Onemli Gunler Banner
Sayfa 544/690 İlkİlk ... 44444494534542543544545546554594644 ... SonSon
Arama sonucu : 5516 madde; 4,345 - 4,352 arası.

Konu: KLGYO - Kiler GYO A.Ş.

Oho sn hissedar topik özüne döndü,gelecek bilançoya kadar burası bize kalır.E her gün klgyo konuşursak sıkılırız,daha çok vaktimiz var ,başka konular da konuşulsun ne olacak ki.Topu topu dört demirbaş yorumcuyuz,sayfa kirliliği oluşturacak kadar yazmamız mümkün değil.Zamanında güneş sigorta yatırımcısı iken gene böyle demirbaş dört beş kişi vardık,aylarca o kadar çok şey konuştuk ki kağıtdan çıktığımda çok üzülmüştüm.Günlük sohbet mekanım kapanmış gibi olmuştu.

Akfen konusuna gelince o da gyo kıyas açısından aslında mantıklı bir konu.Üstelik uzun vadeli grafiğine bakın bizim grafiğin sıkıştırılmışı gibi ilginç cidden ,spekleri aynımıdır nedir.

3. AKFGY nin rasyoları çok iyi, 6 aylıkta genelde değerleme karı olsa da 9 aylıkta be 12 aylıkta artan kira geliriyle iyi bilanço açıklamasını bekliyorum. Genelde otellere yatırım yapıyor, bir kaç yurt işletmesi de var, KLGYO dan farklı bir yatırım tarzı var. KLGYO daire yapar satar, AKFGY otel, yurt yapar kiralar. Orada da anlamsız bir baskı var, operasyon çektiklerini düşündüğünüz rakamlar PD/DD ve F/K olarak normal fiyatlara tekabül ediyor, ben 12 TL fiyat biçiyorum. KLGYO ile beraber ucuz kalan GYO şirketlerinden birisi. Neyse bu başlıkta bu kadarı yeter. YTD

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sıkıntılı yanı ise geçen yıl birileri tarafından operasyon çekilmiş olması ,1.35 den 7 ye gitmiş ,bir ameliyat geçirmiş,daha nekahat devresi bitmemiş diye düşünürüm))))))))) Ama ilginç kağıtmış bir ara şirketi de derinlemesine inceleyeyim.
    Yorumlarım sadece kendim için nottur. Asla yatırım tavsiyesi olarak almayın.

4.  Alıntı Originally Posted by tahminci Yazıyı Oku
    AKFGY nin rasyoları çok iyi, 6 aylıkta genelde değerleme karı olsa da 9 aylıkta be 12 aylıkta artan kira geliriyle iyi bilanço açıklamasını bekliyorum. Genelde otellere yatırım yapıyor, bir kaç yurt işletmesi de var, KLGYO dan farklı bir yatırım tarzı var. KLGYO daire yapar satar, AKFGY otel, yurt yapar kiralar. Orada da anlamsız bir baskı var, operasyon çektiklerini düşündüğünüz rakamlar PD/DD ve F/K olarak normal fiyatlara tekabül ediyor, ben 12 TL fiyat biçiyorum. KLGYO ile beraber ucuz kalan GYO şirketlerinden birisi. Neyse bu başlıkta bu kadarı yeter. YTD
    Patronu yeni halka arz yapmış
    Dolar borcu var ve yatırımlarının 1/3 maalesef Rusyada
    Rusya'daki otelleri dolar olarak değerlemis
    Bu sene sonu ciddi degerleme düşüşleri kaçınılmaz olacak.
    Ucuz gibi gözüküyor ama patron neden bu fiyatlardan hisse satti.. küçük yatırımcınin gördüğünüzü patron görmüyor mu?

5. Onun için GYO larda büyük dolaplar dönüyor diye yazmıştım, patron satışı dahi hisseyi baskılamak için bir oyun olabilir.
    Rusya da otellerden kira alıyor, dolar üzerinden bildiğim kadarıyla..
    Kirada bir indirim ya da otelin boşaltılması söz konusu olmazsa o cephede sıkıntı çıkmaz diye değerlendiriyorum.
    Ancak patron hissesi kurgulara şeytanın bile aklı ermez.. YTD

Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Patronu yeni halka arz yapmış
    Dolar borcu var ve yatırımlarının 1/3 maalesef Rusyada
    Rusya'daki otelleri dolar olarak değerlemis
    Bu sene sonu ciddi degerleme düşüşleri kaçınılmaz olacak.
    Ucuz gibi gözüküyor ama patron neden bu fiyatlardan hisse satti.. küçük yatırımcınin gördüğünüzü patron görmüyor mu?

6. KLGYO da 1.40 altı kapanışlar 1.35 i gündeme getirir.
    1.40 üzerinde 2 gün kapanış olursa 1.50-1.55 bandına gözümü dikeceğim. YTD

7.  Alıntı Originally Posted by tahminci Yazıyı Oku
    KLGYO da 1.40 altı kapanışlar 1.35 i gündeme getirir.
    1.40 üzerinde 2 gün kapanış olursa 1.50-1.55 bandına gözümü dikeceğim. YTD
    Günaydınlar 38 ve altı alıcıyım. 38 ler geldi Bakalım gülecek mi ağlayacak mıyız YTD

8. Siz gülersiniz

Sayfa 544/690 İlkİlk ... 44444494534542543544545546554594644 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •