Onemli Gunler Banner
Sayfa 5288/7020 İlkİlk ... 428847885188523852785286528752885289529052985338538857886288 ... SonSon
Arama sonucu : 56156 madde; 42,297 - 42,304 arası.

Konu: Sanat Mozaik

1. Michael Cunningham’in romanindan uyarlanan, Meryl Streep, Julianne Moore ve Nicole Kidman’in basrollerini paylastigi romantik drama Saatler (The Hours) promiyerini 18 Aralik 2002’de Westwood, California’da yapti.

"Neyle baslarsan basla, sonunda elinde daha da azi kaliyor. Kahrolasi saf gurur ve aptallik… Her seyi birden istiyoruz degil mi? / No matter what you start with it ends up being so much less. Sheer fucking pride and stupidity... We want everything, don't we? / Il punto di partenza può essere anche alto ma finisce sempre col ridursi. L'orgoglio del cazzo allo stato puro. E stupidità... Noi vogliamo tutto, non è vero?"

2. Cate Blanchett, Liv Tyler, Elijah Wood, Ian McKellen ve Viggo Mortensen'in basrollerini paylastigi Yuzuklerin Efendisi: Iki Kule (The Lord of the Rings: The Two Towers - Il Signore degli Anelli - Le due torri) 18 Aralik 2002'de 18 ulkede vizyona girdi.

"Yeni bir gun gelecek. Ve gunes parladiginda, her seyi temizleyecek. Bunlar aklinda kalan hikayeler, bir anlami olan. Nedenini anlamak icin cok ufak bile olsan. Ama galiba, Bay Frodo, ben anliyorum. Artik biliyorum. O hikayelerdeki kisilerin geri donmek icin bir suru sansi olurdu, ama donmezlerdi. Ilerlemeye devam ederlerdi cunku tutunduklari bir sey vardi."

"A new day will come. And when the sun shines it will shine out the clearer. Those were the stories that stayed with you. That meant something, even if you were too small to understand why. But I think, Mr. Frodo, I do understand. I know now. Folk in those stories had lots of chances of turning back, only they didn't. They kept going. Because they were holding on to something."

3. Tas Devri, Ayi Yogi, Jetgiller'in yaraticisi, cizgi film yapimcisi, animator, senarist Joseph Barbera'nin olum yildonumu (18 Aralik 2006)

4. James Cameron’in yonettigi, Sam Worthington, Zoe Saldana ve Sigourney Weaver’in basrollerini paylastigi aksiyon-macera Avatar, 18 Aralik 2009’da Amerika, Turkiye, Danimarka,Norvec ve Finlandiya’da vizyona girdi.

"Bu isler boyle oluyor. Insanlar sizin istediginiz bir bok'un uzerinde oturuyorsa, onlari dusman yaparsiniz. Boylece sahip olduklarini ellerinden alma hakkini kendinize verirsiniz. / This is how it's done. When people are sitting on shit that you want, you make them your enemy. Then you justify taking it."

5. Cek tiyatro yazari, dusunce adami, Cekoslavakya eski Devlet Baskani Vaclav Havel’in olum yildonumu (18 Aralik 2011)

“Beni sevdigine inaniyorum! Senin sevme yeteneginden yoksun biri olabilecegine inanmiyorum! Sevgimle, senin icinde sevgi uyandiramayacagima inanmiyorum! Ben yalnizca senin iyiligini istiyorum! Sevmeyen bir insan, yarim insan sayilir. Kendi ozbenligimizi, ancak karsimizdaki kisi sayesinde kazaniriz.”

“I believe you do love me! I don’t believe that you are incapable of love! Idon’t believe that my love is incapable of awakening love even in you! I’mon your side. Without love no one is a complete person! We only achieve anidentity through the person next to us!”

“Iliskimize bir ad bulmaya calisman ve konumunu kurumlastirmak icin bitmek tukenmek bilmeyen cabalarin. Kendi alanini koruma bicimin ve bu alani, belli etmeden, ama surekli olarak genisletmeye calisman. Bunlar uzerinde hep tartisma geregi duyman. Butun bunlar ben de bir korunma istegi uyandiriyor. Cekingenligimle,asiri dikkatimle, belki biraz igneleyici tavrimla, bilincaltimda yatan senden etkilenme ve hatta benligimin somurgelestirilmesi korkusunu bastirmaya calisiyor gibiyim. Bu davranislarim yuzunden kendimi SIK SIK sucluyor degilim, ama bunlari engellemeye gucum yetmiyor.”

“Your ceaseless effort to give a name to our relationship, to make yourstatus somehow official, and the way you defend your territory while quietly but relentlessly trying to enlarge it – the way you have to discuss it endlessly– all that, quite naturally, makes me defensive. By my reserve, by wariness,perhaps even by a mild cynicism, I have been compensating for a subconscious fear of being manipulated, if not actually colonized – Ireproach myself bitterly for my behaviour but I can’t overcome it.”

6. Italyan aktris (Virna Pieralisi) Virna Lisi'nin olum yildonumu (18 Aralik 2014)

7. Macar asilli Amerikal, aktris ve televizyon yildizi Zsa Zsa Gabor'un olum yildonumu (18 Aralik 2016)

8. Dogun Gunu Cocugu

Steven Spielberg

Sayfa 5288/7020 İlkİlk ... 428847885188523852785286528752885289529052985338538857886288 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •