Sayfa 545/1003 İlkİlk ... 45445495535543544545546547555595645 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 4,353 - 4,360 arası.

Konu: Viop - XV

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    kongo bile yani düşünün...

Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde elektrik ve su faturalarını devlet ödeyecek.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    3,047
    Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde (KDC), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle "evde kalın" çağrısı yapılan halkın elektrik ve su faturaları 2 ay boyunca devlet tarafından karşılanacak.

bizimkiler de halktan kısa mesajla para istiyorlar...koskoca tc'yi ne hale düşürdüler...ayıp...yazık...
    biliyorsunuz ya işte yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir falan...filan...

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    3,047
     Alıntı Originally Posted by Paragöz35 Yazıyı Oku
    Eski borsamızı çok özlüyorum , şimdiki borsa iyice zıvanadan çıktı , eskiden borsamız mantıklı hareketler yapardı ,düşmesi gerektiği zaman düşer , çıkması gerektiği zaman çıkardı...
    o zaman borsacı hükümetler yoktu...
    biliyorsunuz ya işte yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir falan...filan...

4. Yüksek dolar yüksek endeks. Son yılların mottosu. Devam eder gibi. Şahsi düşüncem. 2001 sonrası yıllar süren doların sürünmesi durumlarını şahsen beklemiyorum artık.

5. Şu anda dünyada yaşanan kriz 1929 krizinin birebir aynısı neredeyse.

Sosyonomik ve ekonomik sonuçları hiç te farklı olmayacak. 1929 da insanlar 1 tas çorba için saatlerce beklediler, açlıktan binlerce insan öldü. Kimse altına yatırım yapmadı, kimse petrol değerlenecek demedi. Tek dertleri 1 tas çorba ile karnını doyurmaktı.

Bugün dünyada üretim durmuş durumda ve ne zaman sonuçlanacağı belli olmayan küresel bir karantina durumu söz konusu. Bunun 1-2 ay daha devam etmesi, üretimin komple durması demek.

Önceden ihracat olsun diye destek verirken şimdi lazım olan her şeye Devletler el koyuyor. Bugün maske, solunum cihazı, dezanfektan. Sonra daha da derinleşirse buğday arpa yulaf olacak. Açlıktan ve salgından kitlesel ölümler devletlerce izlenir vaziyete gelecek (bkz İtalya)

Kimse altına yatırım yapmıyor, herkes 300 dolar beklerken bir kaç yıl içinde petrol için 15 doları konuşmaya başladı. Çünkü onlar yenmiyor, karın doyurmuyor.

Hasılı kelam; yaşadığımız kriz 1929 a benziyor ama sonuçları umarım o kadar yıkıcı olmaz. Umarım o kadar uzamaz.

Unutmayın açlığın insana yaptırmayacağı hiç bir şey yoktur.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzey Ege - İstanbul
    Gönderi
    14,184
     Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Bist100 & TUMe bakıp viop"30"da işlem yapan yoktur heralde
    Spot ve viop iki taraftada işlem yapar bakabilir. Ben olsam bakardım. Ama viop tarafını bilmediğim için benim yorumlar basit kısmından oluyor
    Dünyada en zor şey kırılan bir kalbi onarmaktır...

Duhul
    May 2019
    İkamet
    35.5 KARSIYAKA
    Gönderi
    2,212
    burhan abi loading diyo yani...
    son faprika kapandiginda, son insan issiz kaldiginda...fed paranin yenemeyen bisi oldugunu anlayacaktir
    ...ytd...by beybaba

8.  Alıntı Originally Posted by Thesecret Yazıyı Oku
    ...
    Hasılı kelam; yaşadığımız kriz 1929 a benziyor ama sonuçları umarım o kadar yıkıcı olmaz. Umarım o kadar uzamaz.

Unutmayın açlığın insana yaptırmayacağı hiç bir şey yoktur.
    zaman analizi sonuçlarından 2023 ten geriye baktığımızda tarihin en yıkıcı fakat en kısa süren finansal sabotajından bahsedeğiz diye düşünmekteyim.
    Yatırım tavsiyesi değildir. Dalga geçiyorum zarar edersin beni dinlersen.

Sayfa 545/1003 İlkİlk ... 45445495535543544545546547555595645 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •