Onemli Gunler Banner
Sayfa 540/822 İlkİlk ... 40440490530538539540541542550590640 ... SonSon
Arama sonucu : 6574 madde; 4,313 - 4,320 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

1. bence de okullu kardeşler , artık bu şirketi kendileri için itibar ve prestij olarak kullanmak isteyeceklerdir. yoksa niye yeni yatırımlar yapıp, şirketlerini tek çatı altında birleştirmeye uğraşsınlar . spekülasyon yapmak istedikten sonra her türlü yapabilirler. geçen seneki petkm ortaklığından sonra , hiç bir borsa işleminde isimleri geçmedi. kendi şirketlerinde yoğunlaşmak istiyor olabilirler. tabii temennimiz bu ) rüzgar şu an şirketlerinin ardından esiyor , konjonktür buna müsait, onlar da bunu kullanmak isteyeceklerdir.

Arkadaşlar Merhaba..Daha önce bir yazımda da belirtmiştim ama Niğde Bor da kurulmakta olan fabrikanın kapasitesi(Çed için yapılan başvuruda belirtildiği gibi) 50.238 ton domates salçası,19.340 ton sebze konservesi ve 131.040 ton dondurulmuş gıda olmak üzere toplamda yaklaşık 200.000 tondur..Şirket burada daha çok dondurulmuş gıda sektörü için kapasite ayırmış,salça olarak da hatırı sayılır kapasite ilavesi yapmak istemiştir..İlave olarak da,sebze konservesi ihracatı arttığı için de(2021 yılı 12 aylık faaliyet raporunda belirtilmiştir) diğer üç fabrikasında da sebze konservesi üretimi yapılmasına rağmen 20.000 ton civarı da bu sektöre ilave yapmak istemiştir..Bütün bu değerlendirmelerim naçizane benim çıkardığım sonuçlardır..Bu anlamda hem yurt içinde hem de yurtdışında dondurulmuş gıda sektörü ile ilgili pazar araştırması yaptım,bunları da aşağıda paylaşıyorum..Saygılarımla..

https://www.cumhuriyet.com.tr/yasam/...-yorum-1932469

https://www.gidaturk.com.tr/2022/04/...likte-C-artti/

https://www.researchandmarkets.com/r...rends-covid-19

AL YA DA SAT TAVSİYESİ DEĞİLDİR..

Salça,Konserve,Dondurulmuş Gıda ile birlikte Tukaşın ürettim yaptığı bir diğer sektör ise Turşu arkadaşlar..Bu sektörle ilgili de 2022-2027 yılları arası büyüme oranları aşağıdaki makalede anlatılmaktadır..Saygılarımla..

https://www.researchandmarkets.com/r...y-trends-share

İhracatımızın arttığı sebze konservesi ile ilgili olarak da 2022-2027 yılları için pazar değerlendirmesi yapılan makaleyi sizlerle paylaşıyorum..Saygılarımla..

https://www.futuremarketinsights.com...etables-market

5. Benim bu şirketle ilgili takıldığım nokta Cem Zeytin birleşmesi, 3Ç bilançoları baz alınarak mı yapılacak, birleşmeden bir tarafın hissedarları karlı çıkacaksa bunun Tukaş tarafı olma ihtimali varmıdır

Bir miktar yatırımım bulunmaktadır, şu birleşmeden %10-15den fazla dezavantajlı çıkmayacağımızdan emin olsam pozisyon arttırabilirim, bu konuda net fikri olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

Geleceğe dair sektör değerlendirmesi arkadaşlar..Saygılarımla..

Önümüzdeki beş yıl içinde, Avrupa dondurulmuş sebzeler pazarının yıllık %2-4 büyüme oranıyla artması muhtemeldir. Beklenen pazar büyümesinin temel nedeni yenmeye hazır dondurulmuş gıdaların yenilmesindeki kolaylık ve tüketimin artmasıdır. Ayrıca vegan ve vejetaryen yiyeceklerin Avrupa'da yaygınlaşması nedeniyle sebze tüketimi (dondurulmuş dahil) artmaktadır. İthalattaki düzenli dalgalanmalar, talepteki değişikliklerden ziyade hasat edilen mahsul hacimlerinden ve fiyat gelişmelerinden etkilenmektedir.
    'Yemeye hazır' veya 'hazırlaması kolay’ gıda ürünlerine artan talep ile vegan ve vejeteryan beslenme tercihlerindeki artış Avrupa'da dondurulmuş sebzelere olan talebi artırmaktadır. Dondurulmuş sebzelerdeki besin değerinin taze ürünlere kıyasla daha iyi korunması nedeniyle ürün tanıtımlarında genellikle taze sebzelere kıyasla daha besleyici olduğu vurgulanmaktadır.
    Yoğun yaşam tarzına sahip tüketicilerin taleplerini karşılayabilmek için Avrupalı dondurulmuş gıda şirketleri sürekli olarak hazırlaması kolay dondurulmuş gıda çözümleri geliştirmektedir. Mintel'e göre Avrupa son 12 ayda dünyanın toplam dondurulmuş meyve ve sebze satışlarının%44'ünü temsil eden, dünyadaki en yenilikçi dondurulmuş meyve ve sebze pazarıdır. Avrupa'da dondurulmuş ürünlerdeki inovasyonlarda başı çeken Almanya'yı, Birleşik Krallık, İtalya ve İspanya izlemektedir.

Kolaylık trendi aynı zamanda gıda hizmeti endüstrisini de şekillendirmektedir. Birçok restoran, fast food zinciri ve otel, özelleştirilmiş dondurulmuş sebze çözümlerini giderek daha fazla kullanmaktadır. Örneğin, dondurulmuş otlar, raf ömrü çok kısa olan taze otlara alternatif olarak tercih edilebilmekte ve dondurulmuş sebze smoothielerine (yeşil sebze karışımları gibi) talep artmaktadır.
    Avrupa'da et tüketimi azalmakta dolayısıyla sebze ürünlerinde yenilikler için fırsatlar sunmaktadır. Avrupa Birliği tarımsal görünüm 2018-2030 raporuna göre, kişi başına et tüketiminin mevcut 69,3 kg'dan 2030'da 68,6 kg'a düşmesi beklenmektedir. Bu öngörülen düşüşün arkasındaki ana nedenlerden biri, Avrupa’daki vejetaryen (et yemeyen) ve vegan (herhangi bir hayvansal ürün yemeyen) popülasyonlarındaki artış olarak değerlendirilmiştir.
    Avrupa dondurulmuş sebze endüstrisi bu diyet trendlerine uyum sağlamakta ve bu nedenle etin yerini alabilecek ürün çözümleri daha fazla sunulmaktadır. Sunulan bazı popüler ürünler, dondurulmuş sebzeli burgerler (hayvansal protein alternatifi olarak yüksek oranda fasulye içeriğine sahip), dondurulmuş nohut ürünleri (humus veya falafel gibi), dondurulmuş sebze atıştırmalıkları (kök sebze kızartması gibi), pirinç yerine karnabahar parçaları gibi ürünlerdir.

Alıntı Originally Posted by Frqn21 Yazıyı Oku
    Benim bu şirketle ilgili takıldığım nokta Cem Zeytin birleşmesi, 3Ç bilançoları baz alınarak mı yapılacak, birleşmeden bir tarafın hissedarları karlı çıkacaksa bunun Tukaş tarafı olma ihtimali varmıdır

Bir miktar yatırımım bulunmaktadır, şu birleşmeden %10-15den fazla dezavantajlı çıkmayacağımızdan emin olsam pozisyon arttırabilirim, bu konuda net fikri olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

Sayın @Frqn21; birleşme ile ilgili en son şu kap haberi var,olumsuz sonuçlandığı belirtiliyor.Saygılarımla..

Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 30.11.2021 ve 29.12.2021 tarihli kararları uyarınca, Cem Zeytin A.Ş.'nin Şirketimiz Tukaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından tüm aktif ve pasifleriyle birlikte bir bütün olarak tasfiyesiz infisah yoluyla devralınması suretiyle Şirketimiz bünyesinde birleşmesine yönelik hazırlanan Duyuru Metni ve Şirket Esas Sözleşmesinin "Sermaye" başlıklı 6'ncı maddesinde yapılacak değişikliğe ilişkin tadil metninin onaylanması için Sermaye Piyasası Kurulu'na yaptığımız başvurunun Sermaye Piyasası Kurulu Ortaklıklar Finansmanı Dairesi Başkanlığı'nın 18.02.2022 tarih ve E-29833736-106.01.01-17486 sayılı yazısı ile olumsuz karşılandığı tarafımıza bildirilmiştir.
    Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

AL YA DA SAT TAVSİYESİ DEĞİLDİR

Alıntı Originally Posted by Frqn21 Yazıyı Oku
    Benim bu şirketle ilgili takıldığım nokta Cem Zeytin birleşmesi, 3Ç bilançoları baz alınarak mı yapılacak, birleşmeden bir tarafın hissedarları karlı çıkacaksa bunun Tukaş tarafı olma ihtimali varmıdır

Sayın @Frqn21; birleşme ile ilgili en son şu kap haberi var,olumsuz sonuçlandığı belirtiliyor.Saygılarımla..

Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 30.11.2021 ve 29.12.2021 tarihli kararları uyarınca, Cem Zeytin A.Ş.'nin Şirketimiz Tukaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından tüm aktif ve pasifleriyle birlikte bir bütün olarak tasfiyesiz infisah yoluyla devralınması suretiyle Şirketimiz bünyesinde birleşmesine yönelik hazırlanan Duyuru Metni ve Şirket Esas Sözleşmesinin "Sermaye" başlıklı 6'ncı maddesinde yapılacak değişikliğe ilişkin tadil metninin onaylanması için Sermaye Piyasası Kurulu'na yaptığımız başvurunun Sermaye Piyasası Kurulu Ortaklıklar Finansmanı Dairesi Başkanlığı'nın 18.02.2022 tarih ve E-29833736-106.01.01-17486 sayılı yazısı ile olumsuz karşılandığı tarafımıza bildirilmiştir.
    Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

AL YA DA SAT TAVSİYESİ DEĞİLDİR

Sayfa 540/822 İlkİlk ... 40440490530538539540541542550590640 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •