Sayfa 542/777 İlkİlk ... 42442492532540541542543544552592642 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 4,329 - 4,336 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1. Piyasalar kapalıyken yükselme ihtimaline karşı dolara bir miktar girilir mi arkadaşlar sizce?

2.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Takıntı olmayan yok ki, olanda bakıyor olmayanda..

Bizi bu hale getirenler utansın..

Dolar-TL hangi orandasınız, sadece meraktan soruyorum sevgili Bahri..
    yine full tl deyim sabah altının altına sarksaydı biraz alacaktım ama fırsat bulamadım atak olmasın diye dua edecez bayramda artık

Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    yine full tl deyim sabah altının altına sarksaydı biraz alacaktım ama fırsat bulamadım atak olmasın diye dua edecez bayramda artık
    Mmmmm satmadan rahat edemiyorsun..müzmin TL'ci seni..

Ciddi oranda faiz arttırılmazsa enflasyon kontrolden çıktı, farkındasın değil mi?

4.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Mmmmm satmadan rahat edemiyorsun..müzmin TL'ci seni..

Ciddi oranda faiz arttırılmazsa enflasyon kontrolden çıktı, farkındasın değil mi?
    nasıl farkında olmam günlük hayatta yaşıyoruz zaten faiz artışı bana kaf dağının ardındaki masalmış gibi geliyor artık
    Yatırım tavsiyesi değildir

5. Gecen yıl doöar artacak dedik hedefker verdik saldırmayan kalmadı,1.5 hafta önce dolar 7.5 tl olur dedigimde gene aynı provakator trolllerden biri vatan millet sakarya gibisinden yüklenmisti. Yok olmaz diyordu , simdilerde bakıyorum doların 7.10 tepesi unutuldu vatandas gene ckmış bıkbık konusuyor. Hepsini gectim dolarda 7 tl üstünü öngörmüs birine saldırırken iyiydi de 7 tl üstüne cıktıktan sonra yazdıklsrı icin özür dileyecek kadar haysiyeti varmı bakalım.
    O kadar millet bu 7 tl dalgasında battı iflas rtti bu trollerin yüzünden o kadar insanın kanına girdiler yüzleride yokki her gün hicbirsey olmamıs gibi yazabiliyorlar hala algı bozuyorlar

Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    Gecen yıl doöar artacak dedik hedefker verdik saldırmayan kalmadı,1.5 hafta önce dolar 7.5 tl olur dedigimde gene aynı provakator trolllerden biri vatan millet sakarya gibisinden yüklenmisti. Yok olmaz diyordu , simdilerde bakıyorum doların 7.10 tepesi unutuldu vatandas gene ckmış bıkbık konusuyor. Hepsini gectim dolarda 7 tl üstünü öngörmüs birine saldırırken iyiydi de 7 tl üstüne cıktıktan sonra yazdıklsrı icin özür dileyecek kadar haysiyeti varmı bakalım.
    O kadar millet bu 7 tl dalgasında battı iflas rtti bu trollerin yüzünden o kadar insanın kanına girdiler yüzleride yokki her gün hicbirsey olmamıs gibi yazabiliyorlar hala algı bozuyorlar
    ston dostum geçen seneki olayları biliyorum,dansöz gibi kıvıran tipler bezdirmiş ve seni forumdan soğutmuştu. geçen sene bu zamanlar 3,40 lara indiğinde satın kurtulun 2,93 çığlıkları atıyorlardı.bunların onuru şerefi yok.sen ve burada bir kaç arkadaş 7+ dediğinde küfürler havada uçuşuyordu hadi bakalım şimdi ötsünler bende buradayım ezip geçerim.

Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    nasıl farkında olmam günlük hayatta yaşıyoruz zaten faiz artışı bana kaf dağının ardındaki masalmış gibi geliyor artık
    Yatırım tavsiyesi değildir
    Tabiki faiz artışınında bir maliyeti var ülkeye farkındayım ama işler bu noktaya gelmeden önce tedbirlerin alınması gerekiyordu..global trendde dolar sıkılaşırken EM'lerin yavaş yavaş faiz arttırması gerekiyor..pek çoğu arttırıyorda zaten, en son Hindistan Endonezya MB'ları vb. örnek olarak verilebilir..ancak bizim kırılgan yapımız bunlardan daha fazlasını gerektiriyordu..bu konuda direnildikçe doların ipi dolayısıyla enflasyonunda ipi kaçmış oldu maalesef..

İlerleyen aylarda oluşabilecek ciddi bir durgunluk belki enflasyonu bir parça dizginleyebilir ama yeterli olmaz kanaatindeyim..en azından hükümetinde kamu harcamalarında pek durmaya niyeti yokmuş gibi duruyor..tasarruf zart zurt hikayeleri ile olmaz bu işler..YTD..

Sayfa 542/777 İlkİlk ... 42442492532540541542543544552592642 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •