyrek karı düşük geldi atıyorum 25 milyon...o vakit hangi tahta yapıcı bunun altında kalkabilir ??

tahta yapıcılar da ters köşe olmamak için ince eleyip ince dokuyorlar...bu iş yatırım ısrar ile satıyorsa bu riski almak istemediğindendir...
    ne yazık ki sürekli banviti de izliyorum ..düşüşleri üzüntü vericidir...16,64-17,50 destek bandının en dibine gelmiş durumda...umulur ki buralardan tepki versin...vermezse ve iş yatırım satış baskısını sürdürürse daha da düşme ihtimali olur...

Sayfa 526/861 İlkİlk ... 26426476516524525526527528536576626 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •