Sayfa 526/653 İlkİlk ... 26426476516524525526527528536576626 ... SonSon
Arama sonucu : 5221 madde; 4,201 - 4,208 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Sene 2002 ..
    Forunlarda Finansbankin yuksek kar aciklayacagi konuşuluyor.
    Mantikli geldi Aldım.. 20000 usdlik..
    Bilanco aciklandi.. %30 kardayim.. basladilar satmaya..
    Neymis beklenti alinir gerçekler satılırmis.
    F/k=1 olacak şekilde bir kardi..
    Ne Mantiksizlik dedim ama psikolojime yenik düşüp sattim
    3 yil sonra özyegin amcamiz bankayi satti
    Yaklasik 40 kat usd katina
    Akbank in aktif toplamina bir bakin
    Dunyada milyar usd artık buyuk bir para değil.. Turk şirketleri bedavanin bedavasinda..
    Ekrana bakıp birilerinin algılarinizla oynanmasına izin vermeyin.
    Hayatta ortalama 15 yilda gelen bir fırsat gelmiş..
    Değerini bilin
    Sn.Miami,Yorumunuza aynen katılıyorum,ancak , tam 21 ay önce aldığım akbnk,ler hiç alış satış yapmadan 2 temettü almama rağmen dolar bazında halen zarardayım.bu kadar kar fakat ilginç..getiri çok çok az...ancak halen umutluyum ve 12 ay daha beklemeyi düşünüyorum...Herkese bol kazançlar...iyi geceler..

2.  Alıntı Originally Posted by kingboy Yazıyı Oku
    Sn.Miami,Yorumunuza aynen katılıyorum,ancak , tam 21 ay önce aldığım akbnk,ler hiç alış satış yapmadan 2 temettü almama rağmen dolar bazında halen zarardayım.bu kadar kar fakat ilginç..getiri çok çok az...ancak halen umutluyum ve 12 ay daha beklemeyi düşünüyorum...Herkese bol kazançlar...iyi geceler..
    Ben Mevcut hükumetin seçimde kaybedeceğini düşünüyorum. O zamana kadar alımlara devam edicem..

Umarım hepimiz kazanırız..

3.  Alıntı Originally Posted by OZDEMIR1 Yazıyı Oku
    Yazilarimi alintilamis olmaniza memnun oldum.En azindan siz de dahil herkes tekrar okuma ve yorumlama imkani bulacak.Gelecek olan kar rakamini ongorup/bilenler acaba nereden bosaltacaklar demisim. Sonucta bugun ben ve duygum09 arkadas ne yazdiysa yasandi.Baska topikte olsa tebrik alacak olan isabetli yorumlar burada tepkiyle karsilandi.Yasiniz 60 madem.sizi vicdaninizla basbasa birakiyorum.Konu kapansin lutfen.
    Yazdıklarınızdan kesitler. Bu nasıl bir üsluptur. Ayrıca Akbank’ta bir yerden sonra yön yukarı olsa da yine haklı mı çıkacaksınız? Size kimse bilanço ertesi fiyat kesin artar demedi. Bu güzel bilanço fiyatlanmadı dediler ki fiyatlanmadı zaten. Isctr ve Ykbnk yıl başından bu yana endeksi yenerken, Akbnk endekse yenilmiş. Hem karlılık hem özsermaye artışı beklenenin ve endeksin üstünde. Neyin fiyatlaması bu.

“ Al bir tane daha iste”

“ Yorumunuz cok net.Tabii anliyabilene”

4.  Alıntı Originally Posted by OZDEMIR1 Yazıyı Oku
    Arkadasim bilanco sonrasi kar satisi ima etmisim.Sonradan artmaz dememisimki zaten siz nasil anliyorsunuz oyle.Bir noktadan sonra yon yukari olsa yinemi hakli cikacaksiniz diyorsunuz.Ben zaten bir noktadan sonra donecek anlaminda alim icin uygun noktayi bekliyorum yazmisim.Orta ve uzun vade hisseyi bende begeniyorum demisim.Lutfen yazilanlari en basindan beri okuyup takip etmeden gelenler yorum yazip konuya mudahil olmasinlar.Lutfen uslup ve seviyeyi onemsiyorsaniz gidin ilk basa tam okuyun.Bilanco sonrasi kar satisi bekledigimi ima ettigimde boyle insanlara neden cevap yaziyorsunuz?bos zamaninizmi cok? seklinde yapilan satasmaya ve sonrasinda sef arkadasin yaptigi,hisseyi alamamis simdi tu kaka diyor diyerek attigi iftirayi okuyarak gel.Uslup u onemsiyorsaniz ilk satasmayi baslatanlara ve o arkadaslarin yazdiklarinada soyleyecek bir kac lafiniz olsun.Bilanco geldi beklenti bitti.Simdi kar satislari gelmesi muhtemel seklinde yapilan bir yorumun neresinde art niyet var.Yazdiklarimiz birebir yasanmasa artik neler diyecektiniz kimbilir.PES KI NE PES.Elinizi vicdaniniza koyun sonra yorum yapin.
    Elimi vicdanıma koydum ve bilanço sonrası akışı baştan sonra okudum. “ Yorumunuz cok net.Tabii anliyabilene” diyerekten karşı düşüncedekilerin idrak kapasitelerinin düşük olduğunu ima ederek ilk sıkıntılı ifade sizden gelmiş. Bu arada sizin de dediğiniz gibi sizlere karşı sıkıntılı ifadeler de var ama o sözlerin gittiği yer ben değilim ve bu başlığın yönetici ben değilim ki tepki vereyim.

Bilanço sonrası fiyatın düşmesinin, bilançonun fiyatlandığına kesin kanıt olmayacağına dair bir ters örnek vereyim. Elimdeki bir hisse Ukrayna muhabbeti nedeniyle yaşadığı dipten %30 yükseltmişti. Çok iyi bilanço getirmesine rağmen ertesi gün %3.5 düşürdüler. Daha sonrasında ise son düştüğü yerden inişli çıkışlı olarak %39 yukarısına kadar gitti. Akbank için de böyle olacak demiyorum, tek dediğim getiri olarak endeksin gerisinde kalan ama karlılık ve özsermaye artışı olarak hem beklentinin hem de endeksin üstüne çıkan Akbank, bilanço fiyatlamasını bence yapmadı. Bundan sonrasını piyasa bilir.
    Son düzenleme : meteor78; 29-04-2022 saat: 09:17.

Alıntı Originally Posted by duygum09 Yazıyı Oku
    kar çoktan biliniyor, sadece küçük yatırımcı şimdi öğrenecek .
    boşuna bu kadar yükselmedi. ytd
     Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    ilk yazan arkadaş, ky yeni öğrenecek diyor. bu arkadaşta destek verip, gelecek karı önceden bilip yükseltenler malı verecekler diyor. bu kar zaten bekleniyordu diye yazdığımda, lafı değiştirip simitçi dahi duymuştu diyor.
    forumun en eski birkaç kişiden biriyim. böyle seviyesiz çok kişi gördüm. ben hancıyım , seviyesizler yolcu.
     Alıntı Originally Posted by duygum09 Yazıyı Oku
    bu ne kibir
    ky yeni öğrenecek dediğinize göre, siz de hisseyi iyi takip etmeyenlerdensiniz.
    forumun en eskisi olmam mı kibir? ben hancıyım sizler yolcu demem mi kibir? bir hisseye yeteri emeği verip takip etmiyorsanız, yolcu olursunuz. bu forumun ilk günlerinden beri yazıyorsam, borsadaysam, hancıyım.
    bu ne densizlik

Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    borsa böyle bir yerdir: elinde varsa pozitif bakarsın. bir nedenle alamamış, hisse yükselmiş ise tu kaka olur.
     Alıntı Originally Posted by OZDEMIR1 Yazıyı Oku
    Al bir tane daha iste.Yurdum insani gelde cevap yazma.Kim hisseye tu kaka demis arkadasim? Bilancosu geldikten sonra kar realizasyonu yasanabilirmi acaba? diye sorulayan birisi icin su yaptiginiz gereksiz yorumlara bakin.
     Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    Yazdıklarınızdan kesitler. Bu nasıl bir üsluptur. Ayrıca Akbank’ta bir yerden sonra yön yukarı olsa da yine haklı mı çıkacaksınız? Size kimse bilanço ertesi fiyat kesin artar demedi. Bu güzel bilanço fiyatlanmadı dediler ki fiyatlanmadı zaten. Isctr ve Ykbnk yıl başından bu yana endeksi yenerken, Akbnk endekse yenilmiş. Hem karlılık hem özsermaye artışı beklenenin ve endeksin üstünde. Neyin fiyatlaması bu.

“ Al bir tane daha isteâ€

“ Yorumunuz cok net.Tabii anliyabileneâ€
    öncelikle meteor'a teşekkür ederim.
    üstte yazdığım yazı "borsa böyle bir yerdir: elinde varsa pozitif bakarsın. bir nedenle alamamış, hisse yükselmiş ise tu kaka olur."
    herhangi bir yazıdan alıntı yapılarak yazılmadı. genel bir tanımlamaydı. benimde elimde olmayan hisseler yükseldiğinde, alma niyetim vardıysa hoşuma gitmez.
    arkadaşın yazdığı; “ Al bir tane daha isteâ€, yurdum insani, gereksiz yorumlar...
    diğer gereksiz yazılar bundan sonra. forumdaki arkadaşlardan bu gereksiz polemiklerden dolayı özür dilerim. lakin cevap vermemekte olmazdı.

7.  Alıntı Originally Posted by duygum09 Yazıyı Oku
    bilanço çok iyi diye dün akşam gaz verenlerin sayesinde bu sabah 30 kademe yukarıdan sattılar. Şimdi 1 ay sonra bak nasıl yükselecek demekte nedir. ytd
    Dün kim gaz verdi bilmiyorum ama ben bazı yorumlar sayesinde 2.62 FK 'nın bile altına bedavadan mal alma şansı yakaladım. Lütfen devam edin. Bugünde kendi adıma alıma devam etmeyi düşünüyorum.

y.t.d.

8. Kimse mükemmel bilanço uçacak kaçacak demediği halde bir gerilim oluştu. Burada sadece FK bazlı tarihi dibini gördüğünden bahsettik.

Ayrıca dün sabah yükselip düşen sadece Akbank mıydı? Alla alla Şişe'yi takip ediyordum 50 kademe verdiler zirveden. Hayret genel bir düzeltme miydi yoksa )

Neyse herkes kendi kararını kendisi verir. Herkese bol kazançlar dilerim.

Sayfa 526/653 İlkİlk ... 26426476516524525526527528536576626 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •