Onemli Gunler Banner
Sayfa 527/792 İlkİlk ... 27427477517525526527528529537577627 ... SonSon
Arama sonucu : 6336 madde; 4,209 - 4,216 arası.

Konu: BUCIM - Bursa Çimento

1.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Merhuma ve cumle gecmislerimize allahtan rahmet diliyorum.

Varisleribu hisseleri de kapsayan veraset intikal beyannamesi ve vergisi verecek.

Bu hisseler nominal değerden mi, piyasa degerinden mi, edinildigi tarihteki degerinden mi?
    Hangi degerden veraset vergisine konu olacak?

Bilen var mı ?
    Ölüm tarihindeki borsa kapanış fiyatı.

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Eskileri karıştırırken karşıma BURSA ÇİMENTO FABRİKASI ANONİM ŞİRKETİNİN 30.03.2006 TARİHİNDE YAPILAN ORTAKLAR OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTI TUTANAĞI bir bölüm

Metin İNAL ile İsmail TARMAN söz istedi. Divan Başkanı; Metin İNAL’ı kürsüye davet etti.

Metin İNAL; Bursa Çimento Fabrikası A.Ş. hakkında faaliyet raporundan bilgiler sundu. Şirketin 2005 yılı performansından övgüyle bahsederek iştirakleri ve güçlü mali yapısıyla sıradan şirketler sınıfından çıkarak holdingleşme yolunda ilerlediğini söyledi. %50 net temettü oranının mümkünse en az %60’a çıkarılmasını talep etti.

Söz alan İsmail TARMAN; 2005 yılında Bursa Çimento Fabrikası A.Ş.’nin başarılı olduğunu, ancak bu başarının sektörün içinde bulunduğu aşırı talep ortamından kaynaklandığını söyledi. 2000 yılında klinker üretim kapasitesinin 3,5 milyon tona artırılması için döner fırın yatırımı yapılması önerisinde bulunduğunu, ancak bu önerisinin kabul edilmediğinden bahsederek, önerdiği yatırımın
    gerçekleşmiş olması halinde bilanço karlılığının 80 milyon dolar mertebesine gelebileceğini söyledi. Çemtaş A.Ş.’nin borsada Bursa Çimento Fabrikası A.Ş. hisse senedi alımlarını eleştirdi.Şirketlerde çalışan personel isimleri ile bunlara ödenen ücretler, kullandıkları binek araçları ile ilgili detaylı bilgiler istediğini belirtti.

Kendisinin ve ailesinin, Şirkete %19 oranında ortak olduğunu söyleyerek, “hisselerime yabancılar talip ancak ben satmak istemiyorum. Satmak istemediğimi de size somut bir şekilde ortaya koyarım.Gerekirse yönetime karşı hisselerimi 20 sene satmamak üzere taahhütname imzalarım. Gerekirse cezai şart da koyarım. Ben %19 hisseye sahibim ama yönetim kuruluna giremiyorum.†Dedi.
    Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Koordinatör Burhan EVCİL söz alarak, Metin İNAL’ın soru ve
    isteklerine cevaben; 2006 yılında yapılması planlanan yatırımlar ve Roda Liman A.Ş.’ne olan 10 milyon
    USD.lik taahhüt nedeniyle daha fazla temettü dağıtılmasının mümkün olmadığını aksi halde yatırımların
    kısılması gerektiğini söyledi.

İsmail TARMAN’ın eleştirilerine yönelik olarak, “4 nolu çimento değirmeni yerine, eğer 3,5 milyon ton klinker üretim kapasitesine yönelik yatırım kararı alınsaydı, bu yatırımın bize maliyeti yaklaşık 100 milyon USD. mertebesinde olurdu. Bu yatırım neticesinde 2 milyon tonluk klinker üretim fazlası olurdu, bu üretim fazlası klinkerin ihracata yönlendirilmesi gerekirdi. Serbest piyasa koşullarında büyük miktarda ihracat yapılmaya çalışılması, satış fiyatı ve maliyetler bakımından ne ülkeye ne de Şirketimize bir menfaat getirmezdi. Fevkalade atıl bir kapasiteye yönelik hatalı bir yatırım olurdu.â€Dedi.

İsmail TARMAN tekrar söz alarak Burhan EVCİL’in sözlerine katılmadığını söyledi. Raci ARSLAN söz alarak, kendisinin yönetimde olmadığı 6 sene evvel hisse senetleri değerinin çokdüşük olduğu yönünde eleştirilerde bulunduğunu ancak o günden bu yana kendisinin de içindebulunduğu yönetimin çok yerinde kararlar almak suretiyle, hisse senedi değerinin artmasına katkı sağladığından bahsetti. Çemtaş A.Ş.’nin, borsada Bursa Çimento Fabrikası A.Ş. hisse senetleri satın alması kararının bütün hissedarların menfaatlerini korumaya yönelik olarak alınmış ve çok yerinde birkarar olduğunu ifade etti.

'' Yatırım tavsiyesi Değildir ''

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye/İstanbul
    Gönderi
    3,499
    Burhan evcil bu it,e papuç bırakmadığı için görevden azledildi.bu işler yazma çizme ile olmuyor ..it ve Gökçeni k.y toplanıp geniş kapsamlı senelerdir yapılanları göz önüne koyacak bir dosya oluşturup muhebet hapis dahil yargılamalarını sağlamak..
    Hiç bir şey göründüğü gibi değildir...

4.  Alıntı Originally Posted by sulzer Yazıyı Oku
    https://invst.ly/aw59g

zırdelice bir hesap işte pek takılmayın siz tarihlere bakın ..?
    haziran sıcak olacak gibi ..
     Alıntı Originally Posted by sulzer Yazıyı Oku
    spek ve avanileri almışlar eline kemanı ky teline teline dokunuyor iyice sıkıştırmaya çalışıyor,da aslında sıkışan kendileri burda üçbeş yatırımcı tren,e binmiş her durakta spek kemanı biraz daha sert dokunuyor tellere,de biz ky diyorumki..?
    spek kardeş bu keman işi ile olmuyor eline kemençe al çalmaya başla yoksa her telde biraz daha mal kaptırıyorsun..
    HAZİRAN ayı sıcak olacak demiştik hesaplar dogru çıkacakmı. ..
    ZIR-DELİ Y.T.D

5. BURSA ÇİMENTO (BUCIM) Hisseleri Vefat eden ortağının ailesi her bir lotu 4 Dolardan yeni bir ortağa hisse devri söz konusu..BUCIM Hisseleri Tarihi Zirvelere Koşacak

böyle bir yalan fısıltı var,da bilemiyorum..?
    ZIR-DELİ Y.T.D

6. 2006 DA % 19, 2019 DA % 32,71.

İT iyi çalışmış.

Bu -büyük manüpülasyonları- olmadan olamaz. Mümkün değil.

Sn Carkos ' a katılıyorum.

Bu Borsa' yı dingonun ahırına çevirip, Yatırımcıyı uzaklaştırarak, Ülkeye bundan büyük zarar verilemez.

Ve bence TERÖR kapsamında değerlendirilmeli..

Dün NUH'ta, bugün BUCİM'de ...yarın bakalım nerde..?
    bir ecinni tayfası ortalıkta dolaşıyor gibi.... beyaa!
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

8.  Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku
    2006 DA % 19, 2019 DA % 32,71.

İT iyi çalışmış.

Bu -büyük manüpülasyonları- olmadan olamaz. Mümkün değil.

Sn Carkos ' a katılıyorum.

Bu Borsa' yı dingonun ahırına çevirip, Yatırımcıyı uzaklaştırarak, Ülkeye bundan büyük zarar verilemez.

Ve bence TERÖR kapsamında değerlendirilmeli..

Duraner Turizm, şirketi satma nedeni ile elinde bulunan 13.6 milyon adet Bursa Çimento hissesini, Bursa Çimento'nun ortağı İsmail Tarman'a sattı. Böylece Tarman'ın Bursa Çimento'daki payı yüzde 39.82'ye yükselmiş oldu.
    Konuyla ilgili KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:
    Duraner Turizm'den gelen satış açıklaması:
    07.05.2013 tarihinde sahibi olduğumuz Duraner Turizm İnşaat Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirketini satmamız sebebi ile şirketimizin sahip olduğu 13.649.790 adet Bursa Çimento Fabrikaları A.Ş. hisse senetlerini de satmış olduğumuzu, işlem sonrası pay oranımızın sıfıra düştüğünü bilgilerinize sunarız
    İsmail Tarman'dan gelen alış açıklaması:
    07.05.2013 tarihi itibarı ile Duraner Turizm İnşaat Pazarlama ve Ticaret A.Ş. şirketi paylarının tümünü tüm aktif pasifi ile birlikte devraldım. Adı geçen şirketin aktifinde 13.649.790, 75 adet bursa Çimento Fabrikaları A.Ş. hisse senedine de dolaylı olarak sahip olmuş bulunmaktayım. Bilindiği üzere daha önce 28.486.378 adet Bursa Çimento Fabrikaları A.Ş. payına sahip iken, devralma ile birlikte toplam 42.136.168,75 adet paya doğrudan ve dolaylı olarak sahip bulunmaktayım. Bu devir ile birlikte doğrudan veya dolaylı olarak sahibi bulunduğum Bursa Çimento Fabrikaları A.Ş. payları toplam sermayenin %39.82’sine çıktığını kamuoyuna bildiririm.
    kaç kuruşa almış 50 milyon $
    2013 de $ kuru ne kadar 1.90 tl x 50 =95 milyon tl hisse başı verdigi para 6.95 tl
    $ kuru olarak şimdi degerlendirirsek 5.80 tl x 50= 290 milyon tl
    13.649.790 adet hisse karşılıgı
    bucım şuanki piyasa degeri 424 milyon tl $ kuru olarak bakınca 73 milyon tl
    duraner İ.T iyi kazzık atmış..
    kurnaz kim acaba
    ZIR-DELİ Y.T.D

Sayfa 527/792 İlkİlk ... 27427477517525526527528529537577627 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız