Sayfa 538/1002 İlkİlk ... 38438488528536537538539540548588638 ... SonSon
Arama sonucu : 8014 madde; 4,297 - 4,304 arası.

Konu: Viop XXXVIII

1.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Dolarda 13.40-13.80 aralığı güçlü direnç.Eğer oraya teperse orada DÖVİZ MEV. bir miktar erime beklerim.
    oralar merkezin ilk müdahale ettiği yerler, kritik bi seviye.. ama benim indikatör 12.20 seviyesine işaret ediyor, bir kaç gündür biraz yukarı çekildi ama artık yataya bağlamak üzere, lafın kısası önemli olan 12.20- 12.30 üstüne atıp atamaması

Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Dolarda 13.40-13.80 aralığı güçlü direnç.Eğer oraya teperse orada DÖVİZ MEV. bir miktar erime beklerim.
    Güven ortamı oluşturulmazsa hiçbir fiyat aralığında DTH larda çözülme beklemiyorum. BDDK verilerinden takip ederiz.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3. tüm ticari hayat nakite dönmüş son trubulanstan sonra...

3 iş kapasitem var nakitim olmadıgı için 1 kapasiteyle çalışıyorum diyor otogaz sistemi yedek parcası yapan bir tanıdıgım

4.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    var.. dövizleri ya çekin ya da bu yeni zımbırtıya yatırın bankadan yoksa vergi verceksiniz gibisinden yine dahiyane bir karar çıkardılar...

bankalara kesiyorlar hesabı da, onlar da müşteriye kesecek mecburen...

kurcalayıp bozma konusunda master doktora ne varsa yapmışlar...
    yani diyorki alın şu dolarınızı sistem dışına çıkarın benim başımıda belaya sokmayın diyecek yakında bankalar...

dövize yasaklı madde muamelesi yapacaklar...

5.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    hadi geçtim reelini bari enflasyon kadar faiz verirsin... her şey yerine oturur...

garip hezeyanlarla kurcalayıp durursan sonra böyle peşinden koşarsın, nasıl toparlasam diye uğraşır durursun...

sistem gayet basit... zorlaştırırsan herkes mutsuz olur...
    Birakin reel faizi enflasyon kadar faiz veren ulke varmi dunyada su anda ?..

Tum dunya genelinde 2022 de enflasyon firlayacak ama faiz artisi enflasyon artisinin cok altinda birakacaklar. Gelir dagilimini orta sinif ve daha dusuk gelirli sinifin aleyinde bozmak icin Birikim sahiplerini giderek enflasyon karsisinda eritecekler.

Ayrica Avrpuda ve Amerikada aciklanan resmi enflasyon rakamlarida bizdeki gibi gercek degil. Yurt disinda tanidigim kim varsa hayat pahalliligin resmi enflasyon oranindan daha yuksek artigini soyluyorlar.

2022 de ABD ve AB de gercek enflasyon %20 olursa faizler en cok %6-8 arasinda seyreder.

Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    tüm ticari hayat nakite dönmüş son trubulanstan sonra...

3 iş kapasitem var nakitim olmadıgı için 1 kapasiteyle çalışıyorum diyor otogaz sistemi yedek parcası yapan bir tanıdıgım
    aynen öyle oldu önümüzdeki yıl birçok şirketin işletme sermayesi açığı çıkacak. İhracatta bile 60-90 gün gibi vadeler varken içeride malzeme alımının peşine dönmesi çok firmayı zorlar. Yine bedellisi bol bir yıl olabilir 2022.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

7. 8 liradan kağıt alan 12 liraya bereket versin diyor. diyoruz. bu açlar 25 olacak ya 30 olacak ya bekliyorlar. daha çok beklersiniz.

8.  Alıntı Originally Posted by ENGRANDMASTER Yazıyı Oku
    Okumak zor gelmeyenlere
    Yazının tarihi 05.05.2020

https://www.stratejivefinans.com/vak...nin-kara-gunu/
     Alıntı Originally Posted by sahingonul Yazıyı Oku
    bu dth şehir efsanesi. Anadolu çocuğu londra çocuğunun eline verecek değil ya. adamın aklını alırlar. içeride 18 olacak diye bekleyin şimdi.
    Okumak zor geldi. okumadın di mi.
    Hatta sen bu olayı zaten biliyorsun.
    Ama eylül 1992 den bir kaç hafta önce
    ingiliz alman ve fransız merkez bankası başkanlarının
    bir masaya tespih tanesi gibi dizilip
    2.95 pound /mark paritesi mutlaka korunacaktır.
    dediğini biliyor musunuz.
    NOT. dolar /Tl long poz bugüne kadar açmadım. şu anda döviz poz um yok.

Sayfa 538/1002 İlkİlk ... 38438488528536537538539540548588638 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •