Onemli Gunler Banner
Sayfa 55/167 İlkİlk ... 545535455565765105155 ... SonSon
Arama sonucu : 1329 madde; 433 - 440 arası.

Konu: ARCLK - Arçelik A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Ama olaya iyi tarafından bakalım bugün döviz düşüp Arçelik arttığı için döviz cinsi değer kazandı. Döviz bir süre yatay ve hafif aşağı seyretse hisse portföylerimiz döviz cinsi değer kazanacaklar.
    Endeksin kısa bir süre içinde döviz cinsi olarak da harekete başlayacağını düşünüyorum. Bu bir miktar kurun geri gelmesi bir miktarda hisselerin değer kazanmasıyla olacak diye düşünüyorum.
    Pozitif bakış açınıza saygı duyuyorum sn pit fakat döviz yükselirken de canımız sıkılıyor, arçelik yükselemezken de
    Borsada alıcılar da kazanır satıcılar da, açgözlüler kaybeder.

Alıntı Originally Posted by Qie Yazıyı Oku
    Pozitif bakış açınıza saygı duyuyorum sn pit fakat döviz yükselirken de canımız sıkılıyor, arçelik yükselemezken de
    Bence ağır ama emin adımlarla döviz cinsi kayıplarımızı telafi edeceğiz. İyi akşamlar
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3. Yabancı bir yatırımcı açısından baktığınızda aslında TL değerinin hiçbir önemi yok. Şirket yüzde 70 yurt dışıyla çalışıyor, yabancı ülkelerde tesis fabrika ve yatırımı var. Grafik vs de pek anlamam dolar bazlı bu çıkıyor. Elips içindeki bölge geri alımın başladığı yerler. Şubatta 5 dolar. Kur 10 liraya gerilese ancak o seviyeye gelecek.

TL bazlı baktığınızda tam tersi uçuk kaçık bir grafik ortaya çıkıyor. Yatırım tavsiyesi değildir. Al sat tut yorumu içermez.

https://imgyukle.com/i/kMBq9s

4.  Alıntı Originally Posted by koyay Yazıyı Oku
    Yabancı bir yatırımcı açısından baktığınızda aslında TL değerinin hiçbir önemi yok. Şirket yüzde 70 yurt dışıyla çalışıyor, yabancı ülkelerde tesis fabrika ve yatırımı var. Grafik vs de pek anlamam dolar bazlı bu çıkıyor. Elips içindeki bölge geri alımın başladığı yerler. Şubatta 5 dolar. Kur 10 liraya gerilese ancak o seviyeye gelecek.

TL bazlı baktığınızda tam tersi uçuk kaçık bir grafik ortaya çıkıyor. Yatırım tavsiyesi değildir. Al sat tut yorumu içermez.

https://imgyukle.com/i/kMBq9s
    önümüzdeki yıl hasılatın en az yurt dışı pazardan gelecek, TL tedarik maliyetinin kurdaki artışı geçmesi riskli olabilir ki bu çok istisnai bazı girdilerde olabilir(mesela doğalgaz), genel olarak dış pazar canlı olduğu sürece kur artışı olumlu etkiler. Asıl katalizör yurt dışından gelecek yeni ortaklık ve satın almalar olacak. Amerika pazarına girmesi arçeliği başka boyuta taşır.

5.  Alıntı Originally Posted by muratti35 Yazıyı Oku
    önümüzdeki yıl hasılatın en az yurt dışı pazardan gelecek, TL tedarik maliyetinin kurdaki artışı geçmesi riskli olabilir ki bu çok istisnai bazı girdilerde olabilir(mesela doğalgaz), genel olarak dış pazar canlı olduğu sürece kur artışı olumlu etkiler. Asıl katalizör yurt dışından gelecek yeni ortaklık ve satın almalar olacak. Amerika pazarına girmesi arçeliği başka boyuta taşır.
    önümüzdeki yıl hasılatın en az 75 i yurt dışı pazardan gelecek,

6.  Alıntı Originally Posted by muratti35 Yazıyı Oku
    önümüzdeki yıl hasılatın en az 75 i yurt dışı pazardan gelecek,
    Önümüzdeki yıl için enflasyon, kur, faiz, alım gücü ve ekonomimiz için de çok ümit verici ve güzel vaatler duyuyoruz, ama artık gelecekte şöyle olacak böyle olacak şeklindeki değerlendirmeler takdir edersiniz ki bu ülke insanına maalesef hayal kırıklığından başka bir şey getirmiyor. Arçelik diğer kağıtlara göre çok geride. Yarın öbür gün 50'yi geçeceği açık ama bu ralli sırasında diğer alfa kağıtlar hergün yüzde üçer beşer artarken bizimkininki yüzde bir civarında çok yavaş ve olası bir düzeltme de hemen geri verdikleri için hiç güven vermiyor.

7.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Önümüzdeki yıl için enflasyon, kur, faiz, alım gücü ve ekonomimiz için de çok ümit verici ve güzel vaatler duyuyoruz, ama artık gelecekte şöyle olacak böyle olacak şeklindeki değerlendirmeler takdir edersiniz ki bu ülke insanına maalesef hayal kırıklığından başka bir şey getirmiyor. Arçelik diğer kağıtlara göre çok geride. Yarın öbür gün 50'yi geçeceği açık ama bu ralli sırasında diğer alfa kağıtlar hergün yüzde üçer beşer artarken bizimkininki yüzde bir civarında çok yavaş ve olası bir düzeltme de hemen geri verdikleri için hiç güven vermiyor.
    Güven vermiyor ifadesi en uygun ifade, tebrikler.
    Bir süredir sabah açılışta %3-4 yukarı sürüp hızlıca gelene geçene mal vererek başladığı yere dönüyor, hele ki bugunkü gibi endeks hafif sallanmasın en önde eksiye koşuyor.
    Sonumuz hayrolur inşallah.
    Borsada alıcılar da kazanır satıcılar da, açgözlüler kaybeder.

8.  Alıntı Originally Posted by Qie Yazıyı Oku
    Güven vermiyor ifadesi en uygun ifade, tebrikler.
    Bir süredir sabah açılışta %3-4 yukarı sürüp hızlıca gelene geçene mal vererek başladığı yere dönüyor, hele ki bugunkü gibi endeks hafif sallanmasın en önde eksiye koşuyor.
    Sonumuz hayrolur inşallah.
    Sayın qie, uzun zamandır derinlikli izliyorum, son birkaç gündür hiç alıcı ve satıcı olmuyor, kademeler çok boş, bu nedenle hemen boş kademeleri alıp yukarı sürüyorlar, sonra da endeksteki bir geri çekilmeyi bahane edip aşağı sürerek gapı dolduruyorlar ve aşağılarda satıcıların gelmesini bekliyorlar. Diğer alfa kağıtlardan farkı bence şu: diğerleri ralli boyunca yukarı süre süre küçük yatırımcıları kazandırıp bir kısmını da yukselirken döke döke ilerlediler, Arçelikte ise sanki hala ky'yi dökme amacıyla sallamaya devam ediyorlar gibi geliyor. Ayrıca hala gün içi yabancı satışı devam ediyor.

Yalnız şunu özellikle belirtmek istiyorum: Arcelik'i 2 ay önce 30-32 liralardan alanlar için zaten sorun yok, onlar 2 ayda yüzde 50-60 gibi muhteşem bir kazanç yaptılar. Ama benim gibi daha uzun vade bekleyenler göz göre göre bir kaç kat kaçan kağıtlar karşısında külliyen zararda ve bu nedenle de kızgın. Eşim birikimleriyle dolar ve gram aldı, parasını hiç bir stres yaşamadan katladı, bense aynı sürede oransal olarak daha onun kazancına yaklasamadim bile. Ki hisse yatırımcısının ister istemez çektiği stres ve üzüntü falan ayrı zarar. Ha bundan sonra nolur derseniz, bence endekse bi kaza bela gelmezse Arçelik de muhtemelen 50-60'li seviyeleri geçer ama diğer kağıtların gerisinden gelir diye tahmin ediyorum, ya da tümden malda olduğum için öyle ümit ediyorum.

Sayfa 55/167 İlkİlk ... 545535455565765105155 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •