Sayfa 540/853 İlkİlk ... 40440490530538539540541542550590640 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 4,313 - 4,320 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    TV yorumcularını dinliyorum. Sonuçları sebep gibi görmeye başladılar.

Borsa ne olacak diye soruyorlar. Cevap: "Borsa yükselmek istemiyor bu durumda borsa yükselmeyecek" anlamına gelecek cevaplar geliyor.
    Daha kötü cevapda var. "borsada yeni hikaye yok, o sebeple yükselmiyor."

Borsanın temeli ne.? Şirketler. Endeksi yükseltip düşüren ana temel sebep ne.? Borsadaki şirketlerin kazanç ve zararı. Başka hiç bir şey değil. Geri kalan herşey talidir. Ana sebep bilançolardır.

Beklentilerde ilerde bilançonun alacağı şekli tahmindir. Yani yine bilanço.

Pandemi çıktı, pandemiden kazanç sağlayan şirketler yükseldi.
    Suriyeye saldırdık, bu savaşta para kazanan şirketler yükseldi.
    Patron değişti, çok kötü ünvanlı patron geldi, beklenti bozuldu. Bilanço bu kötü patrona rağmen iyi geliyorsa yine şirket yükselir.

Gelmeye çalıştığım şey şu. Ana hikaye şirket bilançolarıdır. Geri kalan her hikâye, bilançoyu etkileme ihtimali olan beklentilerdir. İkinci plandadır. Aslında bunu daha anlaşılır yazmam lazımda, umarım anlaşılmıştır.

"Yaw ben şu şirkette, şu sebeplerden dolayı bilançonun bozulacağını bekliyorum."
    Eğer o şirkette bilanço iyiye gitmişse senin beklentin ikinci planda kalmıştır. Beklentin gerçekleşmemiştir. Yani beklentiler, bilanço gerçekleşmelerinden sonra gelir. Asıl oğlan her zaman bilançodur.

Şimdi bağlayayım.

"Borsada hikaye yok" diyen labunyalara kızdım o sebeple bu yazıyı yazıyorum. Açıklanan büyük şirket bilançolarına baktım. Satışlar %50 civarı artmış, kazançlar bir tanesi hariç geri kalanı uçmuş kaçmış. Ki ilk çeyrek baz etkisinin az hissedildiği çeyrek. Asıl baz etkisi ikinci çeyrekte görünmeye başlayacak ve bilançolar dahada iyi gelecekler.

Bilançolar bu kadar iyi geliyorken "Borsada hikaye yok" diyen labunyalar hakkaten nerede çalıştığını unutmuş olması gerekir.

Bu hafta büyük bankalarda bilanço açıklanmaya başlanacak. Aslında onların bilançolarına baktıktan sonra bu yazıyı yazmam gerekir ancak bankaların F/K ları komik düzeyde. Kârlarının azalması bekleniyor ama bu F/K larla kârları azalsada bedavalar.

EK: Bu yazı yanlış anlamaya müsait oldu.
    Olması gerekeni yazdım. Olması gereken açıklanan ve açıklanacak bilançolara bağlı hareket. Ana unsur bu olmalı, geri kalan ikinci planda olmalı.
    Diğer tüm sebeplere bağlı hareketler sunidir. Eni sonu gerçek yola dönülmeli.
    Ancak bizde istisnai durumlar ana durum haline kolaylıkla gelebiliyor. Tüm dünyada İnsanların %80 i kolaylıkla gerçek dışı yönlendirilebiliyor. Bir tiyatro yaratıp bu tiyatro içinde insanları inandırıp istediğiniz yere götürebilirsiniz. Özellikle medya elinizdeyse, insanları istediğiniz yere sürükleyebiliyorsunuz. Ortada devlet olmayıncada yanlış yöne giden sürü haline kolaylıkla gelebiliyorsunuz. hatırlatayım, olması gerekeni söyledim, olanı değil.

.
    Son düzenleme : alicemal; 28-04-2021 saat: 11:05.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    bende hata yaaprım ve hatamı kabul ederimi karınca duası gibi ve silik yazınca aslında hatalarımı kaul etmem yüzüme vurulmasındanda hoşlanmam hatalı olduğumu anlayıncada kerhen kabul ederim manası çıkmaz değil mi

İyi yakalamışsın. Orada hata yapmışım.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    siyonist kanal hiç durmadan abd kripto paralarının(kripto para, dijital para) reklamı yapıp duruyor.

Durmadan bu konuyu işleyen insanları çıkarıyor. Tamamen algı yaratıp halkı hazırlamak ve devleti etkilemek amaçlı. Amaçları abd dijital paralarını bizim devlete kabul ettirmek. Halk'a çoktan kabul ettirdiler.

Bunlar yıllardır bu konuyu işleyerek halkı abd dijital parasına hazırlıyorlar. Bunlardan hiç "bizim devlet kendi dijital parasını çıkarmalı" cümlesini duydunuzmu.? Ben duymadım.

Çıkardıkları insanlar abd dijital paralarından kazanç elde eden insanlar. Bir kısmıda TC kimlikli olmalarına rağmen direk abdye ingiltereye çalışan insanlar. Dijital para altyapı işlemi yapan türk firmalarının arkasında abd nin olduğundan eminim. abd ve ingiliz taktiğidir bu yöntem.

Benden başkada itiraz eden varmı bilmiyorum. Medyada görmedim.

İtiraz ettiğim dijital paralar değil. Dünya oraya gidiyor. İtiraz ettiğim, biz kendi dijital paramızı yaratacağımıza abd dijital parasını kabul etmemiz.
    Yannış anlama olmasın.

Çin kendi dijital parasını çıkardı, sanırım 1 yıldır kullanıyor ve çevre ülkelere kabul ettirmeye çalışıyor. İsveç ve Japonya kendi dijital paralarını üretme çalışmasına başladı. Doğru olan, bu ülkeye faydası olacak olan o. Yapmayın etmeyin.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    aydın doğan hayranı Yılmaz Özdil'in bugünki ve dünki yazıları, batılı taktiği (aslında ibrani taktiği) hakkında bişeyler öğrenmek isteyenler açısından bilgi dolu. Birde kurnazlık yapmış, TR de 170 yıl önce Türkiye topraklarını ele geçirmek amaçlı açılan misyoner okullarını yazmış ama isimlerini vermemiş. Verse pek çok arkadaşı ve işvereni rahatsız olacak. O okullar hala var. Medya, finans, siyaset bu okullardan mezun olanlarla dolu. Büyük şirket patron ve bebeleri hep bu okullardan mezunlar özellikle ibrani, rum ve ermeni kökenli olanlar.

Linki burada. 2 adet yazı. Birinci yazı abd(ibranilerin) taktiği hakkında bilgi veriyor. Sistem nasıl işliyor. Sisteme dikkat edin.

https://www.sozcu.com.tr/2021/yazarl...dahafazlahaber

ve

Yanlız burada bir çelişki var, hem abd ye karşı olup hemde aydın doğan seviciliği yapamazsınız.

aydın doğan'ın içinde olduğu devletten beslenen grup, abd-ingilterenin nin yan ürünüdür. Hem abd ye karşı geliyor, hem abd yi seviyor, böyle bir acaip durumun içinde. Ya ne halt yediğinin farkında değil yada ben hayal dünyasında yaşıyorum. İkiside mümkün. Adamın üretimine bakarsak, benim hayal dünyasında olduğum seçeneği ağır basıyor. Sık sık kendimden şüpheye düştüğümü söyleyebilirim.

Benzerini ermeni kökenli soner yalçın'ın odaTV haber sitesi yapıyordu.
    Her sene, öldürülen ermeni gazeteci hrant dinkin aylarca haberini yapıp aktif tutuyorlardı. Türk milleti unutsun istemiyorlardı, medya yolu ile psikolojik baskı vardı odaTV yi okuyanlara yani vatandaşa.

Onlara şuna benzer bir yanıt yazdım.
    "Emşerim, hrant dink ve o dönem öldürülen tüm aydın denilen insanları kim öldürdü.? batı gizli servislerin emrindeki fetö katilleri. Bu ortaya çıkmadımı.? Çıktı. peki Türkiyedeki ermenileri ve pkk yı kim para verip örgütleyip Türk halkının üzerine salıyor.?(bakınız özdil yazısı) batı gizli servisleri. Sonuçta sizi Türkiye zayıf kalsın parçalansın diye kullanan batılılar ve ruslar. hrant dinki öldürende batılılar. O zaman ne halt yemeye bize baskı yapıyorsunuz.? Derdiniz varsa gidin abd ile halledin."
    Anlamına gelecek şeyler yazmıştım. Öz buydu.

Benim yazıdan sonra hrant dink anma günlerini çok azalttılar. Aylardan günlere indirdiler. tabi sebep ben değildim, aynı tarihte soner yalçın'a tarikatlar tarafından ölüm tehditleri savruldu, oda kendine gelme ihtiyacı hissetti diye düşünüyorum.

soner yalçın ve yılmaz özdil davranış tarzları benzer gibi gördüm.

Özdil dayağı yiyene ağlayıp dayağı atanın evinde yaşıyor(medya ve yahudi şirketleri patronları). Yalçın ise dayağı yiyen biziz, dayağı atan abd, suçlu bizmişiz gibi dayağı yiyene baskı kuruyor.
    Bilinçlimi yapıyorlar acaba.?

Gördüğünüz üzere, adamın tüm yazılarını okuyorum ama kör değilim. Kötü yanlarını görüyorum yazıyorum. Biat emiyorum. biat etsem bu sefer o beni bir sürüye sokup sağacak. Özdil akp sayesinde dolar milyoneri oldu. akp ye kızanlar, akp den korkanlar, en çok "Atatürk" diye bağıran Özdil olduğu için onun çevresine toplandılar. Oda korkmuş zayıf durumdaki sürüyü görünce paraya çevirdi.

.
    Son düzenleme : alicemal; 28-04-2021 saat: 13:33.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIOEN,
    Halka arz edilmişti ve bugün işleme açıldı. Şu an %3 ekside.

Halka arzlarda tavan tavan olayı bittimi.? Bilmiyorum belki bu şirkete özeldir.

Ziraat GYO halka arzında talep toplama da bu hafta sonuna kadar devam edecekmiş.

AYDEM yarın işleme açılacak, bakalım onda durum ne olacak.?

BIOEN den sonra AYDEM de ilk işlem gününde eksi devam ederse, gören artık yeni halka arza girmez. Eğer çok ucuza halka arz edilmiyorsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün hacim yine düşük. Yerli sattı, yabancı satmadı. Belki biraz aldı.

Yerli yine halka arz için satmış olmalı. Bu hafta sonuna kadar ziraat GYO nun halka arzı talep toplama var. Yerli bu sebeple satmış olmalı. Normalde halka arzlara kadar yerli hep alıcı taraftaydı.

Eskidende halka arz vardı ve endeksi etkilemezdi. Şimdi niye etkiliyor.?
    Sebebi yeni para girişinin durması olabilir.

BISTi büyük oyuncular aşağı yukarı salladı durdular. Kredili oynayanların ebesini bellediler. Kredisiz KY lerin para kazanma umutlarını kırdılar. BIST yönetimi saksı gibi seyretti. Hali ile yeni para girişi olmuyorsa tamamen BIST yönetimi sebebi ile yada tayyip yüzündendir. tayyip aylardır KOBİ lere kolay şartlarda yeni kredi dağıtmadı. o paraların çoğu BIST ve dovize gitti.

BIST yönetimi FON kurup büyük oyuncu ve yabancıların BISTi manipule etmelerine izin vermeseydi, GÜVEN OLUŞURDU, bunun sonucundada BISTe para girmeye devam ederdi, oyuncu sayısı artmaya devam ederdi, yabancı FON larda gelmeye başlardı, gelen para artınca arzlarda artardı ve BIST etkilenmezdi, yeni giren para arzları fazlası ile karşılardı.

Oyuncu mutlu, aracı kurumlar mutlu, bist yönetimi mutlu, tayyip mutlu olurdu.

Her neyse, aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorum. Saksının karşısına otur, 10 yıl aynı şeyi söyle, papağan olsa anlar, saksı anlamaz.

Cumaya kadar talep toplama var.
    Yukarıda yazdığım gibi yarın aydem de eksi devam ederse, halka arza girecek olanların kafa artık basmıyor demektir.

7.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    aydın doğan hayranı Yılmaz Özdil'in bugünki ve dünki yazıları, batılı taktiği (aslında ibrani taktiği) hakkında bişeyler öğrenmek isteyenler açısından bilgi dolu. Birde kurnazlık yapmış, TR de 170 yıl önce Türkiye topraklarını ele geçirmek amaçlı açılan misyoner okullarını yazmış ama isimlerini vermemiş. Verse pek çok arkadaşı ve işvereni rahatsız olacak. O okullar hala var. Medya, finans, siyaset bu okullardan mezun olanlarla dolu. Büyük şirket patron ve bebeleri hep bu okullardan mezunlar özellikle ibrani, rum ve ermeni kökenli olanlar.

Linki burada. 2 adet yazı. Birinci yazı abd(ibranilerin) taktiği hakkında bilgi veriyor. Sistem nasıl işliyor. Sisteme dikkat edin.

ve

Yanlız burada bir çelişki var, hem abd ye karşı olup hemde aydın doğan seviciliği yapamazsınız.

aydın doğan'ın içinde olduğu devletten beslenen grup, abd-ingilterenin nin yan ürünüdür. Hem abd ye karşı geliyor, hem abd yi seviyor, böyle bir acaip durumun içinde. Ya ne halt yediğinin farkında değil yada ben hayal dünyasında yaşıyorum. İkiside mümkün. Adamın üretimine bakarsak, benim hayal dünyasında olduğum seçeneği ağır basıyor. Sık sık kendimden şüpheye düştüğümü söyleyebilirim.

Benzerini ermeni kökenli soner yalçın'ın odaTV haber sitesi yapıyordu.
    Her sene, öldürülen ermeni gazeteci hrant dinkin aylarca haberini yapıp aktif tutuyorlardı. Türk milleti unutsun istemiyorlardı, medya yolu ile psikolojik baskı vardı odaTV yi okuyanlara yani vatandaşa.

Onlara şuna benzer bir yanıt yazdım.
    "Emşerim, hrant dink ve o dönem öldürülen tüm aydın denilen insanları kim öldürdü.? batı gizli servislerin emrindeki fetö katilleri. Bu ortaya çıkmadımı.? Çıktı. peki Türkiyedeki ermenileri ve pkk yı kim para verip örgütleyip Türk halkının üzerine salıyor.?(bakınız özdil yazısı) batı gizli servisleri. Sonuçta sizi Türkiye zayıf kalsın parçalansın diye kullanan batılılar ve ruslar. hrant dinki öldürende batılılar. O zaman ne halt yemeye bize baskı yapıyorsunuz.? Derdiniz varsa gidin abd ile halledin."
    Anlamına gelecek şeyler yazmıştım. Öz buydu.

Benim yazıdan sonra hrant dink anma günlerini çok azalttılar. Aylardan günlere indirdiler. tabi sebep ben değildim, aynı tarihte soner yalçın'a tarikatlar tarafından ölüm tehditleri savruldu, oda kendine gelme ihtiyacı hissetti diye düşünüyorum.

soner yalçın ve yılmaz özdil davranış tarzları benzer gibi gördüm.

Özdil dayağı yiyene ağlayıp dayağı atanın evinde yaşıyor(medya ve yahudi şirketleri patronları). Yalçın ise dayağı yiyen biziz, dayağı atan abd, suçlu bizmişiz gibi dayağı yiyene baskı kuruyor.
    Bilinçlimi yapıyorlar acaba.?

Gördüğünüz üzere, adamın tüm yazılarını okuyorum ama kör değilim. Kötü yanlarını görüyorum yazıyorum. Biat emiyorum. biat etsem bu sefer o beni bir sürüye sokup sağacak. Özdil akp sayesinde dolar milyoneri oldu. akp ye kızanlar, akp den korkanlar, en çok "Atatürk" diye bağıran Özdil olduğu için onun çevresine toplandılar. Oda korkmuş zayıf durumdaki sürüyü görünce paraya çevirdi.

.
    Evine hırsız giren Nasrettin Hoca'yı komşuları tedbir almamakla suçladılar. Biz bu fıkrada Nasrettin Hoca'nın kıvrak zekası ve hırsıza odaklandığımız için komşuların söylediklerini görmezden geldik. Bizim evimizin kapısı penceresi her yeri açık ve muhtemeldir ki Nasrettin Hoca'dan beri de tedbir almak gibi bir huyumuz yok.Bu durumu gören hırsızın, durumdan faydalanmaması imkansız,sabahlara kadar siyonistlere sövsek de faydasız.
    Adamların iddilarına karşı tek söylemimiz "arşivleri açtık gelin inceleyin" demek. İncelemiyorlar,zorla mı? İncelemiyorlarsa,en etkili yerlerde çık açıkla arşivler ne söylüyor. Arşivlerde ne olduğunu,konuyla ilgili biravuç insan dışında bilenimiz var mı? 2 milyon Ermeni'ye ne oldu sorusuna lisedeki çocuk bile cevap verebilir durumda olmalı ki, devlet olarak o Biden'i dünyanın önünde yalancı çoban konumuna düşürebilelim. Ha tabi iş gerçeklerden bahsetmeye gelince,milliyetçilere dokundurup vatan haini olmak varsa işin ucunda,bu topa kimse giremez haliyle. Milliyetçilerin kafasını değiştirmeleri lazım,bu zihniyet bizi sadece geri götürüyor. Aynı durumu Kürt sorununda da yaşıyoruz. Bu kafayla çözülecek olsa 40 senedir çözülürdü. Kendi hatalarımızı da konuşamadığımızdan,haklı davamızda haklılığımızı ortaya koyamıyoruz. Her iki sorun için de çıkıp biz bu hataları yaptık,onlar da şöyle şöyle yaptı,şu iddialar bu yüzden yalandır,zaten bu tür olayların olmaması için kanunlarımız, devlet düzenimiz, toplum yapımız, şöyle şöyledir deyip hırsızı yaka paça etmek çözümdür, bana kalırsa. Duymazdan,işitmezden mi geliyorlar, çıkar BM önünde konuşursun bunları,duyulacak heryerde sesini yükseltirsin,bir çaba gösterirsin en azından.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    cumartesinin yazısına katılıyorum.

Bizdeki partileri üretenlerde batılılar(gerçekte yahudiler) olduğu için, hiç bir sorunda hiç bir yere varamıyoruz. Çözüm çıkmıyor. Çözüm çıkaran istisnai ortam oluşsa(devrim arabamız ve ilk hürkuş uçağımız), ülkemizi parsellemiş olan yahudiler anında alaşağı ediyorlar. Çünki partilerde büyük güçleri var, dev şirketlerimiz yani para güç onlarda, halkı yönlendirme aracı medya onlarda.

Partiler sadece sopa(araç), sopayı tutan yahudiler. Sopaya ne kadar saldırırsan saldır, sopa kırılır, yeni sopa ellerine alırlar. Sopayı tutanı bilmemiz gerekir.

Benim amacım o, sorunları çıkaran kaynağı bilmenizi sağlamak. En tepedekini görmenizi sağlamak.
    Karanlığı yaratan kaynağı kenara çekersek, güneşi göreceksiniz. Ben görüyorum, sizde görün.
    Sopayla uğraşmayalım, sopayı tutanı bilelim.

Oylarım yeterli değil.

Sayfa 540/853 İlkİlk ... 40440490530538539540541542550590640 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •