Sayfa 54/999 İlkİlk ... 444525354555664104154554 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 425 - 432 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan: Osmangazi Köprüsü'nde şu anda garantinin yüzde 25'i kadar para topluyoruz. Aslında Osmangazi Köprüsü'nden de garanti ettiğimiz kadar trafik geçiyor ama pahalı, döviz üzerinden yaptığımız için bunları, vatandaşımıza bu kadar yüksek miktar para ödetmemek için ücreti, üçte bir seviyesine düşürdük. Şu anda 44,5 dolar almamız gereken köprüden geçiş ücreti olarak 15 dolar artı KDV alıyoruz

Bir de bu haber varmış.

Alıntı Originally Posted by asklepion Yazıyı Oku
    Suistimal edilen antipsikotik, keyif verici ilaçlar var. Kimi doktor kesinlikle yazmazken, kimi doktor da yazar hatta rapor bile çıkartır. Ama dediğiniz gibi diğer ikaçların yazılması gerekir. Sistemin hataları da yok değil. Artık herşey dijital sistemde görülebiliyor. Mesela bir kişiye 1 yıllık rapor yazıldı diyelim, elinde ilacı bitince doktora gitmeden direk eczaneye gidip ilacını alabilmesi gerekir. Dozu belli, miktarı belli, hastalığı belli. 1 yılı dolunca da gidip kontrollerini yaptırır, ya rapor yenilenir ya da tedavi sonlandırılır
    En mantıklısı bu ama bizim ülkede myhakkak bi puştluğunu bulur biriler doktor ve eczacı mesela hiç hastalığı olmayan adamlara rapor cikarırlar 3 ayda bir ilaç yazdırırlar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3. TC de doktorluk işler tamamen allaha kalmış.Ben engelli raporum için gittim 40 yıllık doğuştan olan sakatlık cp sekelini söyledim.Herif oraya polio sekeli diye yazmış.Neyse kurula gırdik, adamlar diyo ki polio oldun mu bunu kim yazdı, diyorum ben de polio hiç olmadı doktorunuz yanlış yazmış.Sen doktordan daha mı iyi bileceksin dedi bir nörolog.evet dedim sen beni 1 hafta gördün ben bu sakatlıkla 40 yıl yaşadım.Beynimin hangi köşesinde ne olduğunu ezberledim.Ülkede sakatlığımızı her gün hatırlatan bir toplumla yaşıyoruz sonuçta.Neyse düzeltmediler yanlış, abuk subuk bir rapor çıkardılar. Sonra ben yönetmeliğe uygun olmadığını anlayıp itiraz edince de 1 ay itiraz süren doldu, 5 yıl bu raporla idare edeceksin diyor hastane. Hepinizin belasını dedim.Ben kendim doçentim üniversite de bir şey bilmesek yutturacaklar yaptıkları zir zop işlemleri.Ha bir de sol ayak başparmağıma yanlış ameliyat yapan öküze hiç girmeyelim.Parmak lan bu parmak, kemik eğriliği konusunda da yanılıyorsan fdaha ince ameliyatları nasıl yapacaksınız ki.

4. Azeri gazını Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşıyan TANAP'ın Avrupa bağlantısının açılmasıyla, herkes doğal gaz faturalarına nasıl yansıyacağını merak eder oldu. Konu hakkında açıklama yapan İstanbul Kent Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Rahmi İncekara, fiyatların zamanla düşeceğini söyledi.

Bence düşmez, aksine yükselir.

5. Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

Türkiye ile Libya arasında imzalanan "Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırası" anlaşmasına tepki gösteren Yunanistan'ın, Libya'nın Atina büyükelçisini Dışişleri Bakanlığına çağırarak, söz konusu anlaşmanın içeriğine dair bilgi talep ettiği, talebin yerine getirilmemesi halinde Büyükelçi'yi sınır dışı edeceğini bildirdiği öğrenildi.

Atina Yönetimi, talebin yerine getirilmemesi halinde Büyükelçi'yi 'persona non grata' (istenmeyen adam) ilan edip sınır dışı edeceğini bildirdi.

Edinilen bilgiye göre söz konusu talebin 5 Aralık tarihine kadar yerine getirilmesi istendi.

İstanbul Boğazındaki Tekne ve Yatlarda Neden Türk Bayrağı Yok Amerikan Bayrağı Var? İşte Sebebi?
    Özellikle İstanbul'da yaşanlar iyi bilirler. Boğaz hattında birçok tekne ve yatta Türk bayrağı yerine Amerikan bayrakları dalgalanıyor. Peki neden tekne ve yatlarda Türk bayrağı yok? Amerikan bayrağının olmasının sebebi ne?

https://www.boxerdergisi.com.tr/ista...e-sebebi-49311

dolar düşer demi. hee düşer düşer.....

çünkü abd tü kaka .... tromp zaten deli. falan.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

gahrolsun amariga....
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

8. Türk ve Rus askeri unsurlarının, Fırat'ın doğusundaki Kamışlı-Derik kesiminde gerçekleştirdiği 12. kara devriyesi tamamlandı. Kara devriyesine her iki taraftan 4'er araç olmak üzere, toplam 8 kara aracı ve insansız hava araçları katıldı. Devriye faaliyeti, 7 kilometre derinlikte ve 69 kilometre uzunluktaki güzergahta yürütüldü.

Şırnak'ın İdil ilçesine bağlı Alakamış köyü mevki'inden başlayan 12. Türk - Rus kara devriyesi, Suriye'nin Haseke iline bağlı Kamışlı ve Derik ilçeleri arasında atıldı. Devriye bitimi sonrası Türk askerleri birliklerine dönerken Rus askerleri de Kamışlı'da bulunan üslerine geri döndü. Nusaybin'in karşısında bulunan Kamışlı çevre yolundan üslerine doğru hareket eden Rus askerlerine terör örgütü PKK/PYD/YPG mensuplarının eşlik ettiği gözlendi.

Devriye başarıyla tamamlanmıştır. Uyumaya ve uyutulmaya devam.

Sayfa 54/999 İlkİlk ... 444525354555664104154554 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •