Sayfa 538/992 İlkİlk ... 38438488528536537538539540548588638 ... SonSon
Arama sonucu : 7929 madde; 4,297 - 4,304 arası.

Konu: PARSN - Parsan

1. Niye üstüne alındın ki?

5 yıl sonrasın için 300 milyon Usd ciro dolara da 40 tl hedef verdin. Rasyonel olması açısından 2001-2007 arası dolar tl grafiğini incelemeni öneririm...

100 milyar tl hisse hedefi verdin. 1,250 lira hisse fiyatı eder. Bin lirayı at 250'ye gitse zil takıp oynarız beraber.

bu hissede çok hayal kırıklıklarım oldu. Başka hisse fabrika kuruyorum der uçar bu uçmadı. Fabrikam bitti der uçar bu uçmadı. 2018'de uçacak gibi yaptı patron set koydu. Geçen sene yine 1 milyondan fazla lot sattı.

Arsa desen var. Yeni fabrika desen var. Kar artışı desen var. Savunma sanayi beklentisi var. Togg belki olabilir. Çinden uzaklaşmak isteyen avrupa var... Hersey var ama fiyat hareketi yok. Ben buna tilt oluyorum anlayın beni artık lütfen... En azından son çıkışta bi 44 yapıp 40 lirayı destek yapaydı sesim çıkmazdı yeminle... Bir hayal kırıklığının daha içindeyim...

Alıntı Originally Posted by Mao Yazıyı Oku
    Biraz karışık hesap oldu ilk başta aslında basit 150 milyon usd ciroya az kaldı seneye ben 200 bekliyorum (2022) savunma sanayide 100 m usd katkı sağlar kanımca bu işe verdikleri önemi 5 yıl öncesinden planladıkları için böyle düşünüyorum 300 milyon usd ile 5 yıl sonraki ciro 12 milyar TL 1 usd 40 TL ile hesaplar isek not olarak dursun yıl 2026 parsan piyasa değeri 100 milyar TL.

2.  Alıntı Originally Posted by deep Yazıyı Oku
    Niye üstüne alındın ki?

5 yıl sonrasın için 300 milyon Usd ciro dolara da 40 tl hedef verdin. Rasyonel olması açısından 2001-2007 arası dolar tl grafiğini incelemeni öneririm...

100 milyar tl hisse hedefi verdin. 1,250 lira hisse fiyatı eder. Bin lirayı at 250'ye gitse zil takıp oynarız beraber.

bu hissede çok hayal kırıklıklarım oldu. Başka hisse fabrika kuruyorum der uçar bu uçmadı. Fabrikam bitti der uçar bu uçmadı. 2018'de uçacak gibi yaptı patron set koydu. Geçen sene yine 1 milyondan fazla lot sattı.

Arsa desen var. Yeni fabrika desen var. Kar artışı desen var. Savunma sanayi beklentisi var. Togg belki olabilir. Çinden uzaklaşmak isteyen avrupa var... Hersey var ama fiyat hareketi yok. Ben buna tilt oluyorum anlayın beni artık lütfen... En azından son çıkışta bi 44 yapıp 40 lirayı destek yapaydı sesim çıkmazdı yeminle... Bir hayal kırıklığının daha içindeyim...
    Başkasına yazdığım cevabı alıntı yapıp sonra üstüne niye alındın mı diyorsun, düşünüyorum da bazen burda yazmak niçin diye soruyorum kendime yazdığım her mesaj duruyor döviz 40 lira olmaz ise 5 yıl sonrasına o piyasa değeri olmaz döviz 40 olduğunda parsanın yaptığı işleri düşündüğümde o piyasa değeri bana hiç absürt gelmiyor bunu tekrar etmiş olayım da 5 yıl geçmiş beklenen olmamışcasına niye o mesajı alıntıladın onu anlamadım cidden amacın ne anlamakta zorlanıyorum burda o kadar mesaj yazıyorsun olumlu olumsuz hiç cevap vermiyorum ama benim mesajlarıma alıntılı cevap verme zorunluluğu niye var anlamış değilim geçmişte hisse seni üzdü ise genel kurula gel yönetim kuruluna sorularını sor burda bana yükselmen anlamsız şayet şirketin speği değil isen.

3. Sağa sola çekilemeyek net bir fikir yazayım dahada yazmak anlamsız burda.
    Bazı firmalar sektöründen piyasadan ülkesinden her şeyden ayrışır ve ben parsanın önümüzdeki yıllarda bu ayrışmayı POZİTİF hatta extra POZİTİF yönde bekliyorum tamam mı bu mesajı da polemik konusu yapma becerisine sahip olacak arkadaş olursa cevap vermeyeceğim tüm yatırımcı arkadaş ve ortaklara duyurulur ve bir kanaatimi de belirteyim burada net algı yapılıyor hisse geleceği açısından NEGATİF algı yapılıyor bu benim düşüncemdir gerçek olma zorunluluğu yoktur bence NEGATİF algının dikalası var yatırım yaparken buradaki mesajlardan etkilenen arkadaşlar bu durum tüm topiklerde muhtemel durumdur gerçek yatırımcı olmak için uğraşın kolaycı olmayın araştırın.
    Son mesajımdır.

4. Credit suisse hergün biraz biraz kılçıksız alım yapıyor. Bıyıklımı bıyıksızmı bilmem. Ama net alımlar var son bikaç gündür. Bu sefer tamam inşallah. Şu olaylar bi bitsin bizde düzelicez inşallah. Allah kalbimizi biliyor.

5. Bu arada arsa ipoteği ile ilgili bir şeyler yazayım

arsa üstünde ipotek olması o arsada bir yapı veya inşaat yapılmasına engel olmaz.
    Hatta bankanın işine gelir çünkü üstüne yapılacak yapı mülkün değerini arttırır

Eğer diğer ihtimali düşünüyorsanız arsayı kendi yapmaz da satacak diyorsanız onunda kolayı var
    Gider Omtaş'taki hisselerini bankaya teminat olarak verir olur biter

Yeterki niyetleri yapıcı olsun .

Benim bu şikette tek üzüldüğüm konu bunca büyük yatırımlara rağmen ciroda o beklenen artışın gerçekleşmemesi.

6. Bafo üzerinden city alıyordu bunun arkasında kim var merak ediyorum ben de... Phillip'te giriyor işin içine gibi gibi...

QUOTE=Cengo;5730976]Credit suisse hergün biraz biraz kılçıksız alım yapıyor. Bıyıklımı bıyıksızmı bilmem. Ama net alımlar var son bikaç gündür. Bu sefer tamam inşallah. Şu olaylar bi bitsin bizde düzelicez inşallah. Allah kalbimizi biliyor.[/QUOTE]

7. Pendikteki 120 bin m2 ticari imarlı arsamızınsa önceden konuştuğumuz gibi patlıcan üretiminde kullanılmasını doğru buluyorum. Sanırım bugünkü fiyatla m2 si 10 bin tl ediyordur. Ayrıca omtaşında yarısı bizim sayılır onunda sav.san.girmesi bize olumlu yansır. Ama sav san.önce patlıcan üretimine agarlik verirlerse yönetim olarak endogru kararı vermiş olurlar. Patlıcan önemli !!

8. Güriş grubu içinde inşaat faliyetleri de yapıyor zaten muhtemelen kendileri yapar bişeyler yapılacaksa...
    Satış olması daha olumlu olur direk nakit girişi açısından ama arsanın değerlendirilmesi de bişey...

Alıntı Originally Posted by ruzgar50 Yazıyı Oku
    Bu arada arsa ipoteği ile ilgili bir şeyler yazayım

arsa üstünde ipotek olması o arsada bir yapı veya inşaat yapılmasına engel olmaz.
    Hatta bankanın işine gelir çünkü üstüne yapılacak yapı mülkün değerini arttırır

Eğer diğer ihtimali düşünüyorsanız arsayı kendi yapmaz da satacak diyorsanız onunda kolayı var
    Gider Omtaş'taki hisselerini bankaya teminat olarak verir olur biter

Yeterki niyetleri yapıcı olsun .

Benim bu şikette tek üzüldüğüm konu bunca büyük yatırımlara rağmen ciroda o beklenen artışın gerçekleşmemesi.

Sayfa 538/992 İlkİlk ... 38438488528536537538539540548588638 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •