Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 532/1014 İlkİlk ... 32432482522530531532533534542582632 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 4,249 - 4,256 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Bu nasıl hesap? İstanbul ortalaması %39.7 ama bu ortalamayı geçen sadece Üsküdar ve GOP var.Şile'de istanbul'un ilçesi orası niye yok? Uydur kaydır bir liste olmuş.Şu piyasada sağlıklı bilgi almak ne kadar da zor.

2. İlanların çoğu yanıltıcı, bunu da dikkate almak lazım. Örneğin 'turizm imarlı' diye sunulan arazinin imarı olmadığı gibi başvurusu bile yapılmış değil. 'Turizm imarı alınabilir' diye ilan vermiş olsalar belki kabul edilebilir ama ilanın gerçekle ilgisi yok. Yolu var denilenlerin çoğunun 'kadastral (resmi)' yolu yok. Tarlanın içinden geçen traktör yollarını resmi yol gibi gösteriyorlar. 'Elektrik hattına yakın veya elektriği var' denilenlerin hiçbirinin elektriği yok. Kandırmak için mülkiyeti bana ait olan, benim yüz bin lira harcayarak 1 km. öteden getirdiğim elektrik hattının resmini koyuyorlar.

Iznik civari, bir arkadasin yazdiklari.

3.  Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Bu nasıl hesap? İstanbul ortalaması %39.7 ama bu ortalamayı geçen sadece Üsküdar ve GOP var.Şile'de istanbul'un ilçesi orası niye yok? Uydur kaydır bir liste olmuş.Şu piyasada sağlıklı bilgi almak ne kadar da zor.
    Buradan alınmıştır->
    https://www.kuveytturkozel.com.tr/Do...0raporu-EN.PDF

4.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    bi dakka ya kaçırıdm.. silinen yazının benim özelime gönderilmesi lazım

göremedim ne yazdığını ama her ne yazdıysa benim için sıkıntı yok, reelde tanıdığım bi arkadaş olduğu için hiç bi sıkıntı yok, istediğini yazar..
    yok yaw...sana silinecek ne yazayım...en fazla üzüntülerimi ifade ederim...kafası çalışan bir adamın at gözlüğü takması ve trollerle takılması üzer beni sadece.

ahmet e yazmıştım bir şeyler..silinecek bir şey de değildi...adam yüzüne tükürsen yağmur yağacak diyen türden olduğu için...aynı kafa devam...ne yazarsak yazalım aynen devam ediyor...tv yi çöpe attığını, aydınlanma çağına girdiğini yazmıştı...ben de ileri değil geri gittiğini yazmıştım.

şu hatay mevzusu ile ilgili de yazdığım bir post vardı...o da silinmiş..onun günahı neydi...özetle demitim ki, 100 gr beyni olan hatay ın yarısının satılamayacağını, coğrafyanın çoğunun mülkiyetinin devlette olduğunu, amanos dağlarını satmadıkça hatay ın çeyreğinin dahi satılamayacğını yazmıştım...bir de arkadaş mantıktan, matematikten dem vurur...dinime söven müselman olsa hikayesi.

5. internet, sosyal medya çer çöple dolu...100 lerce çöp arasından, işe yarar-elle tutulur bilgi, samanlıkta iğne aramak gibi...her türlü haber-bilgi vs check etmek gerek, teyitsiz hiç bir yazıya itibar edilmemeli...zaten toplumun kahir ekseriyeti okuduğunu anlamaktan, matematikten bihaber...böyle bir toplumu troller aracığıyla yönlendirmek, manipüle etmek de çok kolay.

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    yok yaw...sana silinecek ne yazayım...en fazla üzüntülerimi ifade ederim...kafası çalışan bir adamın at gözlüğü takması ve trollerle takılması üzer beni sadece.

ahmet e yazmıştım bir şeyler..silinecek bir şey de değildi...adam yüzüne tükürsen yağmur yağacak diyen türden olduğu için...aynı kafa devam...ne yazarsak yazalım aynen devam ediyor...tv yi çöpe attığını, aydınlanma çağına girdiğini yazmıştı...ben de ileri değil geri gittiğini yazmıştım.

şu hatay mevzusu ile ilgili de yazdığım bir post vardı...o da silinmiş..onun günahı neydi...özetle demitim ki, 100 gr beyni olan hatay ın yarısının satılamayacağını, coğrafyanın çoğunun mülkiyetinin devlette olduğunu, amanos dağlarını satmadıkça hatay ın çeyreğinin dahi satılamayacğını yazmıştım...bir de arkadaş mantıktan, matematikten dem vurur...dinime söven müselman olsa hikayesi.
    Sayın Cautinory,ben bahsettiğiniz arkadaşa uzun süredir yok hükmünde davranıyorum,başlarda renkli bir kişilik gibi gelmişti ama daha sonra anlık değişen fikirleri,söyledikleri ve yaptıkları arasındaki devasa farklar ve karşısındakine anlık hezeyanlarla yönelttiği garip ithamlar sonucu ,artık hiç bir mesajına cevap yazmıyorum sizde deneyiniz,çok faydalı...

7. Ruh sagligi pek iyi degil o arkadasin biraz anlayisli davransak, kalpler kirilmaz.

8.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    aslında fena rapor değil, piyasadaki bütün dataları koymuşlar..
    lakin sektörün nereye doğru gittiğine dair bir öngörü koyamamışlar

Sayfa 532/1014 İlkİlk ... 32432482522530531532533534542582632 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •