Onemli Gunler Banner
Sayfa 528/1312 İlkİlk ... 284284785185265275285295305385786281028 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,217 - 4,224 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Ev sahibi olanlar oturduğu evi satsa. Eline geçen nakitin bir kısmıyla yeni evin peşinatı yapsa. Kalan miktarıda kredi çekse. Elindeki nakitleri borsaya yatırsa, çifte kazanabilir.

2. TL dolar karsisinda asiri degerlenince ne olurun cevabi

3.  Alıntı Originally Posted by regnar16 Yazıyı Oku
    Bende şuan evi satıp temettuye geçmeyi düşünüyorum. 30.000 lot isdemir alıp bundan sonraki yasantimi kiracı olarak yaşamayı dusunuyorum
    kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir öncelikle.

biri beni alıp geleceğe götürse borsaya yatırdığın hisse x2 ev alacak kadar artacak şeklinde görsem gelip yine oturduğum evi satıp borsaya giremezdim. girmezdim değil giremezdim.

oturulan ev satılıp, riskli sayılabilecek bir şeye para yatırma bizim neslin yetiştirilme kodlarında yok sanırım.

4.  Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
    Ev sahibi olanlar oturduğu evi satsa. Eline geçen nakitin bir kısmıyla yeni evin peşinatı yapsa. Kalan miktarıda kredi çekse. Elindeki nakitleri borsaya yatırsa, çifte kazanabilir.
    Aklım ve mantığım banada böyle yap diyor. Evi sat 3 yıllık kalan kredi borcunu(cüzi miktar) öde. Maaş boşa çıkart. Yeni evin peşinatını öde kalan parayı borsaya göm 10 yıl bekle. Akıl var cesaret yok.

5. Ev piyasasını düzeltmenin ve bunu kalıcı hale getirmenin bit kaç yolu var
    1- İnşaat malzemelerin ihracaatına acil kısıtlama getirilmeli
    2- Ev sahiplerine sahip oldukları ev sayısına göre kademeli ağır vergi getirilmeli ( efendim ikinci üçüncü evini eşinin çocuğunun akrabasının üzerine yapar demeyin şu anki toplumda kimse evini çocuğunun akrabasının üzerine yapmaz, o riski almaz geçin o işleri, adamın 10 tane evi var akrabalaramı paylaştıracak)
    3- Komik Rayiç bedel saçmalığı piyasaya yakın olarak düzenlenmeli, 1 evi olandan vergi alınmamalı 2. Evi olandan 2 ev vergisi 3. Evi olandan 6 ev vergisi, 4. Evi olandan 8 ev vergisi şeklinde katlayarak gitmeli
    4- Arsasına oturmak İçin ev yapana düşük faizli kredi verilmeli,kolaylık sağlanmalı, bu imkanlardan faydalanmak isteyen vatandaşlara 10 yıl satmama şartı getirilmeli, bu durumun ranta dönüşmesine fırsat verilmemeli
    5- İmarlı arsası olup ta boş duran yerlerin vergisi yüksek oranda artırılmalı, insanlar o arsalara ev yapmaya teşvik edilmeli, yapmayanlar ağır arsa vergisi ile ezilmeli

Kısacası, temel ihtiyaç olan barınma konusu Rant ve kazanç kapısı olmaktan acil olarak çıkarılmalı
    Mahallenin fırını çıkan ekmeği 3-5 kişiye satıyor, o 3-5 kişide mahalleye fahiş fiyattan ekmeği yaslıyor bunun gibi bir şey şu an ki durum, Temel ihtiyaçlar rant kapısı olmaktan çıkarılmalı

6. Dibin görüldüğünü sanmıyorum..
    Semtimde 3 yıl önce 100 bin dolar eden ev şu an 70 bin dolar, evet düşüş var..
    Fakat yine bugün 70 bin dolara satılacak bir daireyi 2001 yılında 8 bin dolara almış biri var ailemde..

100 bin dolar.. 70 bin dolar.. 8 bin dolar..

Tamam kabul, doların global değeri de eskisi gibi değil pek..
    Ama fark bu kadar çok olmamalı..
    Aynı ayarda daireler 20-30 bin dolar falan olursa o zaman "işte dip görüldü" derim ben..

Ah keşke olsa da meyveleri toplasak..

2017 den forumdan bir üyeden alıntı yaptım.Nostalji yapayım istedim.Başka bir amacım yok.

7.  Alıntı Originally Posted by brsci Yazıyı Oku
    2017 den forumdan bir üyeden alıntı yaptım.Nostalji yapayım istedim.Başka bir amacım yok.
    bugun bursada sinpas evlerinin orada yapılan evlere bakmaya gittik iş yerinden akadasla net 88 m2 ---fiyat 950 K civarı---yuzumuze bakmıyorlar.insanlar biribirini ezecek nerdeyse...biz bi arsaya bakalım dedik.10 dk sonra geldik.Aptmanda bos olan 2 dairede satılmıs---yeminlen yağmalıyorlar--- baska blokların satısa cıkmasını bekliyoruz.isim tel yazdırdık--satıscıyada bızı unutma-ilk bizi ara--ödüllendiririz dedik.Üstelik ben 2 arkadas 1 baska arkadaslarda bizede haber verin dediler.7-8 daire birden alacaz.üstelik dairelerde 36 ay sonra teslim...arsada beton sntrali var.----

Sayfa 528/1312 İlkİlk ... 284284785185265275285295305385786281028 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •