Sayfa 548/759 İlkİlk ... 48448498538546547548549550558598648 ... SonSon
Arama sonucu : 6069 madde; 4,377 - 4,384 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by temelci Yazıyı Oku
    keko ne ballı adamsın. durdoyu tam zamanında satıp çıkmışsın.şimdi bu havada bile bilici alıp kara geçmişsin. seni ancak uncular çarpar
    endeksin kötü vakitlerini tahmin edip ona göre hisselere girip çıkmak daha iyidir ama bu güne kadar ben buna hiç dikkat etmedim...son 5 yıldır borsada olmadığım günleri toplasam her halde 10 gün etmez...bu bağlamda endeks 120 binden düşerken de hep borsada ve hisselerde oldum...buna rağmen sermayem azalmadı tersine arttı...

endeks 120 bin iken benim sermayem 153 bin tl rekorumu görmüştü...endeks 90 bine indiğinde bile bir ara 200 bin tl leri gördü sermayem...şu anda ise sermayem 103 bin hisse+50,5 bin borsadan toplu çıkardığım+ 15 bin son bir yılda çeşitli harcamalar için çıkardığım sermayem = 168 bin tl sayılır..

bunu kaliteli hisselerde uygun yerden pozisyon almaya borçluyuz...tabi çoğu ise kısmetimize borçluyuz...

2019 ilk çeyrek bilançolarını en çok durdodayken karşılamak istiyordum....durdo olmazsa blcyt veya karelde olmayı istiyordum...ama kısmet blcyt da karşılamak oldu...böylesi de benim için daha hayırlı oldu...

benim başarı oranım %70 tir...%30 yanılma payım oluyor...uluun da bu %30 luk kısmın içindedir...

eğer kısmetimiz olmasaydı büyük bir ihtimalle durdoda bilançoyu karşılayacaktım ve iki gün içinde %40 sermayem eriyecekti...durdoya çok güveniyordum ama hiç kimsenin tahmin etmeyeceği süpriz çok kötü bir bilanço yolladı...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2.  Alıntı Originally Posted by temelci Yazıyı Oku
    keko ne ballı adamsın. durdoyu tam zamanında satıp çıkmışsın.şimdi bu havada bile bilici alıp kara geçmişsin. seni ancak uncular çarpar
    uncular beni çarptı ama vakti geldiğinde rövanşı da alacam o unculardan...şimdilik ise blcyt iyidir...temel olarak çok ucuz ve uygundur...ikinci çeyreklerde blcyt dan 58-60 milyon ciro ,7,5 milyon civarı da net kar bekliyorum..bu yıl sonunda blcyt tahminen 33-35 milyon net kar getirir..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. bilanço tahmininde de blcyt dan 6,00-6,5 milyon kar bekliyordum , 6,83 milyon geldi...karelde 5-10 milyon aralığında kar bekliyordum , 9,8 milyon kar geldi .....durdoda ise 8,5 milyon kar bekliyordum hafif zarar geldi...böylece %70 isabet ,%30 da yanılma istatistiğim tekrardan gerçekleşti...ben yanılsam karelde yanılırım diyordum ama en çok güvendiğim durdoda yanıldım...

borsada gerçekten de kısmetten ötesi yok...şer gibi görünen şeyler bazen hayırlı oluyor ,hayırlı görünenler de şer olabiliyor...oysa durdoyu en son trade yaptığım 6,45 lerden yerine koymayı çok istemiştim ama spek ben sattıktan sonra iki gün içinde hisseyi alıp yukarılara 7,20 leri gördürecek kadar çıkardı...

Borsayı doğradılar,-2700
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

5.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Borsayı doğradılar,-2700
    -%3,3 düşüş oranına ulaştı endeks...

merkez bankamızda eksi döviz rezervi olduğunu yani döviz rezervlerinin kalmadığını okumuştum bir makalede...hükümet istanbul seçimlerinde oy almak uğruna seçimlerden önce doları 5,30 larda baskılıyordu böylece vatandaş aha kriz bitti diyecek ve hükümete oy verecekti...planlar tutmadı seçimlerden sonra döviz fırladı..

bu aralar artık kamu bankalarındaki dövizler ile müdahale edilmek isteniyor dolara...ama o da yetersiz...türkiye şu anda tamamen herhangi bir döviz şokuna karşı korumasızdır..yani müdahale etme yeteneği yoktur....

6. bu kriz ortamında ve artan dövizden blcyt artık daha çok fayda sağlayacak görünüyor..çünkü çeyreksel ciro döviz borcu miktarını aşmıştır..döviz bazlı satışlar da yapılması blcyt ı korumaya almaktadır..işte bu yüzden ikinci çeyreklerde 58-60 milyon ciro ,7,5 milyon da net kar bekliyoruz..gerisi de artık piyasaya kalmıştır..

kriz blcytı hiç etkilemedi mi ??

elbette etkiledi ...60 işçi çıkarıldı ,satış miktarları azaldı...ama buna rağmen ciro ve kar artışı sağlandı..bunun en büyük nedeni maliyetlerin tl cinsinden satışların ise döviz cinsinden olmasıdır..bu trend bu şekilde devam edecek görünüyor...

temel olarak ucuz kalan blcyt endeksin düşüşlerine hem direniyor hem de zaman zaman pozitif ayrışarak çıkış yapıyor...yönetimin de bir şekilde destek vermesi ile umulur ki hakketiği yere çıksın...yönetim bir şekilde hisse geri alımı yaparsa çok şık olur..

7. ağalar bizim hisseye mi uğruyor nedir ?? 1,77 i gösterdiler ağalar...

Sayfa 548/759 İlkİlk ... 48448498538546547548549550558598648 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •