Sayfa 547/601 İlkİlk ... 47447497537545546547548549557597 ... SonSon
Arama sonucu : 4808 madde; 4,369 - 4,376 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by metallurgist Yazıyı Oku
    tesekkurler sayin steafan.

bu tur seyleri is bitmeden sozlesme imzalamadan sozlemezler ama kisaca sorayim.

yakinlarda gelebilecek herhangi yeni bir santral anlasmasi imasi yapildi mi? veya pazarliklari cok ilerlemis muhtemel santrallerden ucundan da olsa bahsedildi mi?
    Çok fazla proje kovalandığından bahsedildi artık proje seçiyoruz noktasına geldiğimizi söylediler. Ukrayna’da bile savaş durduğu an enerji ihtiyacının çok olduğu ve hızlıca projelerin başlayabileceği söylendi. Afrika’da kapasite arttırımlarının ve yeni işlerin peşinde olduklarını söylediler. Yenilenebilir enerji de özellikle güneş enerjisinde bir çok çalışma yaptıkları ve yakında sonuçlanabileceğini söylediler. Yenilenebilir enerji kısmında geride olduklarını ve bunun farkında olduklarını belirttiler. Bu açığı da kapatacaklarına inanıyorlar.

2.  Alıntı Originally Posted by metallurgist Yazıyı Oku
    evet dun ve bugun nerden bakarsaniz 3.5 milyon lot satti.

fon cikisi olabilir, bugun bazi buyuk tahtalarda asiri satis ve alis oldu.

saglik olsun, ben cok takilmiyorum, duser de cikar da. Hele su temettuyu bi yiyem de

Bu arada akseni bu buraya getiren de bofa alislari.. bazi gunler iki uc gun pespese milyon lotlar alip direncleri kirip gitti.
    Naci Ağbal atamasıyla birden dikkatleri çekti, yeni girenler olduysa onlara hoşgeldiniz demiş olabilirler. 2. alternatif de temettü için vergi vermek istemeyen büyükler satmış olabilir deniyor. 1-2 güne belli olur.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

3. Beklediğimden daha güzel geçen bir genel kurul oldu açıkçası birçok yazılan olmuş hepsi yeni beklentiler yaratacaktır mutlaka genel kurul da yönetimin sinerjisi toplantı öncesi yada sonrası kişisel sorulara içtenlikle verilen cevaplar tatmin edici idi. Tüm ortaklara hayırlı olsun.

4.  Alıntı Originally Posted by Majesty23 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar Selamlar,
    Bugün genel kurula katıldım. Aklımda kalanları buraya da yazmak istedim:

- Kazakistan'daki santral 2025 yılında faaliyete geçecek, santral 2. el olmayacak yani bir santrali söküp götürmeyecekler. Isı + elektrik şeklinde bir ifade oldu, ısı'dan kasıt hane halkına da ısınma sağlayacaklarmış. Mevcut beklenti yıllık 50 milyon dolar getiri.
    - Antalya'daki santralin kapasite kullanım oranının neden düşük olduğu ile ilgili sorular geldi, buradaki verilere çok takılınmaması gerektiği, bu kapasite kullanımında görünmeyen bir miktarın sekonder olarak devlete satılmaya devam ettiği belirtildi
    - Naci Bey'in şirkete global anlamda yardımcı olacağı belirtildi. Benim buradan anladığım yeni yatırımlar ya da kredi vb. için Naci Bey'in etkisi olacağı yönünde oldu
    - Ukrayna'daki yatırımın durumu soruldu. Savaş sebebi ile beklemede olduğu, savaş sonrasında daha büyük fırsatların da olabileceği belirtildi.
    - Şirket etkin bir şekilde yeni yatırım fırsatlarını gözden geçirdiğini belirtti. Şu anda önüne gelen projelerden şirket kendisi için en faydalısını seçmek istediğini belirtti, buradan şirketin elinin güçlü olduğu çıkarımına vardım.
    - Yatırımlar stratejik olarak Asya'da, Afrika'da ve Güney Amerika'da(her ne kadar mesafe uzak olsa da) önceliklendiriliyor.
    - Hisse performansı ile ilgili yatırımcıların yorumları oldu, toplantı başkanı Korkut ÖZTÜRKMEN bey daha da iyi yerlere gelmesini beklediğini sözlü olarak ifade etti.
    - Bu seneki finansal hedeflerin güncellenip güncellenmeyeceği soruldu. Şirket öncelikle 2. çeyrek bilançosunu görmek istiyor, sonrasında bir güncelleme olacak ise eylül ayı gibi olabilirmiş.
    - İsrail'den gaz alımı olup olamayacağı soruldu, şirket civar ülkelerin tümünden böyle bir alım olup olamayacağı ile ilgili çalışıyormuş
    - Temettü her sene değerlendirilecek ve o zaman karar verilecek
    - Elektrikli şarj istasyonları ile ilgili gelen soruya şu anda böyle bir hedefin olmadığı, ileride olsa bile holding tarafında olabileceği belirtildi
    - Yenilenebilir enerji ile ilgili gelen sorularda şirket bu konuda hala ciddi gelişim kaydetmesi gerektiğini kabul ediyor, buralarda da çalışmaları varmış.

Yanlış ya da eksik hususlar var ise kusura bakmayın. Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
    Selamlar
    Teşekkürler Sn.Majesty23;
    Elektrik şarj istasyonu hususuna üzüldüm açıkcası

5.  Alıntı Originally Posted by metallurgist Yazıyı Oku
    ben bu konu hakkinda gorus bildirmeyecegim ancak buralarda 3-5 kucuk yatirimci kaldik galiba kalanlar dokuldu mu bu yukseliste diye dusunmeden edemiyorum.

eski topraklar bir ses etse guzel olur hic olmazsa yeni santralleri bekliyorlarmis deriz)

yarin genel kurula katilacak arkadaslar izlenimlerini aktarabilirse cok memnun oluruz.
    sessizce bekliyoruz.......

Aksen gibi malın olsun.

7. Genel kurul sonrası beklemeye aldılar. BOFA boşalttığı malı hala almadı, bakalım ne zaman alacak.

Öte yandan, şirket bistin en değerli şirketleri arasında, daha da yükselmesi için yeni yatırımlar lazım gibi....
    Yatırım tavsiyesi değildir.

8. Üstad lar bır sey sorucam 10 bın lot a ne kadar alıcaz

Sayfa 547/601 İlkİlk ... 47447497537545546547548549557597 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •